Кабарга сибірська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кабарга сибірська
Moschus moschiferus in Plzen zoo (12.02.2011).jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Надряд: Китопарнокопитні (Cetartiodactyla)
Підряд: Жуйні (Ruminantia)
Родина: Кабаргові (Moschidae)
Рід: Кабарга (Moschus)
Вид: Кабарга сибірська
Біноміальна назва
Moschus moschiferus
(Linnaeus, 1758)
Moschus moschiferus map.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Moschus moschiferus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Moschus moschiferus
EOL logo.svg EOL: 328320
ITIS logo.svg ITIS: 625041
IUCN logo.svg МСОП: 13897
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 68415
Fossilworks: 104244

Кабарга сибірська (Moschus moschiferus) — вид невеликих ссавців роду кабарг (Moschus).

Опис[ред. | ред. код]

Кабарга сибірська має товстий шар шерсті для ізоляції й добре пристосована для ходьби по глибокому снігу. Вага дорослих особин 7-17 кг.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни поширення: Китай, Казахстан, Південна Корея, Північна Корея, Монголія, Російська Федерація. Населяє гірську тайгу (широколисті й хвойні ліси). Віддає перевагу висотам понад 2600 м.

Звички[ред. | ред. код]

На лишайники припадає до 99% їжі в зимовий період. В інший час відсоток лишайників в раціоні як і раніше високий, але ця кабарга також споживає трави, листя і гриби. При годуванні здатна піднятися по похилих стовбурах до 3-4 м від поверхні землі. Ворогами є рись, росомаха, жовтогорла куниця, і рідко вовк, тигр, ведмідь. При переслідуванні тікає в кам'янисту місцевість і намагається досягти недоступної скелі. Це солітарна тварина, хоча іноді зустрічаються невеликі групи (не більше 3 осіб, самиця з молоддю). У першу чергу активна в сутінках і на світанку. Оселище розміром від 200 до 300 га, але помітно зменшується в другій половині зими. Сезонні міграції є мінімальними.

Цикл життя[ред. | ред. код]

Відтворення починається в грудні. Самиці виношують протягом трохи більше 6 місяців, і народжують 1-3 дитинчат, як правило, в травні і червні. Молодь відлучається від молока у 3-4 місяці, статева зрілість настає в 15-17 місяців. Тварини живуть в дикій природі протягом 10-14 років.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Мускус є основою для багатьох духів і високо цінують як традиційні лікарські засоби. Кожен самець виробляє тільки близько 25 гр мускусу. Хоча мускус може бути вилучений з живих тварин, більшість "мускусозбирачів" вбивають тварин, щоб видалити весь мішок. Незаконне полювання на мускус є основною загрозою для цього виду. Мешкає на природоохоронних територіях. Вид успішно розводять у неволі на кабаргових фермах, особливо в Росії (на Алтаї і Московській області) і Китаї.

Джерела[ред. | ред. код]