Австралійці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Австралійці
Загальна кількість 21,5 млн чол. (2008[1])
Найбільші розселення Австралія Австралія
Близькі етнічні групи новозеландці
Мова англійська мова
Релігія християни (християни (англікани, католики, пресвітеріани, методисти, баптисти)

Австралійці — нація, основне населення Австралії. Понад 22,5 млн чоловік (2008). Говорять на австралійському діалекті англійської мови. За релігією австралійці — християни (англікани, католики, пресвітеріани, методисти, баптисти і т. д.). Австралійці — майже виключно нащадки переселенців з Англії, Шотландії та Ірландії.

Заселення Австралії вихідцями з Британських островів почалося у 1788 році, коли на східному березі Австралії була висаджена перша партія засланців і засновано перше англійське поселення Порт-Джексон (майбутній Сідней). Добровільна імміграція з Англії набула значних розмірів лише у 20-х роках XIX століття, коли в Австралії стало швидко розвиватися вівчарство. Після відкриття в Австралії золота сюди з Англії та з інших країн прибула маса іммігрантів. За 10 років (18511861) населення Австралії збільшилося майже втричі, перевищивши 1 млн чоловік. Пізніше до складу австралійців увійшли й емігранти з інших європейських країн, в тому числі й українці. В останні десятиріччя у зв'язку зі зміною в імміграційному законодавстві імміграція майже виключно азіатська і відповідні діаспори вже складають значний відсоток населення. Відповідно поступово вихідці та їх нащадки з Китаю, В'єтнаму, Індонезії та інших азіатських та перш за все південно-азіатських країн змішуються з місцевим населенням.

Культура австралійців склалася на основі культури переселенців з Британських островів. У другій половині XIX століття в Австралії поступово починала розвиватися власна промисловість, формуватися національна буржуазія і робітничий клас. У 1900 році австралійські колонії об'єдналися у федерацію. Консолідація австралійців у націю прискорилася у перші десятиліття XX століття, коли остаточно зміцніла загальнонаціональна економіка Австралії.

Виноски[ред.ред. код]

  1. Population clock. Australian Bureau of Statistics. Архів оригіналу за 2012-05-31. Процитовано 2009-01-02. 

Література[ред.ред. код]

  • Народы Австралии и Океании, М., 1956;
  • Мухин Г. И., Австралия и Океания, 2 изд., М., 1967;
  • McCarthy F. D., Australia's aborigines. Their life and culture, [Melbourne, 1957].
  • Советская историческая энциклопедия, Москва, 1961
  • Українська радянська енциклопедія. — 2-е видання. — Т. 1. — Київ, 1977.


Етнологія Це незавершена стаття з етнології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.