Середня загальноосвітня школа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Середня школа)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вікі-урок у Носівській загальноосвітній школі № 2, жовтень 2019

Сере́дня загальноосві́тня шко́ла — загальноосвітня школа, в якій учні здобувають середню освіту.

Історія[ред. | ред. код]

У СРСР і УРСР, створений 1958 року відповідно до «Закону про зміцнення зв'язку школи з життям і про подальший розвиток системи народної освіти в СРСР», під назвою «Середня загальна трудова політехнічна школа з виробничим навчанням».

Час навчання — 11 років; завдання — дати загальну середню освіту і професійну підготовку для роботи в одній з галузі народного господарства або культури. У 1965 час навчання скорочено до 10 років (у школах з неросійською мовою навчання може тривати 11 років), згодом у 1966 і 1970 («Статут середньої загальноосвітньої школи») змінено назву школи на сучасну — середня загальноосвітня школа та обмежено завдання — дати насамперед загальну освіту, а разом з тим «формувати у молодого покоління марксистсько-ленінський світогляд та виховувати у високому почутті радянського патріотизму»; у 9 і 10 класах уведено військову підготовку. В кінці 8 і 10 року навчання учні складають іспити.

Випускники середніх загальноосвітніх шкіл одержують атестат і мають право вступу до вищих навчальних закладів. Серед середніх загально-освітніх шкіл вирізняються деякі спеціальні напрями шкіл: неповні (7(8) або 9 — ти річки), школи з виробничим навчанням, з поглибленим навчанням поодиноких дисциплін; школи з подовженим днем (заснована 1960), у яких учні перебувають під безпосереднім доглядом педагогів цілий день; вечірні (змінні) і заочні школи для працюючої молоді (вони діють у складі 9 — 10 і 11 клас). В УРСР у 1973-74 було 7612 денних середніх загальноосвітніх шкіл з 4 851 200 учнів, у тому числі 952 700 у 9-11 класах.

В сучасній Україні[ред. | ред. код]

Середня загальноосвітня школа згідно з Законом України «Про освіту»[1] є основним видом середніх навчальних закладів і складається з трьох ступенів:

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]