Клеймор (манґа)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Claymore
Claymore cover.jpg
クレイモア
(Клеймор)
Жанр Сейнен, Фентезі, Драма, Бойовик
Манґа
Автор Яґі Норіхіро
Видавець Японія Shueisha
Інші видавці США Канада VIZ Media
Австралія Нова Зеландія Madman Entertainment
Італія Star Comics
Франція Іспанія Glenat
Індонезія Elex Media Komputindo
Німеччина Tokyopop
Росія Комикс-Арт
Видавницький лейбл Японія Monthly Shonen Jump, Weekly Shonen Jump, Jump Square
Період випуску Травень 20014 жовтня 2014
Кількість томів 27 (155 глав)
Аніме-серіал
Режисер Танака Хіроюкі
Студія Madhouse
Мережа Японія Nippon Television
Період показу 3 квітня 200725 вересня 2007
Кількість серій 26

Claymore (яп. クレイモア Куреімоа, укр. Клеймор) — популярна манґа в жанрі темного фентезі, написана та ілюстрована японським манґакою Яґою Норіхірою, яка розповідає про боротьбу напівлюдини-напівмонстра Клер з ворогами та власною темною суттю.

Вперше з'явилася в сьонен журналі Monthly Shonen Jump в номері за травень 2001 року[1]. Після того, як в червні 2007 року журнал Monthly Shonen Jump був закритий, видавництво Shueisha перенесло видання цієї манґи в Weekly Shonen Jump[2]. В листопаді 2007 року, після відкриття видавництвом Shueisha нового журналу Jump Square, публікація Клеймор була перенесена туди.

Студією Madhouse перші 11 томів оригінальної манґи були екранізовані в 26-серійний аніме-серіал. Прем'єра аніме відбулась 3 квітня 2007 року на японському телеканалі NTV. Серіал демонструвався в нічному ефірі щовівторка. Остання серія вийшла 25 вересня 2007 року на тому ж телеканалі.

25 липня 2007 року за мотивами аніме вийшов саундтрек альбом, а 27 вересня 2007 року музичний альбом присвячений окремим героїням серіалу.

Як аніме, так і манґа рясніють сценами насильства та жорстокості. Серіал часто порівнюють з аніме та манґою «Берсерк»[3][4][5] та серією романів Анджея Сапковського «Відьмак»[6].

Світ[ред.ред. код]

Дія серіалу та манґи відбувається у світі альтернативного Середньовіччя. В цьому світі люди співіснують з перевертнями — йома (яп. 妖魔), що харчуються людським м'ясом. Приймаючи зовнішність своїх жертв, йома можуть ховатися серед людей. Крім того, з'ївши мозок людини, чудовисько може оволодіти її спогадами.

З метою боротьби з йома безіменна таємна організація створила орден могутніх воїнів, які отримали прізвисько «клеймор» через свої величезні дворучні мечі — клеймори.

Місто, чиє населення страждає від набігів йома, може направити запит в організацію з проханням вбити монстрів, які орудують на його території. Прийнявши запит, організація посилає туди клеймору та, у разі успішного вбивства йома, представник організації забирає у городян плату.

Клеймори[ред.ред. код]

Символи клейморів

Процес створення клейморів має своєю складовою введення в людський організм крові та плоті йома. В результаті на світ з'являються напівлюдини-напівмонстри, сильніші та розумніші від чистокровних йома. Ці напівкровки здатні відчувати йома, що прийняв людський вигляд.

На момент подій аніме та манґи клейморами можуть стати тільки дівчата. В минулому для створення клеймор також використовували хлопчиків але виявилося, що психіка чоловіка не може довго стримувати сутність йома і практично всі чоловіки-клеймори рано чи пізно перетворюються в монстрів.

Кожна клеймора набуває здатності використовувати йокі (яп. 妖気) — силу, що використовується йома для перетворень та інших надприродних дій. Використовуючи силу йома, клеймора поступово втрачає свою людську природу та може перетворитися на чудовисько страшніше за будь-якого звичайного йома. Цей процес називається Пробудженням (яп. 覚醒). Як правило, клеймора віддає перевагу смерті над Пробудженням; для цього вона посилає одній зі своїх соратниць так звану Чорну Карту — прохання про вбивство. Якщо ж клеймора прокидається, вона втрачає останні залишки людяності та перетворюється на кровожерливого хижака.

Уніформа клеймор[ред.ред. код]

Клеймори носять уніформи, що складаються з двох предметів блідо-сірого стягуючого одягу (сорочка з довгими рукавами та штани). Клеймори, які здатні змінювати своє тіло, замінюють частини або всю уніформу чорним еластичним матеріалом, який повторює зміни форми тіла. Поверх цього вони носять деякі обладунки: металеві черевики до литок (із невисокими підборами), великі наручі, наплічники та ламінарну (пластинчасту) панцирну спідницю з щитками на стегнах. Також вони носять короткий плащ.

Символи клеймор[ред.ред. код]

Кожна клеймора має свій індивідуальний та унікальний символ, який наноситься на меч клеймори, а також на шматок тканини на шиї. За допомогою цього символу клеймори розпізнають одна одну, а також упізнають тіла мертвих клейморів, які не можливо розпізнати іншим шляхом.

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет починається з моменту, коли одна з клейморів на ім'я Клер приходить в невелике містечко із завданням ліквідовувати йома. Коли Клер приступає до пошуків, з нею знайомиться Ракі — хлопчик, батьків якого вбив йома. Після бесіди, під час якої Ракі висловлює Клер свою дружелюбність, клеймор, відчуваючи від нього запах йома, вирішує простежити за ним. Так вона знаходить та вбиває перевертня, який ховався під зовнішністю брата Ракі. Незабаром після цього Ракі виганяють з селища — доля усіх дітей, чиїх родичів зжерли йома. Він вирішує слідувати за Клер, в якій бачить не монстра, як решта людей, а воїна, що помстилася за смерть його близьких, і просто прекрасну дівчину. Так починаються мандри клеймори та людини.

Персонажі[ред.ред. код]

Клер
Тереза
Лакі

Клер (яп. クレア) — головна героїня аніме та манґи. Клеймора, що б'ється з йома та з власним бажанням «пробудження».

Коли вона була ще маленькою дівчинкою, йома вбив та з'їв всю її сім'ю, перетворившись на її брата. Після того, як прислана Організацією клеймора вбила монстра, занімілу від цих події дівчинку вигнали з міста. За межами міста Клер потрапила до рук іншого йома, який використовував її як частину свого маскараду та як свою іграшку — катував її. Клеймора на ім'я Тереза вбила йома, що мучив Клер, і та послідувала за Терезою[7]. Спочатку Тереза презирливо ставилася до дівчинки, але поступово стала відчувати до неї симпатію та дозволила стати її супутницею. Рятуючи Клер від бандитів, Тереза порушила правило організації — заборону для клейморів вбивати людей, і Організація винесла їй смертний вирок. Під час бою з Терезою, одна з найбільш талановитих та перспективних молодих клейморів Прісцилла «прокинулася», перетворившись в монстра. Клер поклялась помститися Прісциллі і тому сама стала клейморою.

