Каное-поло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Каное-поло — неолімпійський командний вид спорту, різновид веслування.

Загальна інформація[ред.ред. код]

Гра відбувається на відкритих або закритих водоймах, на спеціально встановленому майданчику з воротами, які розташовуються над поверхнею води. В грі бере участь дві команди по 5 спортсменів каякерів (на байдарках) в спеціальному захисному екіпіруванні (рятівний жилет, шолом, весло).

Володіння м'ячем, перехоплення на інші елементи дриблінгу здійснюються руками або веслом у межах, що встановлені правилами гри. Переможцем стає та команда, яка заб'є найбільше м'ячів у ворота противника.

За правилами, динамікою, тактичними побудовами гра нагадує футбол, гандбол, водне поло. Під час гри дозволяється силова боротьба. Човни для кануполо — це спеціальні каяки зі спеціальним бампером на носі та кормі для захисту від травмування. Весла також можуть мати захисний край.

Історія[ред.ред. код]

Датою народження кануполо вважають 1970 рік, коли в Лондоні вперше продемонстровано цю гру. В подальшому створено підкомітет кануполо в складі Федерації каное Британії. Цей підкомітет розробив й окреслив сучасні правила кануполо.

З часу заснування новий вид спорту став стрімко розвиватися в країнах Європи, далі популяризація відбувалася на інших континентах.

1994 року вперше проведено чемпіонат світу в Англії (Шеффілд). Відтоді він став регулярним.

Кануполо в Україні також отримало закономірний розвиток. 2006 року вперше українські спортсмени, на запрошення польської сторони, взяли участь у змаганнях в Польщі (м. Августів). Це були перші пробні змагання для України.

Відтоді кануполо розвивалося на аматорському рівні серед спортсменів, що займалися веслувальним слаломом.

2012 року на День Незалежності в Києві на Оболоні (Оболонська набережна) за сприяння міської влади, був відкритий «Київський водний стадіон», який в своїй структурі має велику кількість підрозділів один з яких — кануполо. 2012 року заснована команда КВС (KWS), яка стала першою українською командою. 2012 року відбулися перші змагання з кануполо в Україні за «Кубок водного стадіону».

2013 року команда КВС брала участь в перших міжнародних змаганнях у Вільнюсі (Литва).

На даний час кануполо в Україні динамічно розвивається. 2014 році засновано Федерацію кануполо України.

Правила гри[ред.ред. код]