Жирафові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Жирафові
Період існування: 20–0 млн р. т. ранній міоценнаш час
Жирафи
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)
Підряд: Жуйні (Ruminantia)
Інфраряд: Pecora
Надродина: Giraffoidea
Родина: Жирафові (Giraffidae)
Gray, 1821
Роди
Вікісховище: Giraffidae

Жира́фові (Giraffidae) — родина парнокопитних, поширені тільки в Африці. Існує два сучасні роди жирафових: жирафа й окапі.

Попри те що обидва представники жирафових не схожі один на одного, вони все-таки мають низку загальних ознак, серед яких обтягнуті шкірою роги, довгий темний язик і схожа будова різців. Язик дуже гнучкий, рухливий, пристосований до хапання. Роги мають уже при народженні. Кожен ріг складається з однієї кістки. Ця кістка з часом приростає до черепа. Роги ростуть усе життя, але ніколи не виростають до великих розмірів.

Обидва види живляться рослинною їжею, переважно листям дерев (акацій, мімоз). Щоб легше було добувати їжу, в жирафів у процесі еволюції сформувалася довга шия. У лісового окапі це не так помітно, у жирафа з саван — це характерна видова ознака. Окапі менш спеціалізований на споживанні листя дерев, ніж жираф.

Колись жирафи були різноманітнішою групою, ніж сьогодні. Їх появу датують міоценом. Ранні жирафові були подібні до оленів і ще не мали тих ознак, що наведені вище. До плейстоцену жирафові жили також у Європі та в Азії.

Роди[ред. | ред. код]

Родина містить два сучасні роди та ряд викопних форм:

Див. також[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]