Вікіпедія:Віківіслюк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віківіслюк і вікіпедисти
Скорочення
ВП:Віківіслюк

Віківіслюк[1][2] — користувач, котрий редагує з добрими намірами, проте ніколи не вважає, що він допустив помилку або що є неправим.

Не має значення, скільки вікіпедистів буде йому писати, що він помиляється, скільки доказів йому буде наведено вікіспільнотою — він ніколи не визнає, що неправий. Віківіслюки схильні вплутуватися у війни редагувань і бити копитами тих, хто вказує на їх помилки. Іноді вони можуть зайти надто далеко і звинувачувати незгідних з ними у нападках особистісного характеру, тролінгу, переслідуванні або навіть вандалізмі.

Однак не слід забувати, що Віківіслюк, як і будь-який інший користувач, не є неправим тільки тому, що деякі учасники говорять, що вони неправі. Докази важливіші за кількість учасників.

Нерідко в положенні Віківіслюка бувають новачки, які ще не остаточно розібралися у правилах Вікіпедії, однак й закоренілі вікіпедисти не застраховані від цього.

Взаємодія[ред. код]

 • При повній відсутності внеску Віківіслюків деякі редактори Вікіпедії самозаспокоюються, втрачають тонус, пильність і перестають прагнути поліпшення статей.

Як не парадоксально це, але існування активних Віківіслюків, служить стимулом до вдосконалення статей, що є безумовним добром для Вікіпедії!

— "Життя вікіфауни згідно А. Е. Брема"

 • При наявності переваги корисного внеску над марним: видалення даремного, обґрунтування відповідним правилом (недоліки користувача не вказуються, що не викликає агресії і, можливо, після ознайомлення з правилами призведе до конструктивізму).
 • При наявності переваги шкідливого внеску над корисним: переховай у візок важкіше і підшукай хорошого погонича з вікігномів або вікідомовиків.
 • При збільшенні шкідливого вкладу: по можливості варто поміняти хвіст і голову місцями.
 • За непідтвердженими даними, доброякісну дію на Віківіслюків має Вікіморква. Але що це таке, і де воно росте, як видобувається і уживається, у відомих авторитетних джерелах, на жаль, не описано. Проведені численними авторами[3] Вікіпедії оригінальні дослідження дозволили лише впевнено стверджувати, що вікіпедийні статуси патрульного, адміністратора, арбітра, бюрократа або стюарда категорично протипоказані Віківіслюкам, оскільки часто викликають різні ускладнення, найпоширенішим з яких є необмежене підвищення внутрішнього тиску, що призводить до розширення, логічно завершуване вибуховим руйнуванням зовнішньої оболонки Віківіслюка.

Як розпізнати Віківіслюків[ред. код]

Розпізнання Віківіслюка є завданням нетривіальним, це вимагає напруження розуму, душевних і фізичних сил, чи стосується це само-діагностики з використанням власного внутрішнього голосу реципієнта або визначення із залученням зовнішньої[4] експертизи.

Додатковою складністю в розпізнаванні Віківіслюків є те, що розпізнання, можливе лише за первинними ознаками (див. визначення), завжди має деякий ступінь недостовірності, що має своє відображення у пропонованому шаблоні.

{{Віківіслюк}}
Donkeycrossing.JPG
Цей користувач вважає себе віківіслюком


Розпізнавання Віківіслюків на підставі вторинних ознак. Наприклад у списку вікі-шаблонів наявність відповідного юзербокса (на особистій сторінці користувача), хоча може бути логічний парадокс:

 1. Віківіслюк, котрий визнає себе таким і розмістив на своїй сторінці вікіпедиста відповідний вікі-шаблон, вже не потрапляє під визначення Віківіслюка (див. визначення), бо відає, що творить.
 2. Віківіслюк, що не визнає себе таким, не може офіційно бути визнаним Віківіслюком до тих пір, поки не усвідомлює себе сам таким. А коли визнає — дивись пункт № 1.

Примітки[ред. код]

 1. Назва «Віківіслюк» веде свій початок від виразу «впертий як віслюк»
 2. Є інша назва, що походить з англійської вікіпедії — «Вікімул».
 3. Здається, список авторів загубився, але він обов'язково буде вставлений колись потім
 4. Будь ласка, зверніть увагу, що проведення зовнішньої експертизи у даному питанні, так само як публічне опублікування її результатів, суперечить правилам Вікіпедії і може каратися за всією суворістю і навіть більше того!