Культура Шотландії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Культура Шотландії відноситься до моделі людської діяльності і є символом, що пов'язаний з Шотландією і шотландським народом. Деякі елементи шотландської культури, такі як окремі національні церкви, охороняються законом, як це погоджено в Договорі про Унію 1706 р. та інших інструментів.

Шотландські права[ред. | ред. код]

На фестивалі (волинки)

Шотландія зберігає шотландські автономні закони, свою унікальну правову систему засновану на римському праві, яка поєднує в собі риси як цивільного, так і загального права. Умови союзу з Англією зазначають збереження окремих систем. Шотландські закони відрізняється від системи загального права Англії. Раніше було кілька регіональних правових систем в Шотландії, один з яких був «Одель закону» (англ. allodail). Це спадок норвезького старого закону, але було скасовано в 1611 р.. Незважаючи на це, шотландські суди визнали верховенство «Одель закону» в деяких випадках у 1990-х роках. Існує рух для відновлення «Одель закону»[1], як частина владних повноважень від Единбурга (Шетланду та Оркнейю). Різні системи засновані на загальному праві кельтської культури також існували до 1800-х років. Що є свідченням самобутності Шотландії.

Фольклор[ред. | ред. код]

У ніч на 31 жовтня традиційним і гучним святом в Шотландії є Хелловін. Згадки якого зустрічається в XVI столітті, як шотландський скорочення (All-Hallows-Even)[2]. У деяких істориків воно має свої корені в гельському святі Самайн, коли вважали, що межа між цим та іншим світом стала тонкою, і мертві можуть повернутися в світ смертних у 1780 р.[3].

Мова і релігія[ред. | ред. код]

Шотландія також має свою власну унікальну сім'ю мов і діалектів: шотландська мова, гельська мова. Створена організація (Columba Project) для підтримки гельської мови громади Шотландії та Ірландії, а також сприяння зв'язкам між ними. Шотландія зберігає свою національну церкву, окрему від Англії в Сполученому Королівстві. Існує також велика меншість католиків, близько 15% населення. Покровителем Шотландії є святий Андрій. День святого Андрія відзначається в Шотландії 30 листопада.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. NEW EVIDENCE TO SUPPORT THE RIGHT OF SHETLAND TO GREATER AUTONOMY (англ.)
  2. Simpson, John; Weiner, Edmund (1989), Oxford English Dictionary (second ed.), London: Oxford University Press, ISBN 0-19-861186-2, OCLC 17648714
  3. O'Driscoll, Robert (ed.) (1981) The Celtic Consciousness New York, Braziller ISBN 0-8076-1136-0 pp.197-216: Ross, Anne «Material Culture, Myth and Folk Memory» (on modern survivals); pp.217-242: Danaher, Kevin «Irish Folk Tradition and the Celtic Calendar» (on specific customs and rituals)

Посилання[ред. | ред. код]