Кадети (телесеріал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
КадетиPicto infobox cinema.png
Кадетство (рос.)
Жанр Драмедія, лірична комедія
Режисер Сергій Арланов
Продюсер В'ячеслав Муругов, Костянтин Кікічев, Олександр Роднянський
Сценарист Леонід Купрідо
У головних
ролях
Олександр Головін, Іван Добронравов, Артем Терехов, Борис Корчевников, Олександр Пороховщиков, Валерій Баринов, Вадим Андрєєв, Володимир Стеклов, Олена Захарова, Георгій Мартиросян, Лінда Табагарі, Віталій Абдулов
Композитор О.Айвазов, Міка Ньютон, "Чи-лі"
Кінокомпанія 'Кіноконстанта'
Тривалість 160 серій по 45 хв.
Мова російська
Країна Росія Росія
Дата виходу 20062007
IMDb ID 3774988
kadetstvo.ru

«Кадети» — російський телесеріал компанії «СТС», що розповідає про повсякденне життя кадетів Суворовського військового училища. Знімали протягом 2006—2007 років у Тверському суворовському військовому училищі.

В Україні транслював канал «1+1» з 15 січня до 18 грудня 2007 року. З жовтня 2014 року заборонений до показу в Україні.

Опис[ред. | ред. код]

Кадети — це історія про хлопців, які, добровільно відмовившись від звичної юнацької волі, обрали життя за статутом. Завдання серіалу — прослідкувати весь шлях становлення зразкового військовослужбовця, показати щоденне життя в армії, а саме наймолодшого покоління — хлопців, що вступили до Суворовського училища. Серіал знімався за підтримки Міністерства оборони Росії.

Головні герої серіалу — декілька підлітків — син мера міста Максим Макаров, прибулий із села Степан Перепечко, син спадкового військового Ілля Синицин, син службовця Суворовського училища — Олексій Сирников, а також вихідці із сімей середнього класу — Ілля Сухомлин й Олександр Трофимов. Також неабияку роль зіграли: дитдомівець Андрій Лєваков (перший курс-сезон) і син офіцера, що навчався в Московському СВУ, Кирило Соболєв. Усі ці герої мають звання суворовців.

Логічним продовженням саги про кадетів є серіал Кремлівські курсанти, в якому продовжилась оповідь про життя головних героїв.

Серіал «Кадети» має три сезони:

  • Перший — 40 серій.
  • Другий — 50 серій.
  • Третій — 70 серій.

Сюжет[ред. | ред. код]

З першого до третього сезону події присвячені відповідно життю суворовців на першому, другому та третьому (останньому) курсах училища.

Час дії сюжету було віднесено до реальної пори року під час знімань, тому для першого сезону (знімання влітку-восени 2006) хронологія сюжету охоплює вступ до СВУ, першу й четверту навчальну чверть; для другого (знімання взимку-навесні 2007) — третю навчальну чверть II курсу, у третьому сезоні (літо-осінь 2007) події відбуваються перед випуском із СВУ.

Перший сезон[ред. | ред. код]

Основна тема першого сезону — вступ підлітків у відповідальний і складний період життя в новому навчальному закладі із суворими порядками. Серед кількох сюжетних ліній виділяється історія кохання суворовця Макарова до викладачки.

Другий сезон[ред. | ред. код]

У другому сезоні серіалу події будувалися довкола суперництва двох лідерів колективу: Макарова й Соболєва.

Третій сезон[ред. | ред. код]

У третьому сезоні тема відносин Макарова й викладачки етики Ольховською знову стала головною. Ця сюжетна лінія залишилась відкритою: майбутнє пари достеменно невідомо, хоча глядачі отримали надію на її щасливе майбутнє. Також у третьому сезоні було загострено конфлікти персонажів, у результаті чого для двох (Синицина й Сирникова) розв'язка настала у формі виключення із СВУ. Суворовці випускаються із Суворовського військового училища.

Головні герої[ред. | ред. код]

Інші герої, про яких є статті у Вікіпедії[ред. | ред. код]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Сергій Арланов також був режисером телесеріалу «Солдати».
  • Спочатку роль Іллі Синицина пропонувалося зіграти Артуру Сопельнику.
  • У серіалі роль Лєвакова грає актор Іван Добронравов, а батька Перепечко — Федір Добронравов, його батько.

Критика[ред. | ред. код]

У сценарії серіалу часто відзначаються певні неточності. Зокрема, необґрунтовано змінюються прізвища, імена й по батькові персонажів (найчастіше — другорядних), епізодично згадуються неправильні посади й номери загонів, до яких вони належать, деталі костюмів суворовців епізодично не відповідають їх статусу й наявні деталі сюжету, неузгоджені між собою за змістом (особливо здійснювані в різних сезонах).

Похідні роботи[ред. | ред. код]

2008 року вийшов чотирьохтомний роман В'ячеслава Бондаренко «Кадетство», заснований на літературному сценарії серіалу. 2009 року вийшла відеогра рос. «Кадетство. Новая история», заснована на подіях і героях серіалу.

Заборона до показу та поширення в Україні[ред. | ред. код]

У жовтні 2014 року Державне агентство України з питань кіно заборонило до показу та поширення в Україні деякі російські фільми, зокрема і «Кадетство». За словами голови відомства Пилипа Іллєнка, рішення прийняте з огляду на події в Україні, через які «некоректно зараз буде демонструвати на українських телеканалах ті російські фільми, в яких є відверта пропаганда, на кшталт звеличення силових структур Росії та самої Росії».[1]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]