Укртатнафта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кременчуцький нафтопереробний завод
Тип бізнес
Галузь нафтова промисловість
Спеціалізація Рафінування
Засновано 1995[1]
Штаб-квартира Полтавська обл., Кременчук, вул. Свіштовська, 3[2]
Співробітники більше 4 300[2]
Сайт ukrtatnafta.com

ПАТ «Укртатнафта» — українська нафтопереробна компанія, одна з найбільших виробників нафтопродуктів в Україні. Компанія володіє найбільшим нафтопереробним заводом країни, який розташований у Кременчуці. Потужність виробництва становить 58 590 м³/добу. Права на товариство розподілені так: 43,1% належать Нафтогазу України, 8,6% — «Татнафті» і 28,8 — уряду Татарстану [3].

Опис[ред. | ред. код]

«Укртатнафта» виробляє широкий асортимент товарної продукції, в тому числі екологічно чисті бензини і дизельне паливо, відповідні параметрам стандарту Євро-4. Продукція підприємства добре відома в Україні та за кордоном. З метою подальшого поліпшення екологічних якостей продукції, зниження шкідливих викидів, а також збільшення виходу світлих нафтопродуктів у ПАТ «Укртатнафта» прийнята і успішно реалізується програма модернізації виробництва [2].

У ПАТ «Укртатнафта» працює більш, ніж 4,3 тисячі осіб. Бувши бюджетоутворювальним підприємством міста й регіону, «Укртатнафта» здійснює активну соціальну діяльність і бере участь у регіональних проектах [2].

До складу компанії входять структурні підрозділи, що об'єднують розвідку, видобуток, переробку нафти і збут нафтопродуктів. Це перша в Україні вертикально — інтегрована компанія.

Товариство — лідер нафтопереробної промисловості України і виробляє широкий асортимент товарної продукції високої якості, зокрема екологічно чисті неетилированні бензини марок А-76, А-92, А-95, літнє й зимове дизельне паливо, моторні, трансмісійні та інші види масел, ароматичні вуглеводні, нафтові розчинники, парафін, бітум, мазут, сірку. Потужності компанії розраховані на роботу з усіма типами нафти й газового конденсату з річним завантаженням 18,6 млн тонн. Нафта надходить трьома магістральними трубопроводами з нафтових родовищ Західного Сибіру, ​​Поволжя і Східної України. Найближче східно-українське родовище розташоване за 200 км від підприємства, що значно скорочує витрати на транспортування нафти.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Історія розвитку трубопровідного транспорту нафти та нафтопродуктів в Україні. Архів оригіналу за 12 лютий 2015. Процитовано 7 серпень 2011. 
  2. а б в г Про компанію (рос.)
  3. Ukraine deputy PM says Kremenchug head illegal. Reuters. 2007-10-24. Процитовано 2009-01-11.  (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]