Географія Шотландії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Топографічна мапа Шотландії
Знімок з космосу

Територія Шотландії включає північну третину острова Великобританія і прилеглі острови. Площа — 78 772 км², протяжність берегової лінії — 9 911 км. На півдні граничить з Англією. Протяжність кордону від річки Твід до затоки Солуей-Ферт — близько 96 км. За 30 км на північний захід від узбережжя за Північною протокою розташований острів Ірландія, за 400 км на північний схід — Норвегія, на північ лежать Фарерські острови та Ісландія.

Територія Шотландії складається з власне головної частини розташованої на острові Велика Британія й 790 островів і архіпелагів, що оточують її з півночі.

Крайні пункти[ред.ред. код]

Геологія[ред.ред. код]

Корисні копалини[ред.ред. код]

Вугілля

Клімат[ред.ред. код]

Рельєф[ред.ред. код]

Орографія[ред.ред. код]

Найвища точка — гора Бен-Невіс 1 344 м.

Гідрологія[ред.ред. код]

Територіальні води[ред.ред. код]

Західний берег Шотландії омиває Атлантичний океан, східний — Північне море, південний — Ірландське море. Західне і східне морське узбережжя сполучене Каледонськім каналом, частиною якого є відоме озеро Лох-Несс.

Узбережжя[ред.ред. код]

Протяжність берегової лінії — 9 911 км.

Острови[ред.ред. код]

Острівна частина складається з 4 великих архіпелагів: Гебридські, Шетлендські, Оркнейські острови, Внутрішні Гебриди та інш. поодиноких островів. Всього 790.

Біогеографія[ред.ред. код]

Ґрунти[ред.ред. код]

Флора[ред.ред. код]

Фауна[ред.ред. код]

Землекористування[ред.ред. код]

Населення[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • (англ.) The Geograph® Britain and Ireland — фотопроект спрямований на збір географічно репрезентативних фотографії та інформації для кожного квадратного кілометра Великобританії та Ірландії.