Демчук Анатолій Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Демчук Анатолій Васильович
Народився 4 березня 1958(1958-03-04) (63 роки)
Загірці Лановецького району
Нагороди
Заслужений артист України

Демчук Анатолій Васильович (народився 4 березня 1958 р.) — відомий артист української естради, Народний артист України.

Після закінчення школи в 1975 р. районною радою, як обдарована дитина був направлений в Теребовлянське культурно-освітнє училище (театральне відділення). У 1982 році закінчив Київське державне училище естрадного мистецтва (артист естради).

2014 році – став випускником режисерського відділення Академії естрадного мистецтва України.

Демчук Анатолій Васильович.jpg

Становлення народного артиста загартовувалося в численних конкурсах, фестивалях та співпраці у творчих концертних колективах України. Так у 1979 р., ще будучи студентом, Анатолій Демчук стає лауреатом республіканського конкурсу гумору і сатири та лауреатом Всесоюзного конкурсу артистів естради.

З 1980–1982 рр. – навчається і працює артистом Київської філармонії та Укрконцерту.

1982–1990 рр. – артист Запорізької обласної філармонії. У 1990 році – артист Київконцерту.

З 1997–2015 рр. – очолював творчу Агенцію «Усмішка», представляючи глядачам і слухачам, час від часу, нові авторські проєкти: моно-вистави, сольні концертні програми, гумористичні шоу, а також творчі зустрічі у співпраці з митцями Української естради, акторами вітчизняного кіно і театру.

Крок за кроком артист відшліфовує, відточує свою майстерність на кращих літературних зразках класиків гумору та сатири, поступово створюючи свій неповторний авторський доробок. Згодом інтермедії, монологи, гуморески, пародії, пісні та бувальщини роблять творчість Анатолія Демчука справді народною. Майстерне володіння словом, мімікою, природний темперамент, вокальні та акторські дані сприяли визнанню артиста на зарубіжній сцені, зокрема в Америці, Голландії, Франції, Німеччині та інші. А виступи артиста по радіо, телебаченню завжди мали досить високий рейтинг завдяки своїй  доброзичливості, що і є основним критерієм в українському гуморі.

Сьогодні Демчук Анатолій Васильович, як автор і виконавець, робить неоціненний внесок у розвиток та по­пуляризацію жанру як національної культури. Робота митця у вітчизняному мистецтві є справжнім надбанням України. Його творчість високохудожня, актуальна та улюблена народом.

Демчук Анатолій Васильович – це не тільки артист української естради, це ще людина-патріот, яка намагається рухати становлення унікального жанру, доводить його актуальність у сьогоденні, піклується про збереження та розвиток традицій українського гумору. Йому належать такі радіопрограми як: «Усмішка з А. Демчуком», «Радіо-кафе усмішка», телевізійна авторська про­грама «Усмішка», що протягом багатьох років з успіхом проходила на Українському телебачені. У цьому форматі були відзняті програми, присвячені творчості Тарапуньки і Штепселя (Юрія Тимошенка та Єфіма Березіна), Степана Олійника, Андрія Сови, Павла Глазового та інших корифеїв українського гумору, які згодом стали фондовими. Слова народного артиста: «Я міряю життя по усмішках людей» – це не пересічний критерій життя і творчості майстра. Такі інтермедії як: «Засідання парламенту», «Секретарка», «Хай, Машуня», «Кричати всякий може», «Найкращий жебрак у світі», «Я бачу, не глухий», «Записки з дурдому», «Хто сміється – в того все розсосеться» та інші.., його пісні, пародії і бувальщини стали яскравим відображенням сучасного світу. У творчому доробку майстра велика скарбниця творів сучасного гумору, зібрані в аудіоальбомах: «Усміхніться», «Гумористичне шоу», «Страшне, смішне та веселе», «Сеанс сміхотерапії», «Український пересмішник», розходження великого тиражу яких свідчить про дійсне визнання таланту артиста серед численних шанувальників українського гумору.

Анатолія Демчука недарма називають справжнім королем сміху, народним гумористом України. Він нагороджений багатьма орденами, грамотам та подяками. Як істинний українець він глибоко усвідомлює: «Щоб спільнота зберегла себе як націю, яка заслуговує на краще життя на Богом даній землі, щоб ми були на ній господарями, а не чужинцями – маємо самотужки вибудовувати своє життя».

Враховуючи значний особистий внесок у справу розвитку національної культури в 1995 р. Анатолію Демчуку присвоєно почесне звання «Заслужений артист України». 1997–2004 рр.  – за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток і зміцнення Української держави він не одноразово був відзначений «Подякою Президента України». 1997 р. – лауреат літературної премії ім. С. Олійника. В 2011 р. асоціацією естрадних дія­чів України присвоєно звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України». У 2013 році йому присвоєно звання «Народний артист України». Протягом років творчої праці митець став володарем різних премій та відзнак: У 2015 р., за активну і безкорисливу підтримку української культури, нагороджений медаллю «За благодійну діяльність». У 2017 році – «За видатні особисті заслуги перед Україною та Українським козацтвом, у справі незалежності, територіальної цілісності, обороноздатності, безпеки України, а також у справі військово-патріотичного виховання молоді» заступнику Головного отамана з питань мистецтва Анатолію Васильовичу Демчуку було присвоєно звання «Генерал-хо­рунжий Українського козацтва» та нагороджено «Орденом  Івана Богуна».

Анатолій Демчук є яскравою особистістю в суспільному і духовному житті України, що понад 40 років як майстер художнього слова з успіхом виступає по всій країні та закордоном.

За багаторічну діяльність на ниві відродження, збереження та популяризації українського гумору як національної культури Анатолій Демчук не одноразово був відзначений на Міжнародних іміджевих виданнях та проєктах, таких як: «Мистецький олімп», «Хто є Хто», «Золотий фонд нації» та ін.

Анатолій Васильович, як справжній патріот, чимало працює над тим, щоб зберегти і розвивати традиції українського гумору, який з давніх-давен був у крові українців. Отож уже багато років майстер поповнює свій репертуар інтермедіями, монологами, пародіями, піснями і бувальщинами, тому що розуміє – неможливо бути українським пересмішником не маючи зв’язку з рідним народом, для якого жарти – річ природна, як саме життя.

У 2019 році вийшла в світ перша книга Анатолія Демчука «Український пересмішник». Сторінки історії…». Це ілюстрований біографічний нарис про життя і творчість артиста як дарунок шанувальникам українського гумору.

У 2021 р. « Український пересмішник» презентує своїм читачам, слухачам і глядачам своєрідний коктейль сміху « Страшне, Смішне і Веселе…». У книзі, що вийшла у світ у Видавництві "Міленіум", представлені твори різних жанрів: інтермедії, монологи, пісні та бувальщини з репертуару автора як чудодійний сеанс сміхотерапії. Видання розраховане на широке коло шанувальників гумору з різними уподобаннями і поглядами на життя, але з любов’ю до України.

Джерела[ред. | ред. код]