Дріл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дріл[1]

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Мандрил (Mandrillus)
Вид: Дріл
Mandrillus leucophaeus
(F. Cuvier, 1807)
Посилання
Вікісховище: Mandrillus leucophaeus
Віківиди: Mandrillus leucophaeus
EOL: 310782
ITIS: 573030
МСОП: 12753
NCBI: 9568
Fossilworks: 232590

Дріл (Mandrillus leucophaeus) — вид приматів із родини мавпових (Cercopithecidae). Разом з мандрилом складає рід мандрилів (Mandrillus).

Опис[ред. | ред. код]

Дріл зовні дуже нагадує мандрила, але у нього менш яскраве забарвлення обличчя. Безволосе обличчя дріла чорного кольору з подовженою передньою частиною і кістковими борознами, розташованими вздовж носа. Крім того, воно облямоване білим волоссям. Інша шерсть забарвлена в темно-коричневий або чорний колір, за винятком голої ділянки сідниць, у яких червоний або блакитний колір. Дріли трохи менші від мандрилів, завдовжки досягають 60-75 см і максимально 20 кг ваги. Самці майже в два рази більші й важчі від самиць. Хвіст дуже короткий — від 5 до 7 см.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Дріли активні в денний час. Мешкають у тропічних лісах, не зустрічаються поза прикриттям густої рослинності. Живуть головним чином на землі, пересуваючись на чотирьох лапах. Лише іноді самиці з потомством вилазять на гілки дерев, щоб врятуватися від ворогів. Дріли живуть у групах чисельністю у 25 особин, що складаються з самця-ватажка, декількох самиць та їхнього потомства. Іноді такі групи об'єднуються і утворюють великі групи до 200 або більше тварин. Для спілкування дріли використовують різні пози (як, наприклад, демонстрацію своїх яскравих сідниць), а також ряд різних криків, що слугують встановленню контакту з іншими членами групи, попередження про наближення ворога або збору групи самцем.

На ніч забираються на дерева і там ночують.

Середня тривалість життя в неволі становить 28 років.

Поширення[ред. | ред. код]

Дріли мешкають на південному сході Нігерії, в Камеруні та на острові Біоко, що належить Екваторіальній Гвінеї.

Живлення[ред. | ред. код]

Дріли всеїдні і шукають їжу майже виключно на землі. До неї відносяться фрукти, горіхи, гриби, комахи та час від часу невеликі хребетні.

Розмноження[ред. | ред. код]

Мавпеня дріла в зоопарку Мюнхена

Про розмноження дрілів відомо небагато. Готовність до запліднення у самиці демонструється за допомогою зміни забарвлення ділянки навколо ануса, який стає яскраво-червоним або синім. Тривалість вагітності становить від 6 до 7 місяців. Як у більшості мавпячих, за один раз народжується по одному дитинчаті.

Загрози[ред. | ред. код]

Головними загрозами для дрилів є полювання і знищення тропічних лісів для отримання сільськогосподарських земель. Останній фактор посилюється тим фактом, що дріли живуть виключно в густих тропічних лісах і стосовно людини поводиться вкрай лякливо. Дріли вважаються найрідкіснішим африканським приматом, і їх популяція в дикій природі оцінюється всього в 3000 особин. У національному парку Коруп у Камеруні для дрилів було створено безпечний притулок, проте їх подальше виживання як виду залишається під питанням.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Groves, C.P. (2005). Wilson, D.E.; Reeder, D.M. (ред.). Mammal Species of the World: A Taxonomic and Geographic Reference (вид. 3rd). Baltimore: Johns Hopkins University Press. с. 165. ISBN 0-801-88221-4. OCLC 62265494. 

Посилання[ред. | ред. код]