Денисовичі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Денисовичі
Країна Україна Україна
Область Київська область
Район/міськрада Поліський
Рада Денисовицька сільська рада
Основні дані
Засноване 18 століття
Існувало до 1999
Географічні дані
Місцева влада

Денисовичі — колишнє село в Україні, що знято з обліку в зв'язку з відселенням мешканців внаслідок аварії на ЧАЕС. Знаходиться в Поліському районі Київської області. Розташоване на крайній півночі району на відстані 47 км від селища Поліське (колишнього районного центру), та за 3 кілометри від державного кордону з Республікою Білорусь.

Існують відомості про існування села Денисовичі з 18 сторіччя. В селі була дерев'яна, Хресто-Воздвиженська церква, яка була збудована і освячена у 1762 році. У радянський час була знищена. Оточене лісами.

Проживало близько 530 мешканців (у 1860-і роки-196 мешкнців, 1886 року-354). За даними 1900 року, «Денисовичі, казенне село за 150 верст від повітового міста. Дворів 66, жителів 396. Головне заняття-землеробство. У селі є православна церква, церковно-парафіяльна школа, водяний млин».

Була неповна середня школа, клуб та бібліотека.

Переселення населення було проведено в 1993 році до села Трубівщина в Яготинському районі Київської області. В селі Трубівщина, спеціально для переселенців, було забудовано нову частину села. Село Денисовичі зняте з обліку 1999 року.

Посилання[ред. | ред. код]