Ерік III (король Данії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ерік III
Erik Lam
Erik lam.jpg
Король Данії
Початок правління: 1137
Кінець правління: 1146
Попередник: Ерік II
Наступник:Кнуд V
Дата народження: 1120(1120)
Дата смерті:27 серпня 1146
Місце смерті:Оденсе
Дружина:Лютгарда Зальцвельдська
Діти:1 син
Династія:Естрідсени
Батько:Хокон Суннівасон
Мати:Раґнхільда Естрідсен

Ерік III (1120 — 27 серпня 1146) — король Данії у 11371146 роках. Мав прізвисько «Ягня».

Життєпис[ред. | ред. код]

Молоді роки[ред. | ред. код]

Походив з династії Естрідсенів. Син Хокона Сунівасона, данського аристократа, та принцеси Раґнхільди (доньки короля Еріка I). Народився у маєтку батька на острові Фюн.

Про молоді роки відомо замало. З 1134 року приєднався до майбутнього короля Еріка II проти короля Нільса, відзначився у битві при Фодевізі.

Під час правління Еріка II залишався вірним короні. Втім під час заворушень 1137 року не надав достатньої допомоги повсталим. У цій змові брав участь Ескіль, архієпископ Лунда та голова данської церкві. Після вбивства короля, завдяки архієпископу Ескілю корону отримав саме Ерік Хоконсон.

Правління[ред. | ред. код]

Для зміцнення своєї влади король Ерік III надав значні пільги та земельні пожалування церкві, намагався ладнати з архієпископом та єпископами. У 1139 році надав допомогу Магнусу IV та Сігурду Слімбе у боротьбі проти Інге I за корону Норвегії.

Втім, у 1139 році він стикнувся з вторгненням Олафа Гаральдсона, онука Еріка I. Ця боротьба тривала до 1143 року, коли Ерік III розбив ворога у битві при Глумсторпі в Сконе.

У 1146 році тяжко захворів. Тому того ж року зрікся трону й став ченцем у монастирі Святого Кнуда в Оденсі. Незабаром тут помер 27 серпня.

Родина[ред. | ред. код]

1. Дружина — Лютгарда Зальцвельдська

Дітей не було

2. Конкубіна

Діти:

  • Магнус


Джерела[ред. | ред. код]