Клер має номер 47, що є найнижчим номером в табелі рангів, тобто вона є найслабшою зі всіх клейморів. З часом, розвиваючи свої та отримані від Терези здібності, та пробудивши свою суть йома, Клер вдається стати на один рівень з найсильнішими клейморами[8].

Сейю: Кувасіма Хоко

Тереза (яп. テレサ) — найсильніша клеймора свого часу[9], № 1 в табелі рангів клейморів. Також відома під прізвиськом «Тереза Квола Посмішка» (яп. 微笑のテレサ) через свою звичку посміхатись, вбиваючи ворогів. Відрізнялася холодністю та жорстокістю, навіть в Організації клеймор мала репутацію «найстрашнішого зі всіх існуючих монстрів». Стала № 1 після того як з легкістю розправилася з клейморою Розмарі, яка була № 1 до неї.

Врятувала Клер від йома та поступово прив'язалася до неї. Рятуючи Клер від бандитів, Тереза порушила заборону для клейморів вбивати людей і за це була вбита клейморою Прісциллою.

Після смерті, частину її плоті та крові, в надії зберегти її унікальні здібності, було введено до тіла Клер. Цим вона відрізняється від інших клейморів яким вводять кров та плоть йома.

Сейю: Ромі Лакі

Лакі (яп. ラキ) — молодий хлопець, який залишився без сім'ї внаслідок нападу йома на його село.

Коли Клер перемогла йома хлопчика вигнали з селища та залишили напризволяще. Клер пригадала як її саму колись вигнали зі свого селища і тому дозволила Лакі залишитися її супутником на правах похідного кухаря, сподіваючись залишити його в найближчому місті, але потім прив'язалася до нього.

Під час битви Клер з клейморою № 4 Офелією[10], Лакі загубився. Намагаючись відшукати Клер, він зустрічає колишніх клейморів, а зараз пробуджених Іслі та Прісциллу, та вирішує подорожувати з ними.

Спочатку Лакі не має ніяких особливих здібностей, але, завдяки навчанню у Іслі, стає надприродно майстреним мечником. Так наприклад, він може, залишаючись людиною, битися на одному рівні з йома.

Продовжує пошуки Клер, незважаючи на те, що навіть не знає чи жива вона.

Сейю: Мотокі Такаґі

Манґа[ред.ред. код]

Обкладинка першого тому манґи

Манґа Клеймор вперше з'явилася в сьонен журналі Monthly Shonen Jump в травневому номері 2001 року[1]. Після того, як в червні 2007 року журнал Monthly Shonen Jump був закритий, видавництво Shueisha перенесло видання цієї манґи в Weekly Shonen Jump[2]. В листопаді 2007 року, після відкриття видавництвом Shueisha нового журналу Jump Square, публікація Клеймор була перенесена туди[11]. На сьогоднішній день опубліковано 84 епізода манґи.

Видавництвом Shueisha окремі епізоди публікуються в форматі танкобону. Перший танкобон вийшов 5 січня 2002 року. 4 грудня 2008 року вийшов 15-й танкобон[12]. Усі томи включають в себе по шість епізодів манґи, крім першого, куди входить тільки чотири епізоди та другого — п'ять епізодів[12].

18 липня 2006 року на фестивалі San Diego Comic-Con International компанія Viz Media заявила, що отримала права на публікацію манґи Claymore на території Північної Америки[13]. Перший епізод англійською вийшов 11 квітня 2006 року в журналі United States Shonen Jump видавництва Viz Media[1]. Також видавництво Viz Media під лейбом Shonen Jump випускає перекладені епізоди манґи у форматі танкобону. На сьогоднішній день вийшло вже 14 танкобонів[14][15].

Манґа також публікується англійською мовою в Австралії та Новій Зеландії видавництвом Madman Entertainment[16]. Вийшов тільки перший том. В Іспанії та Франції манґа публікується видавництвом Glenat[17]. Вийшло вже 11 томів[18]. В Мексиці — видавництвом Grupo Editorial Vid[19]. Вийшло вже 8 томів[20]. В Італії — видавництвом Star Comics. В Німеччині — видавництвом Tokyopop Germany[1][21]. Вийшло 2 томи[22].

Клеймор користується популярністю в Японії. Серія увійшла в список найпопулярніших манґ в Японії за квітень[23] та травень 2008 року[24].

Список томів манґи[ред.ред. код]

