Ейтор Вілла-Лобос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ейтор Вілла-Лобос у 1922 році

Ейтор Вілла-Лобос (порт. Heitor Villa-Lobos, 5 березня 1887, Ріо-де-Жанейро — 17 листопада 1959, Ріо-де-Жанейро) — бразильський композитор, знавець музичного фольклору, диригент, педагог. Брав уроки у Ф. Браги.

Біографія[ред.ред. код]

Народився 5 березня 1887 в Ріо-де-Жанейро.

У 19051912 роках подорожував по країні, вивчав народний побут, музичний фольклор (записав понад 1000 народних мелодій). З 1915 року виступав з авторськими концертами.

У 19231930 роках жив переважно в Парижі, спілкувався з французькими композиторами.

У 30-х роках провів велику роботу по організації в Бразилії єдиної системи музичної освіти, заснував ряд музичних шкіл і хорових колективів.

Помер 17 листопада 1959 в Ріо-де-Жанейро.

Діяльність[ред.ред. код]

Ейтор Вілла-Лобос є автором спеціальних навчальних посібників («Практичне керівництво», «Хоровий спів», «Сольфеджіо» і ін.), теоретичної праці «Музичне виховання». Він також виступав як диригент,музично-громадський діяч пропагував на батьківщині й в інших країнах бразильську музику. Музичну освіту отримав у Парижі, де познайомився з А.Сеговією і який надалі присвятив усі свої твори для гітари. Твори Вілла-Лобоса для гітари мають яскраво виражений національний характер, сучасні ритми і гармонії в них тісно переплітаються із самобутніми піснями і танцями бразильських індіанців і негрів.

Вілла-Лобос був головою національної композиторської школи. Виступив ініціатором створення Бразильської академії музики (1945 року — її президент)

Розробив систему музичного виховання дітей. 9 опер, 15 балетів, 20 симфоній, 18 симфонічних поем, 9 концертів, 17 струнних квартетів; 14 «Шорос» (1920−29), «Бразильські бахиани» (1944) для інструментальних ансамблів, безліч хорів, пісень, музика для дітей, обробки фольклорних зразків і ін. — усього понад тисячу найрізноманітніших творів.

Вшанування пам'яті[ред.ред. код]

У 1986 році у Ріо-де-Жанейро відкритий музей Вілла-Лобоса.

На честь музиканта названо астероїд.

Посилання[ред.ред. код]