Квінт Смірнський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квінт Смірнський
дав.-гр. Κόϊντος Σμυρναῖος
Народився 4 століття
Смірна[d]
Помер 4 століття
Країна Стародавній Рим
Діяльність поет
Знання мов давньогрецька[1]
Magnum opus Posthomericad
Діти Dorotheus[d]
Posthomerica, 1541

Квінт Смірнський (грец. Κόιντος ο Σμυρναίος, лат. Quintus Smyrnaeus) — давньогрецький поет Римської доби, післякласичного періоду, що ймовірно жив у IV столітті, хоча деякі дослідники вважають за його стилем написання, що Квінт жив раніше (II—III століття), бо у ньому видно елементи так званої «Другої школи грецької риторики», яка переважала саме тоді.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Відомо лише місце народження Квінта — це місто Смірна у Малій Азії. Відомостей про життя його немає. Напевне він жив за часів імператора Феодосія I. Є припущення, що він писав свій твір, коли пас овець біля Смірни.

Головним його твором є поема «Τα μεθ' Όμηρον» («Постгомеріка» або післягомерівська історія), яка складається з 14 книг, містить 8800 гекзаметрів. У ній Квінт намагався заповнити часовий простір між подіями «Іліади» та «Одісеї». Тут розповідається про події після смерті Гектора до захоплення Трої. Перші 4 книги розповідають про загибель цариці амазонок Пентесілеї, Мемнона, Ахіллеса і похоронні ігри на честь його. Книги 5 — 12 описують суперечку між Аяксом і Одіссеєм за обладунки Ахіллеса, смерть Аякса, подвиги Неоптолему, смерть Евріпіла, діяння Деїфоба, загибель Паріса і Енони, і, нарешті, будівництво троянського коня. В останніх 2- х книгах Квінт розповів про падіння Трої, принесення в жертву Поліксени на вимогу тіні Ахіллеса і повернення греків до дому, коли шторм розігнав їхні кораблі. Загалом ця поема об'єднувала декілька кіклічних поем, міфів та сюжети з інших творів. Значення твору Квінта полягає в тому, що Квінт посилається на ті джерела, що на сьогодні є втраченими, і включив до своєї поеми багато даних звідти.

У своїй творчості Квінт Смірнський наслідував Гомеру, Гесіоду, Апполонію Родоському.

Єдиний відомий рукопис поеми було виявлено ​​в Отранто (Калабрія) серед бібліотеки грецького кардинала Віссаріона в 1450 році. Вперше поему було надруковано у Венеції 1504 року в латинському перекладі під назвою «Quinti Calabri derelictorum ab Homero libri XIV. Venetiis: in aedibus Aldi».

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Quinto de Esmirna (2004). Posthoméricas. Madrid: Editorial Gredos. ISBN 9788424927318. (ісп.)
  • Franz Kehmptzow: De Quinti Smyrnaei fontibus ac mythopoeia (1889) (лат.)
  • Charles Augustin Sainte-Beuve: Etude sur Quinte de Smyrne (1857) (фр.)
  • Frederick Apthorp Paley: Quintus Smyrnaeus and the «Homer» of the tragic Poets (1879) (англ.)
  • G.W. Paschal: A Study of Quintus Smyrnaeus (Σικάγο 1904)(англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]
  • The Fall of Troy. By Quintus Smyrnaeus («Quintus of Smyrna») Fl. 4th Century A.D. [1] (англ.)
  • Online Medieval and Classical Library Release #18b
  1. CONOR.Sl