Японською Англійською
Дата виходу ISBN Дата виходу ISBN
1 5 січня, 2002[12] ISBN 978-4-08-873220-6 4 квітня, 2006[25] ISBN 978-1-4215-0618-0
Список глав:
 • 001. Срібноока вбивця 銀眼の惨殺者
 • 002. Кігті в небі 天空の爪
 • 003. Спогади відьми 魔女の記憶
 • 004. Чорна карта 黒の書
Назва тому
 • Срібноока вбивця 銀眼の惨殺者
2 1 травня, 2002[12] ISBN 978-4-08-873266-4 6 червня, 2006[26] ISBN 978-1-4215-0619-7
Список глав:
 • 005. Пітьма в раю, Частина 1 まほろばの闇 Ⅰ
 • 006. Пітьма в раю, Частина 2 まほろばの闇 Ⅱ
 • 007. Пітьма в раю, Частина 3 まほろばの闇 Ⅲ
 • 008. Пітьма в раю, Частина 4 まほろばの闇 Ⅳ
 • 009. Пітьма в раю, Частина 5 まほろばの闇 Ⅴ
Назва тому
 • Пітьма в раю まほろばの闇
3 1 листопада, 2002[12] ISBN 978-4-08-873343-2 1 серпня, 2006[27] ISBN 978-1-4215-0620-3
Список глав:
 • 010. Пітьма в раю, Частина 6 まほろばの闇 Ⅵ
 • 011. Пітьма в раю, Частина 7 まほろばの闇 Ⅶ
 • 012. Тереза Квола Посмішка, Частина 1 微笑のテレサ Ⅰ
 • 013. Тереза Квола Посмішка, Частина 2 微笑のテレサ Ⅱ
 • 014. Тереза Квола Посмішка, Частина 3 微笑のテレサ Ⅲ
 • 015. Тереза Квола Посмішка, Частина 4 微笑のテレサ Ⅳ
Назва тому
 • Тереза Квола Посмішка 微笑のテレサ
4 1 травня, 2003[12] ISBN 978-4-08-873426-2 3 жовтня, 2006[28] ISBN 978-1-4215-0621-0
Список глав:
 • 016. Тереза Квола Посмішка, Частина 5 微笑のテレサ Ⅴ
 • 017. Тереза Квола Посмішка, Частина 6 微笑のテレサ Ⅵ
 • 018. Засуджена до смерті, Частина 1 死者の烙印 Ⅰ
 • 019. Засуджена до смерті, Частина 2 死者の烙印 Ⅱ
 • 020. Засуджена до смерті, Частина 3 死者の烙印 Ⅲ
 • 021. Засуджена до смерті, Частина 4 死者の烙印 Ⅳ
Назва тому
 • Засуджена до смерті 死者の烙印
5 4 листопада, 2003[12] ISBN 978-4-08-873529-0 5 грудня, 2006[29] ISBN 978-1-4215-0622-7
Список глав:
 • 022. Засуджена до смерті, Частина 5 死者の烙印 Ⅴ
 • 023. Засуджена до смерті, Частина 6 死者の烙印 Ⅵ
 • 024. Засуджена до смерті, Частина 7 死者の烙印 Ⅶ
 • 025. Мечниці, Частина 1 斬り裂く者たち Ⅰ
 • 026. Мечниці, Частина 2 斬り裂く者たち Ⅱ
 • 027. Мечниці, Частина 3 斬り裂く者たち Ⅲ
Назва тому
 • Мечниці 斬り裂く者たち
6 30 квітня, 2004[12] ISBN 978-4-08-873603-7 6 лютого, 2007[30] ISBN 978-1-4215-1048-4
Список глав:
 • 028. Мечниці, Частина 4 斬り裂く者たち Ⅳ
 • 029. Мечниці, Частина 5 斬り裂く者たち Ⅴ
 • 030. Мечниці, Частина 6 斬り裂く者たち Ⅵ
 • 031. Незліченні надгробки, Частина 1 果てなき墓標 Ⅰ
 • 032. Незліченні надгробки, Частина 2 果てなき墓標 Ⅱ
 • 033. Незліченні надгробки, Частина 3 果てなき墓標 Ⅲ
Назва тому
 • Незліченні надгробки 果てなき墓標
7 4 листопада, 2004[12] ISBN 978-4-08-873675-4 3 квітня, 2007[31] ISBN 978-1-4215-1049-1
Список глав:
 • 034. Незліченні надгробки, Частина 4 果てなき墓標 Ⅳ
 • 035. Незліченні надгробки, Частина 5 果てなき墓標 Ⅴ
 • 036. Незліченні надгробки, Частина 6 果てなき墓標 Ⅵ
 • 037. Воля битися, Частина 1 闘う資格 Ⅰ
 • 038. Воля битися, Частина 2 闘う資格 Ⅱ
 • 039. Воля битися, Частина 3 闘う資格 Ⅲ
Назва тому
 • Воля битися 闘う資格
8 28 квітня, 2005[12] ISBN 978-4-08-873814-7 5 червня, 2007[32] ISBN 978-1-4215-1050-7
Список глав:
 • 040. Воля битися, Частина 4 闘う資格 Ⅳ
 • 041. Відьомська паща, Частина 1 魔女の顎門 Ⅰ
 • 042. Відьомська паща, Частина 2 魔女の顎門 Ⅱ
 • 043. Відьомська паща, Частина 3 魔女の顎門 Ⅲ
 • 044. Відьомська паща, Частина 4 魔女の顎門 Ⅳ
 • 045. Відьомська паща, Частина 5 魔女の顎門 Ⅴ
Назва тому
 • Відьомська паща 魔女の顎門
9 4 листопада, 2005[12] ISBN 978-4-08-873878-9 7 серпня, 2007[33] ISBN 978-1-4215-1051-4
Список глав:
 • 046. Безодня тортур, Частина 1 深き淵の煉獄 Ⅰ
 • 047. Безодня тортур, Частина 2 深き淵の煉獄 Ⅱ
 • 048. Безодня тортур, Частина 3 深き淵の煉獄 Ⅲ
 • 049. Безодня тортур, Частина 4 深き淵の煉獄 Ⅳ
 • 050. Північна битва, Частина 1 北の戦乱 Ⅰ
 • 051. Північна битва, Частина 2 北の戦乱 Ⅱ
Назва тому
 • Безодня тортур 深き淵の煉獄
10 2 травня, 2006[12] ISBN 978-4-08-874103-1 2 жовтня, 2007[34] ISBN 978-1-4215-1182-5
Список глав:
 • 052. Північна битва, Частина 3 北の戦乱 Ⅲ
 • 053. Північна битва, Частина 4 北の戦乱 Ⅳ
 • 054. Північна битва, Частина 5 北の戦乱 Ⅴ
 • 055. Північна битва, Частина 6 北の戦乱 Ⅵ
 • 056. Північна битва, Частина 7 北の戦乱 Ⅶ
 • 057. Напад на Пієту, Частина 1 ピエタ侵攻 Ⅰ
Назва тому
 • Північна битва 北の戦乱
11 2 листопада, 2006[12] ISBN 978-4-08-874281-6 4 березня, 2008[35] ISBN 978-1-4215-1571-7
Список глав:
 • 058. Напад на Пієту, Частина 2 ピエタ侵攻 Ⅱ
 • 059. Напад на Пієту, Частина 3 ピエタ侵攻 Ⅲ
 • 060. Напад на Пієту, Частина 4 ピエタ侵攻 Ⅳ
 • 061. Напад на Пієту, Частина 5 ピエタ侵攻 Ⅴ
 • 062. Родинний раю, Частина 1 楽園の血族 Ⅰ
 • 063. Родинний раю, Частина 2 楽園の血族 Ⅱ
Назва тому
 • Родинний раю 楽園の血族
12 4 квітня, 2007[12] ISBN 978-4-08-874348-6 1 липня, 2008[36] ISBN 978-1-4215-1936-4
Список глав:
 • 064. Родинний раю, Частина 3 楽園の血族 Ⅲ
 • 065. Душі полеглих в бою, Частина 1 魂と共に Ⅰ
 • 066. Душі полеглих в бою, Частина 2 魂と共に Ⅱ
 • 067. Душі полеглих в бою, Частина 3 魂と共に Ⅲ
 • 068. Зухвалий, Частина 1 抗しうる者 Ⅰ
 • 069. Зухвалий, Частина 2 抗しうる者 Ⅱ
Назва тому
 • Душі полеглих в бою 魂と共に
13 4 жовтня, 2007[37] ISBN 978-4-08-874430-8 4 листопада, 2008[15] ISBN 978-1-4215-2337-8
Список глав:
 • 070. Зухвалий, Частина 3 抗しうる者 Ⅲ
 • 071. Зухвалий, Частина 4 抗しうる者 Ⅳ
