Каблучка непорочності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Каблучка непорочності з стерлінгового срібла

Каблучка непорочності (англ. purity ring, варіанти: каблучка чистоти, каблучка цнотливості, або каблучка стриманості) — символ цнотливості у вигляді каблучки, носимого людьми до весілля. Практика носити «каблучку непорочності» виникла в США в 1990-х роках серед християнських груп, що виступають за стриманість від дошлюбного сексу[1][2]. Носіння каблучки непорочності, як правило, супроводжується релігійною клятвою зберігати незайманість до шлюбу[3]. Обряд носіння каблучки непорочності є частиною політики виховання, відомої як «статеве просвітництво, обмежене стриманістю». Ті, хто носить або заохочує носіння цих кілець, стверджують, що це єдиний ефективний спосіб зберегти цноту до шлюбу[2].

Церемонія приношення клятви зберігати цнотливість до шлюбу та вручення дав клятву кілець непорочності називається «бал непорочності»[4]. Найчастіше церемонія проводиться з 12-річними дівчатками, які клянуться зберегти цноту до весілля, а їхні батьки, у свою чергу, клянуться «берегти сімейні цінності і стежити за непохитністю моральних підвалин перед обличчям Господа». В основному, практика носити каблучку непорочності поширена у консервативних жителів Америки, зокрема, у мормонів. Обручку носять на безіменному пальці тієї руки, на яку в цій культурі має надягатися обручка[2].

Девід Баріо з «Columbia News Service » писав[5]:

Під час правління Буша, організації, які пропагують стриманість та заохочують підлітків надіти каблучку непорочності, отримали державні гранти. « The Silver Ring Thing », дочірня компанія євангельської церкви в Пенсильванії, яка займається продажем і розповсюдженням кілець непорочності в США та закордоном, отримала понад $ 1 млн. Від уряду.

У 2005 році Американська спілка захисту громадянських свобод з Массачусетсу висунула звинувачення проти програми видачі грантів проектам, які займаються пропагандою носіння кілець непорочності, стверджуючи, що дана програма не є світською, а отже, не має права на федеральне фінансування[2].

Багато американських знаменитостей, у тому числі Майлі Сайрус, Селена Гомес, Джессіка Сімпсон та музичний колектив Jonas Brothers носили каблучки непорочності[6].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Teen Pledges Barely Cut STD Rates, Study Says. Washington Post. 2005-03-19. 
  2. а б в г Stephanie Rosenbloom (2005-12-08). pagewanted = all & _r = 0 A Ring That Says No, Not Yet. New York Times. 
  3. matters/vernacular-abstinence Vernacular Abstinence. Practical Matters Journal. 2001-09-11. [недоступне посилання з липень 2019]
  4. «Бали непорочності»: у США набирає популярність дивний християнський обряд//Вести.Ru
  5. AID = / 20050329 / NEWS / 503290315 / +1027 Power to the pure: Rutland Herald Online. Rutlandherald.com. 2005-03-29. 
  6. 9 Celebrities Who've Worn Purity Rings. The Huffington Post. 2 July 2 013. «Believe it or not, wearing a purity ring was once a thing Miley Cyrus strongly believed in. Of course, the former Disney star was not alone in her conviction in waiting until marriage to have sex. In the past decade, scores of teen stars have talked about their pledge to abstinence by wearing it on their finger, from Jessica Simpson to the Jonas Brothers.»