Дріл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дріл
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпи (Cercopithecidae)
Вид:
Біноміальна назва

Дріл (лат. Mandrillus leucophaeus) — вид приматів із сімейства мавпячих (Cercopithecidae). Разом з мандрилом складає рід мандрилів (Mandrillus).

Опис[ред.ред. код]

Дріл зовні дуже нагадує мандрила, але у нього менш яскраве забарвлення обличчя. Безволосе обличчя дріла чорного кольору з подовженою передньою частиною і кістковими борознами, розташованими вздовж носа. Крім того, воно облямоване білими волоссям. Інша шерсть забарвлена в темно-коричневий або чорний колір, за винятком голої ділянки сідниць, у яких червоний або блакитний колір. Дріли трохи менші мандрилів, досягають в довжину 60-75 см і максимально 20 кг ваги. Самці майже в два рази більше й важче самок. Хвіст дуже короткий — від 5 до 7 см.

Спосіб життя[ред.ред. код]

Дріли активні в денний час і мешкають у тропічних лісах, не зустрічаються поза прикриттям густої рослинності. Живуть головним чином на землі, пересуваючись на чотирьох лапах. Лише іноді самки з потомством вилазять на гілки дерев, щоб врятуватися від ворогів. Дріли живуть в групах розміром у 25 особин, що складаються з самця-ватажка, декількох самок і їх потомства. Іноді такі групи об'єднуються і утворюють великі групи до 200 або більше тварин. Для спілкування дріли використовують різні пози (як, наприклад, демонстрацію своїх яскравих сідниць), а також ряд різних криків, які слугують встановленню контакту з іншими членами групи, попередження у наближенні ворога або збору групи самцем.

Поширення[ред.ред. код]

Дріли мешкають на південному сході Нігерії, в Камеруні і на острові Біоко, що належить Екваторіальній Гвінеї.

Харчування[ред.ред. код]

Дріли всеїдні і шукають їжу майже виключно на землі. До неї відносяться фрукти, горіхи, гриби, комахи та час від часу невеликі хребетні.

Розмноження[ред.ред. код]

Про розмноження дрілів відомо небагато. Готовність до запліднення у самки демонструється за допомогою зміни забарвлення ділянки навколо ануса, який стає яскраво-червоним або синім. Тривалість вагітності становить від 6 до 7 місяців. Як у більшості мавпячих, за один раз народжується по одному дитинчаті.

Загрози[ред.ред. код]

Головними загрозами для дрилів є полювання і знищення тропічних лісів для отримання сільськогосподарських земель. Останній фактор посилюється тим фактом, що дріли живуть виключно в густих тропічних лісах і по відношенню до людини ведуть себе вкрай лякливо. Дріли вважаються найрідкіснішим африканським приматом, і їх популяція в дикій природі оцінюється всього в 3000 особин. У національному парку Коруп в Камеруні для дрилів було створено безпечний притулок, проте їх подальше виживання як виду залишається під питанням.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]