 • 072. Зухвалий, Частина 5 抗しうる者 Ⅴ
 • 073. Дитяча зброя, Частина 1 幼き凶刃 Ⅰ
 • Додаткова глава 1. Честь воїна 戦士の矜持
 • Додаткова глава 2. Привид та злий воїн 幻影と凶戦士
Назва тому
 • Зухвалий 抗しうる者
14 2 травня, 2008[38] ISBN 978-4-08-874516-9 3 березня, 2009[39] ISBN 978-1-4215-2668-3
Список глав:
 • 074. Жіноча молитва 淑女の祈り
 • 075. Червоний дощ 赤き雨
 • 076. Понад всі чекання 思惑の果て
 • 077. Осада 共依存
 • Додаткова глава 3. Несподівана зустріч на півночі 北の邂逅
 • Додаткова глава 4. Залізна рішучість 錆なき覚悟
Назва тому
 • Дитяча зброя 幼き凶刃
15 4 грудня, 2008[40] ISBN 978-4-08-874597-8 3 листопада, 2009[41] ISBN 978-1421531496
Список глав:
 • 078. Бунтівні воїни 叛逆の戦士達
 • 079. Істини на сході 東の深意
 • 080. Семирічний період 七年の星霜
 • 081. Далека обіцянка 遥かな契り
 • 082. Нескінченний жах 醒めない悪夢
 • 083. Шлях до зустрічі 再会の目途
Назва тому
 • Історія Битви 戦いの履歴
16 1 травня, 2009[42] ISBN 978-4-08-874668-5 6 січня, 2010[43] ISBN 978-1421534152
Список глав:
 • 084. Посланець-спокусник 蠱惑の使者
 • 085. Захищаючи братство 護るべき大義
 • 086. Порушена заборона 侵された禁忌
 • 087. Повернення руйнівників 殲滅者の帰還
 • 088. Сліпі мисливці 盲目の狩人
 • 089. Нездійсненна мрія 見果てぬ夢
Назва тому
 • Привид землі 大地の鬼哭
17 4 листопада, 2009[44] ISBN 978-4-08-874742-2 1 квітня, 2010[45] ISBN 978-1421537962
Список глав:
 • 090. Хаотичний світ 秩序亡き世界
 • 091. Ознаки пробудження 覚醒の胎動
 • 092. Клеймо душі 魂の刻印
 • 093. Апостол смерті 終焉の使徒
 • 094. Клинок очищення 粛清の刃
 • 095. Втілення руйнування 破壊の化身
Назва тому
 • Пазурі пам'яті 記憶の爪牙
18 2 червня, 2010[46] ISBN 978-4-08-870038-0 6 липня, 2011[47] ISBN 978-1421539355
Список глав:
 • 096. Жадібний погляд 私欲の眼
 • 097. Криваві сльози відчаю 窮余の紅涙
 • 098. Різанина і ридання 慟哭の劈開
 • 099. Жага плоті і крові 血肉への渇望
 • 100. Зустріч найлютіших ворогів 仇敵邂逅
 • 101. Бар'єр 楔
Назва тому
 • Попіл Лотрека ロートレクの灰燼
19 3 грудня, 2010[48] ISBN 978-4-08-870134-9 1 листопада, 2011[49] ISBN 978-1421540788
Список глав:
 • 102. Зійшовші демони 舞い降りた悪魔
 • 103. Спогади Безодні 深淵の追憶
 • 104. Відлуння скорботи 悲しみの残響
 • 105. Куди призводить помста 復讐の行方
 • 106. Напад фантома 幻影の奇襲
 • 107. Фантом і ілюзія 幻影と幻覚
Назва тому
 • Ілюзії в серці 幻影を胸に
20 3 червня, 2011[50] ISBN 978-4-08-870241-4 7 березня, 2012[51] ISBN 978-1421542119
Список глав:
 • 108. Лихо в Священному місті 聖都の禍機
 • 109. Зв'язки войовниць 戦士たちの絆
 • 110. Запах, що залишився 残り香
 • 111. Методи "крилатої" 羽根持ちの所以
 • 112. Причина битися і вірний шлях 闘う理由と進むべき道
 • 113. На вістрі повстання 反逆の矛先
Назва тому
 • Залишки кігтя демона 魔爪の残滓
21 2 грудня, 2011[52] ISBN 978-4-08-870347-3 11 червня, 2012[53] ISBN 978-1421548807
Список глав:
 • 114. Фантом починає бій 幻影の進撃
 • 115. Могутній воїн 剛健なる男戦士
 • 116. Три заборонених воїтельниці 禁断の三戦士
 • 117. Походження прізвиська 異名の由縁
 • 118. Відчаяна битва в Сутафе スタフの死闘
 • 119. Причина ненависті 憎しみの因果
Назва тому
 • Труп Відьма 魔女の屍
22 4 червня, 2012[54] ISBN 978-4-08-870434-0 7 травня, 2013[55] ISBN 978-1421552385
Список глав:
 • 120. Пробудження і безодня 覚醒と深淵
 • 121. Ожилі трупи 死体はよみがえる
 • 122. Обрубані крила 翼は撥
 • 123. Вишукані крила 翼のエレガンス
 • 124. Крила воїтельниці ウィングの戦士
 • 125. Друга смерть 終わりによれば、
Назва тому
 • Кігті та ікла Безодні 深淵の爪と牙
23 4 грудня, 2012[56] ISBN 978-4-08-870557-6 1 жовтня, 2013[57] ISBN 978-1421558837
Список глав:
 • 126. Розставання і фінал 訣別と終焉
 • 127. Слідом за безоднею 深淵の向かう先
 • 128. Доля священного міста 聖都の存亡
 • 129. Повернення воїтельниці 戦士の帰還
 • 130. Останнє поле бою 最後の戰陣
 • 131. Аванпост Священного міста 聖都の前哨
Назва тому
 • Марк Воїна 戦士の刻印
24 4 червня, 2013[58] ISBN 978-4-08-870688-7 5 червня, 2014[59] ISBN 978-1421565491
Список глав:
 • 132. Блукачі 彷徨える者
 • 133. Резонанс і об'єднання 共鳴と再会
 • 134. Потойбічне військо 冥府の軍勢
 • 135. Спогади під закритими століттями 瞼の記憶
 • 136. Пам'ять вікив 蝕む悪意
 • 137. Та ім'я йому ... その者の名は?
Назва тому
 • Армія пекла 冥府の軍勢
25 4 грудня, 2013[60] ISBN 978-4-08-870858-4 11 квітня, 2014[61] ISBN 978-1421573861
Список глав:
 • 138. Справжнє обличчя あばかれたかお
 • 139. Винищення Священного міста 殲滅の聖都
 • 140. Найчистіше оголений клинок 無垢なる白刃
 • 141. Прагнучи в пітьму 闇への衝動
 • 142. Чари 魔法
 • 143. Залишені узи 遺された楔
Назва тому
 • Меч із безодні やみわだの剣
26 4 червня, 2014[62] ISBN 978-4-08-880076-9 3 березня, 2015[63] ISBN 978-1421578668
Список глав:
 • 144. Довгоочікувана зустріч 時果ての再会
 • 145. Ціна надії 希望の代価
 • 146. Опора для слабких 弱者の糧
 • 147. Зблиск меча 刹那の剣閃
 • 148. Клинок здалеку 彼方からの刃
 • 149. З безодні спогадів 追憶の淵より
Назва тому
 • Меч із далеку 彼方からの刃
27 4 грудня, 2014[64] ISBN 978-4-08-880228-2  
Список глав:
 • 150. Меч, що повернувся 今ひとたびの剣
 • 151. Титул неперевершеною 無二の称号
 • 152. Поклик долі 宿命が呼ぶ声
 • 153. Тягар 背負いしもの
 • 154. Сила і душа 力と心
 • 155. Доказ життя 生の証
Назва тому
 • Воїни з срібними очима 銀眼の戦士たち

