Едвард Меєр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Едвард Меєр
Edward C. Meyer
GEN Meyer, Edward C USA.JPEG
Народження 11 грудня 1928(1928-12-11) (90 років)
США Сент-Меріс, Елк, Пенсильванія
Громадянство Flag of the United States.svg США
Приналежність Emblem of the United States Department of the Army.svg Армія США
Рід військ піхота
Освіта Військова академія США
Піхотна школа армії США
Командно-штабний коледж армії США
Національний воєнний коледж США
Роки служби 19511983
Звання US-O10 insignia.svg Генерал
Формування 501-й парашутний полк
1-ша кавалерійська дивізія
82-га повітряно-десантна дивізія
Європейська армія
Командування начальник штабу Армії США
3-тя піхотна дивізія
Війни / битви Корейська війна
Війна у В'єтнамі
Нагороди
Медаль за видатну службу в Збройних силах (США)
Срібна Зірка (США)
Легіон Заслуг (Легіонер) (США)
Хрест льотних заслуг (США)
Бронзова Зірка (США)
Пурпурове Серце (США)
Медаль ВПС (США)
Похвальна медаль армії (США) Президентська відзнака частині (США)
Відзнака за героїзм (США)
Медаль за службу національній обороні (США)
Медаль за службу в Кореї (США)
Медаль за службу у В'єтнамі (США)
Хрест «За видатну службу» (Південний В'єтнам) Хрест «За хоробрість» (Південний В'єтнам)
Президентська відзнака частині (Корея) Хрест частині «За хоробрість» (Південний В'єтнам) Медаль ООН за Корею
Медаль «За В'єтнамську кампанію» (Південний В'єтнам)
Кавалер ордена Святих Маврикія й Лазаря
CIB2.png ViPaBa.jpg US Army Airborne master parachutist badge.gif Joint Chiefs of Staff seal.svg United States Army Staff Identification Badge.png 1st Cavalry Division SSI (full color).svg
Едвард Меєр у Вікісховищі?

Едвард Чарльз Меєр (англ. Edward Charles Meyer; нар. 11 грудня 1928, Сент-Меріс, Елк, Пенсильванія) — американський воєначальник, генерал армії США (1979), 29-й начальник штабу армії США (1979—1983).

Біографія[ред. | ред. код]

Військова кар'єра

Едвард Чарльз Меєр народився 11 грудня 1928 у містечку Сент-Меріс в окрузі Елк, штату Пенсильванія. У 1951 році закінчив Військову академію США з отриманням військового звання другий лейтенант та був направлений на продовження навчання до Піхотної школи армії у Форт Беннінг. З 1951 по 1952 роки командир взводу роти «C» 25-го моторизованого батальйону, на чолі якого бився на полях битв Корейської війни. До 1953 служив командиром роти, штабним офіцером батальйону у Кореї, згодом переведений до Піхотної школи офіцером-викладачем. У 1957 закінчив курси удосконалення повітряно-десантних військ, командував штабною ротою 501-го парашутного полку, з 1958 по 1959 — командир лінійної роти.

З 1959 до 1960 капітан Меєр навчався у Командно-штабному коледжі армії у Форті Лівенворт, Канзас. Продовжував проходження служби на різних штабних посадах в американській Європейській армії, у штабі Верховного головнокомандувача союзними військами НАТО.

З 1965 по 1966 заступник командира 3-ї бригади 1-ї кавалерійської дивізії у В'єтнамі, надалі командир 2-го батальйону 5-го кавалерійського полку. В 1967 здобув майстра стратегічних наук у Національному Воєнному коледжі у Форті Леслі Макнейр, у Вашингтоні. Після випуску — начальник відділу в офісі планування та операцій Об'єднаного комітету начальників штабів до 1969. У 1970 повернувся до В'єтнаму командиром 2-ї бригади 1-ї кавалерійської дивізії, пізніше — начальник штабу цієї дивізії.

З 1971 по 1972 помічник командира 82-ї повітряно-десантної дивізії з підтримки, після цього заступник коменданта Воєнного коледжу армії США в Карлайлі, Пенсильванія. У серпні 1971 присвоєне тимчасове військове звання бригадний генерал. У 1974 посів посаду заступника начальника штабу з операцій Європейської армії США, з 1974 по 1975 — командир 3-ї піхотної дивізії.

Після командування дивізією прийняв пост помічника заступника та заступника начальника штабу армії США з планування та операцій, перебував на цій посаді до 1979 року. У березні 1976 підвищений у званні до полковника, а у жовтні 1976 — отримав тимчасове військове звання генерал-лейтенант. У червні 1979 обраний начальником штабу армії США, який очолював до червня 1983 року. На посаді керманича сухопутних військ приділяв значну увагу модернізації американської армії у післяв'єтнамський період, наполягаючи на принципі «якість краща за кількість», розвивав довгострокові програми оснащення сухопутних військ озброєнням та військовою технікою, пильно стежив за підтримкою бойової готовності у частинах.

Меєр особисто, який на власному досвіді знав реальний стан справ, що склався в армії США після В'єтнаму, доклав чимало зусиль на вжиття заходів щодо відновлення дисципліни та звільнення персоналу, який демонстрував недисциплінованість, непокору й створював проблеми у військовому середовищі.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в тимчасове військове звання; дата присвоєння чергового звання невідома
Командування військовими формуваннями (установами)
США
Попередник:
генерал
Бернард Роджерс
Flag of the Chief of Staff of the United States Army.svg
29-й
Начальник штабу Армії США

22 червня 197921 червня 1983
Наступник:
генерал
Джон Адамс Вікем