Заворожений (фільм, 1945)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Заворожений
англ. Spellbound
Жанрфільм-містеріяd[1][2], нуар[3], драматичний фільм, екранізація літературного твору[d] і романтичний фільм
РежисерАльфред Гічкок[1][3][…]
ПродюсерДевід Сельцник
СценаристAngus MacPhaild, Бен Гект і John Palmerd
У головних
ролях
Інґрід Берґман[4][5][…], Ґреґорі Пек[3][5][…], Чехов Михайло Олександрович[5][6][7], Leo G. Carrolld[5][6][…], Ронда Флемінг[5][6][…], Норман Ллойд[5][6][7], Воллес Фордd[5][6], Стівен Герей[5][6], Irving Bacond[5], Jacqueline deWitd[5], Джин Екер[5][6], John Emeryd[5][6][7], Paul Harveyd[5][6], Regis Toomeyd[5][6], Victor Kiliand[5][6], Donald Curtisd[9], Bill Goodwind[9], Matt Moored[9], Альфред Гічкок[9], Erskine Sanfordd[9], Addison Richardsd[9], Art Bakerd і Edward Fieldingd
ОператорДжордж Барнс (оператор)
КомпозиторМіклош Рожа
ХудожникJames Basevid
КінокомпаніяSelznick International Picturesd
Дистриб'юторUnited Artists і Netflix
Тривалість111 хв.
Моваанглійська
Країна США
Рік1945
Кошторис1 500 000 $
Касові збори6 400 000 $ і 4 975 000 $
IMDbID 0038109
CMNS: Заворожений у Вікісховищі

«Заворожений» (англ. Spellbound) — американський психологічний трилер 1945 року року режисера Альфреда Гічкока із Інгрід Бергман, Грегорі Пеком та Майклом Чеховим у головних ролях. В центрі сюжету – психоаналітик, яка закохується в нового керівника вермонтської лікарні, після чого з'ясовується, що той є самозванцем, який страждає на диссоціативну амнезію, й, можливо, вбивця. Фільм заснований на романі 1927 року «Будинок доктора Едвардса»[en] Гіларі Сент-Джорджа Сондерса[en] та Джона Палмера[en].

Фільм вийшов на екрани у Нью-Йорку на Хелловін 1945 року, після чого американський прокат розширився з 28 грудня 1945 року. Фільм отримав схвальні відгуки критиків та мав касовий успіх, зібравши 6,4 мільйона доларів у Сполучених Штатах та зібрав високі збори у Лондоні. Фільм отримав шість номінацій на премію «Оскар», у тому числі за «Найкращий фільм» та «Найкращу режисуру», переміг у категорії «Найкраща оригінальна музика».

Сюжет

[ред. | ред. код]

В інститут психіатрії приїжджає новий директор, відомий вчений Едвардс. Співробітниця інституту Констанс Пітерсен виявляє до нього не тільки професійний інтерес, і у них зав'язується бурхливий любовний роман.

Але молодий професор починає поводитися дуже дивно, і незабаром Констанс виявляє, що її коханий не той, за кого себе видає, він — самозванець, що має амнезією. Його справжнє ім'я Джон Баллантайн, і все вказує на те, що він був пацієнтом зниклого доктора Едвардса і, можливо, він і є вбивця.

Не вірячи, що Джон злочинець, Констанс відвозить його до свого старого вчителя доктору Брюлова. Вони сподіваються, вивчивши сни Джона, розкрити таємниці, приховані в глибинах його свідомості.

Виробництво

[ред. | ред. код]

Зйомки проходили влітку 1944 року у Вермонті, Юті та Лос-Анджелесі.

Сцена сну у фільмі поставлена ​​художником Сальвадором Далі. За деякими джерелами, продюсер фільму Девід Сельцник вирізав всі інші сцени, створені Далі.

За своїм звичаєм, Альфред Гічкок ненадовго з'являється у своєму фільмі в образі людини з сигарою, що виходить з ліфта в готелі Empire, на 45-й хвилині фільму.

У ролях

[ред. | ред. код]

Нагороди й номінації

[ред. | ред. код]

Нагороди премії Оскар 1946:

Номінації премії Оскар 1946:

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]