Житомирський бронетанковий завод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Державне підприємство "Житомирський бронетанковий завод"
Тип Завод
Заснування 11.10.1943 року
Штаб-квартира Україна с.м.т. Новогуйвинське, вул. Дружби народів 1, Житомирська область, Житомирський район 12441
Ключові особи директор Мосін Михайло Сергійович
Галузь Військово-промисловий комплекс,машинобудування
Продукція бронетехніка, двигуни, модернізована бронетехніка часів СРСР
Співробітники 803[1]
Сайт www.zhbtz.com

Житомирський бронетанковий завод (ЖБТЗ) — державне підприємство, знаходиться в смт Новогуйвинське.

Діяльність[ред.ред. код]

Спеціалізується на капітальному ремонті та модернізації бронетанкового озброєння та техніки (далі —БТОТ): БМП-1 та БМП-1М, БМП-2 та БМП-2К, БМД-1, БМД-2, ГМ-575, ГМ-568, ГМ-578, БРЕМ-2, БТР-50ПК, БТР-Д, БРДМ-2. Підприємство також виконує капітальний ремонт окремих агрегатів та вузлів зазначеної техніки (зокрема, дизельних двигунів УТД-20, 5Д20-240, В-2 та В-6, В2-500, В-55, ЯМЗ-236/238/240), виготовленні запасних частин до БТОТ, нестандартного та паркового обладнання для військ і ремонтних заводів.

Війна на сході України[ред.ред. код]

24 вересня 2014-го міністерство оборони України повідомило, що підприємство отримало замовлення на 280 млн грн[2].

В кінці вересня 2014 року військові підрозділи у зоні АТО отримали перші 19 машин військової техніки, відремонтованих на Житомирському бронетанковому заводі. Фахівці заводу працюють у три зміни, здійснюють капітальний ремонт БМД, БМП, БРЕМ, БТР, ГМ, агрегатів, вузлів, озброєння, устаткування[3]. Заводу надійшло замовлення на капітальний ремонт понад 130 одиниць військової техніки.

5 жовтня 2014-го керівництво та працівники заводу відгукуються на прохання Президента України Петра Порошенка почати роботу в три зміни, пообіцявши щодня у зону АТО відправляти по одній бойовій машині[4].

В грудні 2015 стало відомо про підготовку розпочати в лютому 2016 року серійне виробництво бронетранспортерів БТР-4[5].

В січні 2016 року було взято під варту заступника директора Житомирського бронетанкового заводу, який у змові з приватним підприємцем заволодів державними коштами в розмірі понад 23 млн грн. При цьому Суддя Шевченківського районного суду міста Львова, відповідно до чинного КПК України, з урахуванням ризиків і цинічності способу розкрадання коштів, визначив для заарештованих розкрадачів заставу в розмірі 30 млн грн. та 25 млн грн. відповідно[6].

Міжнародна співпраця[ред.ред. код]

25 січня 2016 року завод відвідала делегація фахівців Держави Ізраїль. До складу делегації входили представники компанії Elbit Systems та супроводжуючі від ДП «Спецтехноекспорт». За результатами проведеної зустрічі сторонами було підписано протокол про співпрацю та наміри[7].

12 жовтня державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» відвідала делегація військових спеціалістів Республіки Союз М’янми: вище керівництво Управління оборонної промисловості та дирекція компанії «Amthyst Trading Company Limited» разом з представниками спецекспортера – ДК «Укрспецекспорт». Було проведено презентацію заводу, делегація ознайомилась з потужностями підприємства, технологічними процесами, продукцією. Також, іноземні спеціалісти оглянули новітні розробки та модернізовану техніку, виявили зацікавлення ними. Сторони обговорили можливість взаємовідносин та співпраці.[8]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]