Жермен Ґрір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Жермен Ґрір на літературному фестивалі «Humber Mouth» у Халлі у 2006 році

Жерме́н Ґрір (англ. Germaine Greer; народилася 29 січня 1939 року) — австралійська письменниця, вчена, журналістка і дослідниця ранньої сучасної англійської літератури, а також визначна феміністка кінця XX століття[1].

Ідеї ​​Ґрір створювали дискусії з тих пір, як її книга «Жінка-євнух» стала міжнародним бестселером в 1970 році. Вона також є авторкою багатьох інших книг, в тому числі «Секс і доля: політика народжуваності» (1984); «Зміни: жінка, старіння і менопауза» (1991), «Дружина Шекспіра» (2007), а також «Уся жінка» (1999). Вона є почесним професором англійської літератури та порівняльних досліджень в Університеті Уоріка.

Ґрір визначала свою мету як «звільнення жінок», на відміну від «рівності з чоловіками». Вона стверджує, що звільнення жінок означало охоплення гендерних відмінностей у позитивному ключі — боротьбу за свободу жінок визначити їх власні цінності, розташовувати власні пріоритети і визначати свою долю. Рівність Ґрір бачить як асиміляцію і налаштованість жити життям «невільних чоловіків»[2].

Примітки[ред.ред. код]

  1. [1] "Germaine Greer, " Encyclopaedia Britannica, 2007.
  2. Greer, Germaine, (1999), The Whole Woman, Transworld Publishers Ltd, ISBN 0-385-60016-X, pp. 1-2.


Письменник Це незавершена стаття про письменника або письменницю.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.