Аніме[ред.ред. код]

Обкладинка DVD-диску

Перший анонс аніме-адаптації манґи Клеймор з'явився в журналі Monthly Shonen Jump в номері за жовтень 2006 року[65].

26-серійний серіал був створений анімаційною студією Madhouse та включав в себе події з перших 11 томів оригінальної манґи[66][67]. Прем'єра аніме відбулась 3 квітня 2007 року на японському телеканалі NTV[68]. Серіал демонструвався в нічному ефірі щовівторка. Остання серія вийшла 25 вересня 2007 року на тому ж телеканалі.

Перший DVD-диск, випущений компанією Avex Trax, вийшов в Японії 25 липня 2007 року[69]. На сьогодні випущено вже 9 DVD-дисків. У кожний диск входить по три серії аніме. Також компанією Avex Trax обмеженим накладом було випущено п'ять DVD-боксів. Кожний з боксів включає в себе по два DVD-диска з аніме, окрім першого боксу, куди входить тільки один DVD[69]

15 лютого 2008 року компанія Funimation Entertainment заявила, що отримала ліцензію на випуск Клеймор в Північній Америці[70] та випустила перший DVD в кінці 2008 року[71][72].

Список серій аніме[ред.ред. код]

Назва Дата виходу
1 Клеймор
(大剣 -クレイモア-) 
3 квітня, 2007[68]
Молодий хлопець Ракі, чию сім'ю з'їв йома, вирішує приєднатись до однієї з клейморів на ім'я Клер. 
2 Чорна картка
(黒の書) 
10 квітня, 2007[68]
Клеймор Єлена вже не може контролювати свою сутність йома, але хоче померти як людина, тому посилає чорну картку - прохання про вбивство своїй єдиній подрузі - Клер. Клер виконує її бажання. 
3 Пітьма в раю
(まほろばの闇) 
17 квітня, 2007[68]
Клер отримує замовлення на знищення йома в священному місті Рабона, в якому поява клейморів заборонена. Щоб проникнути в місто непоміченою їй доводить прийняти препарат, який пригнічує її сутність йома, що в свою чергу призводить до різкого падіння її бойових здібностей. Клер програє в першій битві з йома. 
4 Пробудження Клер
(クレアの覚醒) 
24 квітня, 2007[68]
Клер вбиває монстра в храмі святого міста. Вивільнивши в битві забагато сили йома, Клер втрачає контроль над собою, але завдяки Ракі їй вдається взяти під контроль інстинкти йома та продовжити свої мандри. 
5 Тереза Квола Посмішка
(微笑みのテレサ) 
1 травня, 2007[68]
Найсильніша з клейморів на ім'я Тереза вбиває декілька йома, рятуючи таким чином маленьку дівчинку на ім'я Клер. Клер, якій більше нікуди податися, стає супутницею Терези[73]
6 Тереза та Клер
(テレサとクレア) 
8 травня, 2007[68]
Для того щоб врятувати Клер, Тереза порушує заборону організації на вбивство людей і стає мішенню для інших клейморів. 
7 Засуджена до смерті
(死者の烙印) 
15 травня, 2007[68]
Четверо найсильніших клейморів: Ілена, Ноель, Софія та загадкова клеймора-новачок на ім'я Прісцилла, прибувають в місто, де зупинилася Тереза, та намагаються вбити її. 
8 Пробудження
(覚醒) 
22 травня, 2007[68]
Тереза з легкістю перемагає присланих для її страти клейморів, але Прісцилла, вивільнивши всі свої сили йома, прокидається. Тереза вперше в житті проявляє милосердя до переможеного супротивника за що розплачується своїм життям. Пробуджена Прісцилла вбиває Терезу та інших клейморів. У живих залишається лише Клер. 
9 Мечниці (Частина 1)
(斬り裂く者たち(I)) 
29 травня, 2007[68]
Клер включають в групу, яка складається з клейморів Мірія, Хелен та Ден'ов, та відправляють на полювання за Ненаситним Пожирачем - колишнім воїном організації. З'ясовується що Клер 47-ма за силою серед клейморів — найслабкіша. У ніч перед зустріччю з пробудженим, Мірія тренує Клер, доводячи її до знемоги, і та, знепритомнівши, згадує стиль бою Терези. 
10 Мечниці (Частина 2)
(斬り裂く者たち(II)) 
5 червня, 2007[68]
Загін Мірії вступає в бій із пробудженим, і незважаючи на видатні здібності Хелен та Ден'ов, отримують важкі поранення. З'ясовується минуле організації. Поранена Клер використовує отриману від Терези здатність відчувати йокі противника, тому їй з Мірією вдається знищити монстра. За боєм невідривно стежить таємнича клеймора з феноменальною чутливістю до йокі. 
11 Мечниці (Частина 3)
(斬り裂く者たち(III)) 
12 червня, 2007[68]
Після важкого бою Мірія висловлює припущення, що організація, дезінформувавши їх, відправила групу на бій зі свідомо сильнішим супротивником, фактично вирішивши позбутися їх. Кожна з них свого часу знаходилася на межі пробудження та створювала проблеми для організації. Ден'ов на своєму прикладі доводить гіпотезу, що перейшовши межу своїх можливостей, але не остаточно прокинувшись, можна повернутися в початкову форму. 
12 Незліченні надгробки (Частина 1)
(果て無き墓標(I)) 
19 червня, 2007[68]
Клер відправляють на полювання за ще одним пробудженим. Вона довідується, що окрім неї в команді всього одна клеймора. Нею виявляється №4 Офелія, яка, відчувши що Клер наполовину прокинулася, нападає на неї. Поява пробудженої дозволяє Клер та Ракі втекти, але Офелія, яка швидко розправилася з монстром, не полишає переслідування. Клер вирішує розділитися з Ракі, щоб уберегти його від Офелії. 
13 Незліченні надгробки (Частина 2)
(果て無き墓標(II)) 
26 червня, 2007[68]
Клер намагається сховатися, але Офелія наздоганяє її. Їхня битва примушує Офелію визнати силу Клер. Клер втрачає в бою свою руку і вже не сподівається на перемогу, але її рятує таємнича фігура в плащі, яка з легкістю перемагає Офелію. Вона виявляється клейморою Ірен, яку вважають мертвою. Ірен погоджується навчити Клер техніці «Швидкого Меча». 
14 Готова до битви
(闘う資格) 
3 липня, 2007[68]
