Жирафові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Жирафові
Період існування: 20–0 млн р. т. ранній міоценнаш час
TwoMasaiGiraffes.jpg
Жирафи
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Оленеподібні (Artiodactyla)
Підряд: Жуйні (Ruminantia)
Інфраряд: Pecora
Надродина: Giraffoidea
Родина: Жирафові (Giraffidae)
Gray, 1821
Роди
Commons-logo.svg Вікісховище: Giraffidae

Жира́фові (Giraffidae) — родина парнокопитних, поширені тільки в Африці. Існує два сучасні роди жирафових: жирафа й окапі.

Попри те, що обидва представники жирафових не схожі один на одного, вони все ж таки мають низку загальних ознак, серед яких обтягнуті шкірою роги, довгий темний язик та схожа будова різців. Язик дуже гнучкий, рухливий, пристосований до хапання. Роги мають вже при народженні. Кожен ріг складається з однієї кістки. Ця кістка з часом приростає до черепа. Роги ростуть усе життя, але ніколи не виростають до великих розмірів.

Обидва види живляться рослинною їжею, переважно листям дерев (акацій, мімоз). Щоб легше було добувати їжу, в жирафів у процесі еволюції сформувалася довга шия. У лісового окапі це не так помітно, у жирафа з саван — це характерна видова ознака. Окапі менш спеціалізований на споживанні листям дерев, ніж жираф.

Колись жирафи були різноманітнішою групою, ніж сьогодні. Їх появу датують міоценом. Ранні жирафові були подібні до оленів і ще не мали тих ознак, що наведені вище. До плейстоцену жирафові жили також у Європі та в Азії.

Роди[ред. | ред. код]

Родина містить два сучасних роди та ряд викопних форм:

Див. також[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]