Вікіпедія:Вибрані статті/Листопад 2006

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
2005 архів: Січень - Лютий - Березень - Квітень - Травень - Червень - Липень - Серпень - Вересень - Жовтень - Листопад - Грудень
2006 архів: Січень - Лютий - Березень - Квітень - Травень - Червень - Липень - Серпень - Вересень - Жовтень - Листопад - Грудень

Сьогодні середа, 27 липень 2016; час: 07:54 (UTC)

Це архів вибраних статей що були розміщені на Головній сторінці. Див. Як створити нову вибрану статтю та Голосуйте за нову вибрану статтю.

4 Листопада
Карта Бразилії

Географія Бразилії: Бразилія — країна в Південній Америці, яка займає майже половину континенту, що межує з Атлантичним океаном. Бразилія покриває площу 8 514 215 км², яка включає 8 456 510 км² суші і 55 455 км² води. Найвища точка в Бразилії — Піку-да-Небліна — має висоту 2 994 м, найнижча точка — рівень моря.

Бразилія межує на півночі з Колумбією, Венесуелою, Гайаною, Суринамом та Французькою Гвіаною, на заході з Перу та Болівією, на південному заході з Аргентиною , Парагваєм і Уругваєм.

За територією Бразилія трохи менша ніж Сполучені Штати (9,629 млн. км²) або ніж вся Європа (10,523 млн. км²).

На більший частині території клімат тропічний, проте деякі області мають більш помірний клімат. Найбільша річка в Бразилії, найбільш повноводна і одна з щонайдовших в світі — Амазонка. Тропічний ліс, який покриває басейн Амазонки, складає майже половину тропічних лісів на Землі.

11 Листопада
Офіційний символ Партії Піратів

Партія Піратів (шв. Piratpartiet) - шведська політична партія, що поставила собі за мету скасування або значне обмеження законів про інтелектуальну власність, а також захист інформаційної приватності громадян. На цей час (серпень 2006 року) до лав парії вступили більше 1000 людей. Однозначно визначити, до якого політичного крила належить партія, неможливо, оскільки її вимоги поза межами сфери авторського права є не надто чіткими.

Після створення партії Партія зелених Швеції, так само, як і шведські Ліві та Центристи змінили свою політику відносно авторського права , щоб не втратити голоси своїх виборців на її користь.

Згідно з опитуванням, яке було проведене до 31 травня 2006-го року (коли відбувся рейд на сервери the pirate bay), за партію були готові проголосувати 3,1% чоловік, які вперше прийматли участь у виборах. Згідно з дослідженням Ungt Val, 120 000 молодих людей віком від 15 до 21 років були готові проголосувати за партію.

Докладніше...

18 Листопада
Двобій в кендо.

Кендо́яп. 剣道 - кендо, цуруґі но міті, "шлях меча")— сучасне бойове мистецтво японського фехтування на бамбукових мечах. Походить від стародавніх японських технік володіння мечем кендзюцу (剣術). Ставить на меті формування повноцінної особистості і твердого характеру, загартовуючи волю і тіло фехтувальника. В сучасній Японії розглядається як один з видів спорту. Існує рух за включення кендо у програму Олімпійських ігор.

Назва "кендо" була створена Товариством бойових чеснот Великої Японії (大日本武徳会), яке постало у 1895 році (28 році Мейдзі) з метою відродити самурайські традиції і укріплювати "японський дух" серед японської молоді. Основним методом дії Товариства стали уроки фехтування на заняттях з фізкультури у школах. Стару назву кендзюцу, яка означала "техніка меча", замінив більш широкий і глибокий термін кендо — "шлях меча".

Докладніше...

25 Листопада
Ф.Ліст, портрет роботи Г. Легмана

Ференц Ліст  — композитор, піаніст, педагог, диригент, публіцист, один з найвидатніших представників музичного романтизму, засновник угорської композиторської школи.

Ліст був славетним виконавцем, знаним по всій Європі завдяки своєму феноменальному піанізму і неперевершенному вмінню організовувати видовищні концертні програми. Ф. Ліста вважають одним із найвидатніших піаністів в історії. Незважаючи на те, що жодного запису гри Ліста не існує, вплив його фортепіанного стилю відчутний до сьогодення. Ференц Ліст зробив вагомий внесок у розвиток романтичної музики, його ім'я пов'язано з винаходом жанру симфонічної поеми.

Велика кількість його фортепіанних творів увійшла до традиційного репертуару, зокрема Угорські рапсодії, Соната сі-мінор та два фортепіанних концерти. Також Ф. Ліст зробив численні фортепіанні транскрипції популярних сцен із опер, симфоній, каприсів Паганіні та пісень Шуберта. Окремі фортепіанні твори Ф. Ліста вважаються найвищим випробуванням фортепіанної майстерності. Ференц Ліст був автором великої кількості хорової, вокальної та симфонічної музики. Органні твори Ф. Ліста посіли чільне місце у репертуарі органістів.