Клер вчиться «Швидкому Мечу», але її сил не вистачає навіть на одну десяту наблизитися до сили та швидкості Ірен. Ірен відрубує власну праву руку й змушує Клер приростити її, щоб збільшити свою силу. Клер покидає долину, але натрапляє на Офелію, яка від відчаю від поразки прокинулася. Тим часом за Ірен приходить Рафаелла, послана вбити її. Клер перемагає Офелію. 
15 Відьомська паща (Частина 1)
(魔女の顎門(I)) 
10 липня, 2007[68]
Організація вже три місяці не може зв'язатися з Клер. Весь цей час вона, переодягнувшись чоловіком, безуспішно розшукує Ракі. Прийшовши в місто Ханель, вона зустрічає загін клейморів під керівництвом №9 Джин, відправлений на знищення пробудженого. Через деякий час в місто повертається жахливо понівечена клеймора, яка просить Клер врятувати її загін, який потрапив у пастку. Клер виходить з міста, прямуючи в покинутий храмовий комплекс, де мешкає пробуджений. 
16 Відьомська паща (Частина 2)
(魔女の顎門(II)) 
17 липня, 2007[68]
Клер входить у підземелля, прорубуючись крізь натовпи йома та стикається з пробудженим Дафом. Виявляється, що навіть з технікою «Швидкого Меча» їй не вистачає сил прорубати товстий панцир ворога. Від вірної загибелі її рятує Галатея, послана організацією знайти Клер. Разом вони б'ються з Дафом, але несподівано з'являється Ріфул - одна з найсильніших пробуджених. Галатея посилає Клер рятувати Джин, яку тримають на нижніх рівнях катакомб, а сама залишається битися з Дафом. 
17 Відьомська паща (Частина 3)
(魔女の顎門(III)) 
24 липня, 2007[68]
Клер знаходить Джин, але вона вже майже повністю прокинулася. В Джин виявляється дуже сильна воля, тому її свідомість все ще людська. Клер допомагає Джин повернутися. Клеймори повертаються на допомогу Галатеї, яка вже майже повержена. Разом вони починають атаку. В результаті їм практично вдається перемогти Дафа, але Ріфул не може допустити смерті свого коханця, тому зупиняє клейморів. Клер вдається поранити Ріфул, яка виконує свою обіцянку та розповідає Клер, де знайти «дівчину з рогом» - Прісциллу. Галатея відмовляється від свого завдання впіймати Клер, відпускає її та Джин. 
18 Північна битва (Частина 1)
(北の戦乱(I)) 
31 липня, 2007[68]
Після битви з Ріфул, Клер вирушає на пошуки Іслі Срібного короля. Джин слідує за нею, намагаючись відплатити свій борг. Але клеймори зустрічають посланця Організації у супроводі Рафаелли. Він примушує Джин та Клер відправитись на Північ. Клер зустрічає старих друзів: Мірію, Ден'ов та Хелен. На клейморів нападають три пробуджених. 
19 Північна битва (Частина 2)
(北の戦乱(II)) 
7 серпня, 2007[68]
Бій був виграний, але оскільки багато мечниць жодного разу до цього не билися з пробудженими - бій був важкий, багато хто був поранений, але всі живі. А Ракі тим часом, не знайшовши Клер серед вбитих в сусідньому північному місті, рятує дівчинку від падаючого шматка стіни. Дівчинку звуть Прісцилла. 
20 Північна битва (Частина 3)
(北の戦乱(III)) 
14 серпня, 2007[68]
Ракі просить Іслі навчити його битися на мечах. Флора примушує Клер розповісти звідки вона дістала свою нову руку. Іслі посилає свого першого помічника Рігардо на чолі армії Пробуджених в бій проти клейморів, що захищають Пієту. 
21 Напад на Пієту (Частина 1)
(ピエタ侵攻(I)) 
21 серпня, 2007[68]
Клер та інші клеймори готуються к новій битві з Пробудженими. Ракі, Іслі та Прісцилла наближаються до Пієти. Пробуджені нападають на Пієту. Рігардо вбиває чотирьох з п'яти капітанів: Вероніку, Ундіну, Флору та смертельно ранить Джин. 
22 Напад на Пієту (Частина 2)
(ピエタ侵攻(II)) 
28 серпня, 2007[68]
Клер та інші клеймори б'ються проти Рігардо. Рігардо майже вдається вбити останнього капітана - Мірію, але Клер вдається частково пробудитися та врятувати її. 
23 Критичний момент (Частина 1)
(臨界点(I)) 
4 вересня, 2007[68]
Клер вдається пробудити свої ноги, що дає їй величезну швидкість. Рігардо вивільнює всі свої сили в битві з Клер. Ракі прибуває в Пієту та бачить там напівпробуджену Клер. Клер вдається вбити Рігардо. 
24 Критичний момент (Частина 2)
(臨界点(II)) 
11 вересня, 2007[68]
Розуміючи, що вона не зможе повернутися в свою людську подобу, Клер просить Хелен вбити її, поки вона не прокинулася остаточно. Прісцилла впізнає йокі Клер та думає, що то Тереза прийшла їй помститися. Клер, бажаючи помститися, переслідує Прісциллу. 
25 Заради кого?
(誰が為に) 
18 вересня, 2007[68]
Клер та Прісцилла б'ються в жерлі вулкану. Мірія, Хелен та Ден'ов намагаються допомогти Клер, але зазнають поразки. Клер повністю пробуджується. 
26 До тих, хто прийде потім
(受け継ぐものへ) 
25 вересня, 2007[68]
Клер, попри те, що вивільнила всі свої сили, не може перемогти. В процесі бою Клер згадує техніки Терези та перемагає Прісциллу. Прісцилла повертається в свою людську форму. Ракі намагається зупинити Клер, але вона вже не може себе контролювати та нападає і на нього. Джин, захищаючи Ракі, потрапляє під удари Клер та помирає. Клер вдається повернутися в свою людську форму. Іслі рятує Прісциллу. Мірія, Хелен, Ден'ов та Клер вирішують покинути Організацію. 

Музика[ред.ред. код]

Квітка засудження Винні небеса
断罪の花 ~Guilty Sky~
Picto infobox music.png
Claymore ED Single Danzai no Hana.jpg
сингл Косака Рію
Дата випуску 30 травня 2007
Жанр поп-музика
Тривалість 0:22:13
Лейбл Avex
Причина існувати
レゾンデートル
Picto infobox music.png
Claymore OP Single Raison dEtre.jpg
сингл Nightmare
Дата випуску 6 червня 2007
Жанр поп-музика
Тривалість 0:12:13
Лейбл VAP Inc.

