Видра гігантська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Видра гігантська
Видра гігантська
Видра гігантська
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Ссавці
Інфраклас: Плацентарні
Ряд: Хижі
Підряд: Псовиді
Родина: Куницеві
Підродина: Видрові
Рід: Pteronura
Gray, 1837
Вид: Видра гігантська
Біноміальна назва
Pteronura brasiliensis
(Gmelin, 1788)
Leefgebied reuzenotter.jpg
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Pteronura brasiliensis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pteronura brasiliensis
EOL logo.svg EOL: 328029
ITIS logo.svg ITIS: 621920
IUCN logo.svg МСОП: 18711
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 9672
Fossilworks: 156976

Видра гігантська (Pteronura brasiliensis) — вид ссавців родини куницевих.

Поширення[ред. | ред. код]

Мешкає в тропічних лісах басейну Амазонки. До річкової системи, в якій зустрічається гігантська видра, відносяться також річки Оріноко і Ла-Плата.

У тому ж ареалі, що і гігантська видра, живуть також дрібніші лонтри, які за своїм розміром і поведінкою більш нагадують європейську видру.

Поза Південною Америкою живуть лише деякі гігантські видри в різних зоопарках. Їх розведення в неволі відбувається дуже важко.

Морфологія[ред. | ред. код]

Маючи довжину тіла до двох метрів (з якої близько 70 см становить хвіст) і вагу понад 20 кг, гігантська видра з великим відривом є найбільшим представником підродини видрова, що живуть у прісній воді. Калан, що живе у відкритому морі хоч і не досягає розмірів гігантської видри, все ж перевершує її за вагою.

Біологія[ред. | ред. код]

На відміну від своєї далекої родички, видри європейської, видра гігантська активна в денний час і не дуже боязка. Уздовж берегів південноамериканських річок її можна зустріти в групах від п'яти до восьми особин, зрідка навіть до двадцяти. У воді вона полює на рибу і водних птахів, на суші не гидує мишами і пташиними яйцями. Полювання організоване в групах, тобто учасники однієї такої мисливської групи зганяють рибу назустріч один одному.

Репродукція, життєвий цикл[ред. | ред. код]

Гігантська видра народжує на світ від одного до п'яти дитинчат. Велика кількість природних ворогів молодняку гігантської видри (наприклад, каймани або ягуари) робить необхідним двоє пологів на рік. Протягом десяти місяців молодь гігантської видри досягає розмірів дорослих тварин, а у віці двох років стає статевозрілою. Середня тривалість життя становить близько десяти років.

Джерела[ред. | ред. код]