Гусєв Анатолій Олексійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анатолій Олексійович Гусєв
Anatoli Alekseevic Goussev
Основна інформація
Дата народження 10 липня 1960(1960-07-10) (58 років)
Місце народження Дніпропетровськ
Роки активності 1987 - до сьогодні
Країна СРСР СРСР Італія Італія
Національність українець
Професії співак
Освіта Державна консерваторія
Узбекистану імені Мухтара
Ашрафі, (1982 - 1987)
Академія мизики бароко
в Sable-sur-Sarte(Франція)
Академія музики в Озимо
(1992 - 1994, Італія)
Співацький голос тенор
Інструменти фортепіяно
Жанр класика
Колективи Музична академія на
Форо Бонапарт(1994 - 2002),
Музична академія імені
Гаетано Доніцетті (2002),
Музична приватна школа
на Форо Бонапарт
goussev.it

Анатолій Олексійович Гусєв (рос. Анатолий Алексеевич Гусев, італ. Anatoli Alekseevic Goussev, 10 липня 1960, Дніпропетровськ, Україна) — радянський співак спеціалізувався, як легкий россінієвський тенор і виконавець музики бароко, маестро оперного співу професор техніки співу, (Мілан, Італія).

У дитинстві[ред. | ред. код]

Анатолій Гусєв народився 10 липня 1960 року у Дніпропетровську. І перші півроку його біографії пройшли у місцевості Нові Кодаки на вулиці Петра Андрійовича Курочкіна (сучасна вулиця Семена Барбадима), 28. Батько Олексія був людина військова, в Дніпропетровську служив недовго. Але дніпропетровську рідню не забував. У дитинстві Анатолій не раз гостював у бабусі з дідусем.

Навчання[ред. | ред. код]

У 1977 році Анатолій вступив у Каспійське вище військово-морське Червонопрапорне училище імені С. М. Кірова, на штурманський факультет, зараз Азербайджанське вище військово-морське училище, який закінчив в 1982 році. У 1982 році вступив в державну консерваторію Узбекистану імені Мухтара Ашрафі, на Факультет академічного співу та хорового диригування. Закінчив консерваторію в 1987 році. Після закінчення Академії музики бароко, в Sable-sur-Sante (Франція) та Академії музики міста Озімо (Італія), Анатолій спеціалізувався, як россініевський тенор і виконавець музики бароко, поєднуючи артистичну діяльність з викладацькою.

Репертуар[ред. | ред. код]

У репертуар Анатолія Гусєва входили такі опери як: «Фауст» — Шарля Гуно, «Севільський цирульник» та «Сорока — злодійка» — Джоаккіно Россіні, L'occasione, fa sl ladro («Випадок, який производить до крадіжок»), «Дон Жуан» — Вольфганга Амадея Моцарта, «Юлій Цезар» — Георга Фрідріха Генделя, «Королева фей» — Генрі Перселя і інших опер.

У Мілані[ред. | ред. код]

З 1994 році Анатолій Гусєв працює професором музичної академії на Форо Бонапарт, а з 2002 році завідувач секцією камерного співу музичної академії імені Гаетано Доніцетті. Тепер він живе в Мілані де, він заснував приватну школу оперного співу, багато випускників і учнів-стажерів, які співають у найзнаменитіших театрах Європи: Ла Скала, Римська Опера, Лічео (Барселона), Гранд - опера, а також в оперних театрах Турина, Трієста, Флоренції, Верони, Мангейма та багатьох інших.

Учні маестро Гусєва[ред. | ред. код]

Серед його учнів і співаків, що стажувалися, одержали міжнародну популярність, такі оперні та камерні співаки як Ельдар Алієв (бас), Фернандо Гуффі (баритон), Галина Шестерньова (сопрано, місто Мангейм),Лавінія Бертотті (сопрано), Вітторіо Вітеллі (баритон),Мауро Вентурини (тенор), Номада Каулаус (сопрано), Юрій Алексєєв (тенор) та багато інших.

Участь у вокальних конкурсах[ред. | ред. код]

З 2001 року Анатолій Олексійович постійно бере участь як член журі в багатьох італійських і міжнародних вокальних конкурсах: HYPERION у Римі, Міжнародного конкурсу Montecorvino Opera Festsval Салерно в Неаполь, конкурс Lucino Neroni в Асколі Пічено. У 2005 й у 2006 рр. член журі Міжнародного конкурсу оперних співаків імені Олени Василівни Образцової в Санкт - Петербурзі та Москві.

Посилання[ред. | ред. код]