Відкриваюча пісня аніме — композиція «Причина існувати» (яп. レゾンデートル) японського рок-гурту Nightmare. Закриваюча композиція — «Квітка засудження Винні небеса» (яп. 断罪の花 ~Guilty Sky~) японської поп-співачки Косаки Рії.

Обидва треки вийшли окремими синглами. Першим, 30 травня 2007 року, вийшов сингл «Квітка засудження Винні небеса»[74]. Другий сингл вийшов 6 червня 2007 року[75].

Сингли[ред.ред. код]

Квітка засудження Винні небеса (яп. 断罪の花 ~Guilty Sky~) — перший сингл з аніме Клеймор. Автор тексту та вокал — Косака Рію. Сингл вийшов у двох версіях: простій та розширеній (куди додатково до CD-диску з музичними треками увійшов DVD-диск з відеокліпом[76])

Список композицій: CD — диск

 1. Danzai no Hana ~Guilty Sky~ — 4:21
 2. Ignore — 4:37
 3. DANZAI NO HANA ~Guilty Sky~ — 4:20
 4. Danzai no Hana ~Guilty Sky~ (інструментальна версія) — 4:21
 5. Ignore (інструментальна версія) — 4:34

DVD — диск

 1. Danzai no Hana ~Guilty Sky~ (музичний кліп)
 2. Danzai no Hana ~Guilty Sky~ — 4:21

Причина існувати (яп. レゾンデートル) — другий сингл до аніме Клеймор. Виконується японським рок-гуртом Nightmare.

Список композицій:

 1. Raison d'Etre — 3:51
 2. Jojou Teki ni Sugita Jikan to Fukakutei na Mirai he no Requiem — 4:45
 3. Criminal baby — 3:37

Альбоми[ред.ред. код]

25 липня 2007 року да друх CD-дисках вийшов саундтрек альбом з аніме Клеймор. В альбом входять інструментальні композиції написані японським композитором Такумі Масанорі, а також ТВ-версії відкриваючої та закриваючої композицій серіалу[77].

27 вересня 2007 року вийшов музичний альбом присвячений окремим героїням серіалу Claymore Intimate Persona: Character Song Shuu (яп. CLAYMORE INTIMATE PERSONA~キャラクターソング集~)[78].

Claymore Intimate Persona: Character Song ShuuPicto infobox music.png
Claymore Intimate Persona.jpg
Студійний альбом
Дата випуску 27 вересня 2007
Жанр саундтрек
Тривалість 0:45:06
Лейбл Avex
Claymore TV Animation O.S.TPicto infobox music.png
Claymore OST.jpg
Студійний альбом Такумі Масанорі
Дата випуску 25 липня 2007
Жанр саундтрек
Тривалість 0:58:17
Лейбл Avex

Claymore Intimate Persona: Character Song Shuu (яп. レゾンデートル Intimate Persona ~キャラクターソング集~) — музичний альбом за мотивами аніме Клеймор.

Список композицій:

 1. Memory (яп. 記憶, Клер)
 2. Transfiguration (яп. 変貌, Прісцилла)
 3. Rebellion (яп. 反逆, Галатея)
 4. Awakening (яп. 覚醒, Ден'ов)
 5. Hatred (яп. 憎悪, Офелія)
 6. Hurricane (яп. 疾風, Ірен)
 7. Eternity (яп. 永遠, Софія)
 8. Reincarnation (яп. 転生, Тереза)
 9. Lamentation (яп. 慟哭, Хелєн)
 10. Phantom (яп. 幻影, Мірія)

Claymore TV Animation O.S.T — суандтрек альбом до аніме Клеймор.

Список композицій:

Перший диск:

 1. Gingan no Majo
 2. Ookina Ken
 3. Youma no Okite
 4. Sabaku to Kaze
 5. Kirisaku Mono Tachi
 6. Osoroshiki Fujin
 7. Bishou no Teresa
 8. Kanashiki Shukumei
 9. Kakusei no Kodou
 10. Seikan naru Tatakai
 11. Shinpi to Shin'en
 12. Yobikakeru Kioku
 13. Kita no Chi to Hakugin no Ou
 14. Hateshinaki Tabiji
 15. Kyoujin na Chikara
 16. Kouya no Rakujitsu
 17. Kokoro no Kizuato

Другий диск:

 1. Shoukei
 2. Machinami
 3. Den'en to Ogawa
 4. Utsushiki Kariudo Tachi
 5. Ayashiki Mono no Shukumei
 6. Kyousenshi
 7. Kakusei he no Midare
 8. Souzetsu na Shitou
 9. Erabareshi Mono
 10. Haruka na Michinori
 11. Itoshisa to Nukumori
 12. Chiheisen no Kanata
 13. Ishidzukuri no Ienami
 14. Hito wo Omou Koto
 15. Fukaki Mori no Naka
 16. Raison D'etre TV
 17. Danzai no Hana ~Guilty Sky~ TV


Відеогра[ред.ред. код]

За мотивами серії для платформи Nintendo DS була створена відеогра Claymore: Gingan no Majo. Видавець — Digital Works Entertainment[79]. Прем'єра гри відбулась 28 травня 2009 року[80][81].

Примітки[ред.ред. код]

