Виділення границь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Файл:EdgeDetection.JPG
Приклад виділення границь для визначення положення автомобільних номерів. Оригінальне зображення та результат.

Виділення границь (виділення країв) — термін в теорії обробки зображення і комп'ютерного зору, частково з області пошуку об'єктів і виділення об'єктів, ґрунтується на алгоритмах, які виділяють точки цифрового зображення, в яких різко змінюється яскравість або є інші види неоднорідностей.

Призначення[ред.ред. код]

Основною метою виявлення різких змін яскравості зображення є фіксація важливих подій і змін світу. Вони можуть відображати різні припущення про модель формування зображення, зміни в яскравості зображення можуть вказувати на:

  • зміни глибини;
  • зміни орієнтації поверхонь;
  • зміни у властивостях матеріалу;
  • відмінність в освітленні сцени.

В ідеальному випадку, результатом виділення кордонів є набір пов'язаних кривих, що позначають межі об'єктів, граней і відбитків на поверхні, а також криві які відображають зміни положення поверхонь. Таким чином, застосування фільтра виділення кордонів до зображення може істотно зменшити кількість оброблюваних даних, через те, що відфільтрована частина зображення вважається менш значущою, а найбільш важливі структурні властивості зображення зберігаються. Однак не завжди можливо виділити кордону в картинах реального світу середньої складності. Межі виділені з таких зображень часто мають такі недоліки як фрагментованість (криві кордонів не з'єднані між собою), відсутність меж або наявність помилкових, які не відповідають досліджуваному об'єкту.

Властивості границь[ред.ред. код]

Межі виділені на двовимірному зображенні тривимірної сцени можуть бути поділені на залежні або незалежні від точки огляду. Незалежні від точки огляду границі зазвичай відображають властивості, успадковані від об'єктів тривимірної сцени, такі як забарвлення поверхні та її форма. Залежні від точки огляду кордону можуть змінюватися зі зміною точки огляду і відображають геометрію сцени, як, наприклад, об'єкти, які перекриваються.

Звичайною границею може бути, наприклад, межа між блоками червоного і жовтого кольору. З іншого боку лінія може бути набором пікселів відмінного кольору на однорідному фоні. Тому в лінії може бути по границі з кожного боку від неї.

Межі мають досить важливе значення в багатьох додатках обробки зображень, особливо в системах машинного зору, які аналізують сцени штучних об'єктів за фіксованого освітлення. В останні роки, однак, були послідовно (й успішно) проведені дослідження методів комп'ютерного зору, які не покладаються на виділення кордонів як на крок передобробки.

Див. також[ред.ред. код]