 1. а б в г Claymore (manga) - Anime News Network. Anime News Network. Процитовано 2007-10-10. 
 2. а б 月刊少年ジャンプ休刊のお知らせ. Shueisha. 2007-06-30. Архів оригіналу за 2013-06-21. Процитовано 2007-10-10. 
 3. Рецензія на аніме Claymore на сайті www.nipponmedia.net. 
 4. Рецензія на аніме Claymore на сайті www.dvdtalk.com. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 5. Рецензія на манґу Claymore на сайті www.anime-sub.com. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 6. Рецензія на аніме Claymore на сайті www.world-art.ru. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 7. Манґа Claymore; Епізод 13, стор. 10.
 8. Манґа Claymore томи почитаючі з 13-14
 9. Манґа Claymore; Епізод 12, стор. 12
 10. Манґа Claymore; Том 7
 11. Shueisha to Launch New Monthly Magazine - Anime News Network. Anime News Network. Процитовано 2007-10-10. 
 12. а б в г д е ж и к л м н п р CLAYMORE -月ジャンネット-. Shueisha. Архів оригіналу за 2013-06-21. Процитовано 2007-10-09. 
 13. New Viz Manga - Anime News Network. Anime News Network. 2005-07-18. Процитовано 2007-10-10. 
 14. VIZ Media . products. Viz Media. Процитовано 2007-10-10. 
 15. а б Claymore, Vol. 13. Viz Media. 
 16. Манґа Claymore на сайті Madman Entertainment. Madman Entertainment. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 17. Манґа Claymore на сайті Glenat. Glenat. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 18. 11-тий том Claymore на сайті Glenat. Glenat. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 19. Манґа Claymore на сайті Grupo Editorial Vid. Grupo Editorial Vid. 
 20. 8-тий том Claymore на сайті Grupo Editorial Vid. Grupo Editorial Vid. 
 21. Манґа Claymore на сайті Tokyopop Germany. Tokyopop Germany. 
 22. 2-ий том Claymore на сайті Tokyopop Germany. Tokyopop Germany. 
 23. Japanese Comic Ranking, April 29–May 5. Anime News Network. 
 24. Japanese Comic Ranking, May 6–12. Anime News Network. 
 25. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 1. Viz Media. Процитовано 2007-10-09. 
 26. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 2. Viz Media. Процитовано 2007-10-09. 
 27. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 3. Viz Media. Процитовано 2007-10-09. 
 28. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 4. Viz Media. Процитовано 2007-10-09. 
 29. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 5. Viz Media. Процитовано 2007-10-09. 
 30. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 6. Viz Media. Процитовано 2007-10-09. 
 31. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 7. Viz Media. Процитовано 2007-10-09. 
 32. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 8. Viz Media. Процитовано 2007-10-09. 
 33. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 9. Viz Media. Процитовано 2007-10-09. 
 34. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 10. Viz Media. Процитовано 2007-10-09. 
 35. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 11. Viz Media. Процитовано 2008-09-10. 
 36. VIZ Media . products - Claymore, Vol. 12. Viz Media. Процитовано 2008-09-10. 
 37. Amazon.co.jp: CLAYMORE 13 (13) (ジャンプコミックス): 本: 八木 教広 (Japanese). Amazon.com. Архів оригіналу за 2013-06-21. Процитовано 2007-10-09. 
 38. Amazon.co.jp: CLAYMORE 14 (14) (ジャンプコミックス): 本: 八木 教広 (Japanese). Amazon.com. Архів оригіналу за 2013-06-21. Процитовано 2008-05-09. 
 39. Claymore, Vol. 14. Viz Media. 
 40. Amazon.co.jp: CLAYMORE 15 (15) (ジャンプコミックス): 本: 八木 教広 (Japanese). Amazon.com. Архів оригіналу за 2013-06-21. Процитовано 2008-12-06. 
 41. Claymore, Vol. 15 (англ.). Viz Media. Процитовано 23 лютого 2015. 
 42. CLAYMORE 16 (16) (ジャンプコミックス): 本: 八木 教広 (Japanese). Amazon.co.jp. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 43. Claymore, Vol. 16 (англ.). Viz Media. Процитовано 25 лютого 2015. 
 44. CLAYMORE 17 (япон.). Shueisha. Процитовано 23 лютого 2015. 
 45. Claymore, Vol. 17 (англ.). Viz Media. Процитовано 25 лютого 2015. 
 46. CLAYMORE 18 (япон.). Shueisha. Процитовано 23 лютого 2015. 
 47. Claymore, Vol. 18 (англ.). Viz Media. Процитовано 25 лютого 2015. 
 48. CLAYMORE 19 (япон.). Shueisha. Процитовано 23 лютого 2015. 
 49. Claymore, Vol. 19 (англ.). Viz Media. Процитовано 25 лютого 2015. 
 50. CLAYMORE 20 (япон.). Shueisha. Процитовано 23 лютого 2015. 
 51. Claymore, Vol. 20 (англ.). Viz Media. Процитовано 25 лютого 2015. 
 52. CLAYMORE 21 (япон.). Shueisha. Процитовано 25 лютого 2015. 
 53. Claymore, Vol. 21 (англ.). Viz Media. Процитовано 27 лютого 2015. 
 54. CLAYMORE 22 (япон.). Shueisha. Процитовано 25 лютого 2015. 
 55. Claymore, Vol. 22 (англ.). Viz Media. Процитовано 27 лютого 2015. 
 56. CLAYMORE 23 (япон.). Shueisha. Процитовано 25 лютого 2015. 
 57. Claymore, Vol. 23 (англ.). Viz Media. Процитовано 27 лютого 2015. 
 58. CLAYMORE 24 (япон.). Shueisha. Процитовано 25 лютого 2015. 
 59. Claymore, Vol. 24 (англ.). Viz Media. Процитовано 27 лютого 2015. 
 60. CLAYMORE 25 (япон.). Shueisha. Процитовано 27 лютого 2015. 
 61. Claymore, Vol. 25 (англ.). Viz Media. Процитовано 27 лютого 2015. 
 62. CLAYMORE 26 (япон.). Shueisha. Процитовано 27 лютого 2015. 
 63. Claymore, Vol. 26 (англ.). Viz Media. Процитовано 27 лютого 2015. 
 64. CLAYMORE 27 (япон.). Shueisha. Процитовано 27 лютого 2015. 
 65. Claymore Anime - Anime News Network. Anime News Network. 2006-11-01. Процитовано 2007-10-10. 
 66. Nippon Television Licensing Catalogue for Animation. Nippon Television Network. Процитовано 2007-10-02. 
 67. Claymore (TV). Anime News Network. Процитовано 2007-12-29. 
 68. а б в г д е ж и к л м н п р с т у ф х ц ш щ ю я аа аб ав Claymore (TV) - Episode List. Anime News Network. Процитовано 2007-10-08. 
 69. а б DVD-диски Claymore на сайті Avex Trax. Avex Trax. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 70. Funimation Licenses Claymore Anime Series. Anime News Network. 2008-02-15. Процитовано 2008-02-15. 
 71. AnimeOnDVD.com (2008-02-18). "FUNimation Entertainment Acquires Claymore from NTV". Прес-реліз. Переглянутий 2008-02-18.
 72. http://www.rightstuf.com/1-800-338-6827/catalogmgr/eyXCUciFxgvlAu1gqe/browse/item/80860/4/0/0 rightstuf
 73. Серії з 5 по 8 включно - це передісторія, що розповідає про події, які сталися задовго до зустрічі Клер та Ракі
 74. Amazon.co.jp: 断罪の花~Guilty Sky~(DVD付) (Japanese). Amazon.com. Архів оригіналу за 2013-06-21. Процитовано 2007-12-29. 
 75. Amazon.co.jp: レゾンデートル (Japanese). Amazon.com. Архів оригіналу за 2013-06-21. Процитовано 2007-12-29. 
 76. Розділ Дискографія на офіційному сайті групи BeForU. 
 77. Claymore CD (Japanese). NTV. Архів оригіналу за 2012-06-04. Процитовано 2008-09-21. 
 78. Claymore CD/Character (Japanese). NTV. Архів оригіналу за 2013-06-21. Процитовано 2008-09-21. 
 79. Claymore Gingan no Majo. VGchartz. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 80. Claymore Gingan no Majo. VGchartz. Архів оригіналу за 2013-06-21. 
 81. Claymore Gingan no Majo. National Console Support, Inc. Архів оригіналу за 2013-06-21. 

Посилання[ред.ред. код]