Користувач:Юрій25031994/Чернетка2
Поряд з провідними теоретиками в галузі вітчизняної науки в університеті викладають практикуючі юристи та державні службовці. Серед них — керуючий партнер юридичної фірми «Юрлайн», доцент кафедри цивільного права Володимир Михайлович Зубар[1], випускник НУ «ОЮА», керуючий партнер юридичної фірми «Де-юре», депутат Одеської міської ради (2005—2010), доцент кафедри цивільного процесу Трипульський Григорій Якович[2], випускниця НУ «ОЮА», віце-президент Української академії медіації, адвокат, медіатор, член правління та керівник комітету стандартизації Національної асоціації медіаторів України, доцент кафедри господарського права і процесу Романадзе Луіза Джумберівна[3][4], медіатор, член Української академії медіації, професор кафедри загальнотеоретичної юриспруденції Крестовська Наталя Миколаївна[3],
У співпраці з одеським нотаріальним округом при університеті для студентів організовуються навчальні майстер-класи від провідних нотаріусів Одеського регіону.
7 квітня 2017 року Національна асоціація адвокатів та НУ «Одеська юридична академія» уклали Меморандум про співробітництво, який передбачає організацію навчальних, виробничих та переддипломних практик студентів на базі рад адвокатів регіонів, викладання в Університеті дисциплін з історії становлення та розвитку інституту адвокатури, відкриття тематичних кабінетів та аудиторій, спільну розробку пропозицій щодо проектів законів й інших нормативно-правових актів, робочих навчальних та державних програм і планів дій, стратегій тощо, спільну дослідницьку та видавничу діяльність, інші спільні заходи, проекти та програми з метою здійснення професійної підготовки фахівців у галузі права[5].
Університет тісно співпрацює з державними органами та органами місцевого самоврядування, а також з провідними юридичними фірмами міста Одеси.
У НУ «ОЮА» функціонує перша в Одесі й одна з найперших в Україні юридичних клінік. Її було утворено у 1998 році як юридичну консультацію[6][7][8][9], а 2002 року реорганізовано у повноцінну юридичну клініку[10][11]. Студенти добираються до роботи в ній шляхом заповнення спеціальних форм. Людям, які звертаються по юридичну допомогу, призначається час прийому з консультантами. Вони надають юридичні консультації, готують процесуальні документи та представляють інтереси заявників в органах державної влади (зокрема, і судах) й органах місцевого самоврядування. Наразі юридична клініка намагається модернізувати систему обліку звернення та обліку даних, шляхом впровадження електронної реєстрації (Google form) та бази даних звернень до юридичної клініки. Юридична клініка надає значний обсяг правової допомоги (судячи з числа зареєстрованих звернень). Окремого юридичного клінічного курсу (курсу з юридичного інтерв'ювання та консультування) в Університеті наразі немає[12].
В університеті викладаються факультативні курси лекцій з юридичних дисциплін англійською, німецькою та французькою мовами (заняття переважно відбуваються водночас із заняттями з основного розкладу). Студенти обираються на ці курси на основі перевірки знання мови[13].
Крім лекцій викладачів НУ «ОЮА», студенти також мають можливість відвідувати лекції запрошених викладачів із зарубіжних країн. Університет регулярно відвідують високі гості і делегації із зарубіжних країн, для студентів читають лекції і проводять майстер-класи відомі зарубіжні професори, адвокати, судді, прокурори, журналісти, дипломати і політики. У різний час з офіційними візитами в університет приїжджали міністр юстиції України Павло Петренко, голова Служби безпеки України Василь Грицак, Голова Офісу Ради Європи в Украіне Мортен Енберг, Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньйон, особистий адвокат Президента США Барака Обами Річард Розенталь, декан юридичного факультету найбільшого у світі Анатолійського університету (Туреччина) професор Айдін Уфук, Надзвичайний і Повноважний посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер, директор Інституту Європи Університету Цюріха професор Андреас Келлерхальс й інші почесні гості.
А в 2016 році в університеті заснована інноваційна магістерська програма з міжнародного права та права Європейського Союзу, в рамках якої викладання навчальних дисциплін ведеться повністю англійською мовою. Завдяки хорошим знанням іноземних мов студенти вже з перших років навчання мають можливість в участі конференціях, літніх і зимових школах, судових дебатах, які проводяться в Європі та США, а також претендувати на участь у всіляких англомовних стипендійні та грантових програмах.
Наприклад, з 21 по 23 грудня 2016 року у Києві відбувся перший раунд північно-східного регіону Європи із судового моделювання з медіаправа «Price Moot Court Competition», заснованого в Оксфордському університеті у 2008 році. За результатами регіонального відбору команда студентів Національного університету «Одеська юридична академія» стала однією з чотирьох команд Північно-Східної Європи, які кваліфіковані на міжнародні турніри в Оксфорді[14].
За результатами інших регіональних змагань команда НУ «ОЮА» обрана представляти Україну та регіон Східної та Центральної Європи у квітні-травні 2017 року в міжнародному раунді конкурсу з міжнародного екологічного права Stetson International Environmental Moot Court Competition в Стетсонському університеті (США)[15].
У 2011 році команда НУ «ОЮА» стала переможцем національного відбору та взяла участь у фінальному міжнародному раунді Судових змагань з міжнародного публічного права ім. Бена Телдерса (Telders International Moot Court Competition), що відбувся у приміщенні Міжнародного Суду ООН у Гаазі (Нідерланди) у квітні 2011 року[16].
- З 1998 р. Університет — член Європейської асоціації університетів;
- У 2002 р. Університет підписав Велику Хартію університетів.
- З 2008 р. Університет — член Європейської організації публічного права.
- У 2008 р. Рада Ректорів Європи присудив Університетові нагороду в номінації «Європейська якість».
- В 2011 році Університет нагороджено срібною медаллю в номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки» в рамках XX Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар'єра — 2011»[17].
- За рейтингом українського журналу «Фокус» Університет у 2011 році зайняв перше місце в галузі міжнародного співробітництва серед українських ВНЗ, які здійснюють підготовку правознавців.
- В 2012 році Університет нагороджено в номінації «Лідери міжнародної діяльності» в рамках III Міжнародної виставки «Сучасні навчальні заклади — 2012».
Університет співпрацює з престижними вузами світу. Щорічно сотні студентів, аспірантів і викладачів університету виїжджають на навчання і професійні стажування до вишів Європи та США. Національний університет «Одеська юридична академія» тісно співпрацює з Радою Європи, Венеційською комісією, ОБСЄ, Європейським Судом з прав людини, різними галузевими міжнародними міжурядовими організаціями, що дає можливість проходження стажування та подальшого працевлаштування у провідних європейських інституціях.
Студенти можуть паралельно навчатися в європейському університеті, продовжуючи навчання в НУ «ОЮА» та після закінчення отримати одразу два дипломи.
З метою сприяння подальшому комплексному розвитку правової науки, підвищення ефективності наукових досліджень у галузі права, координації діяльності наукових установ і вищих навчальних закладів юридичного профілю у розроблені наукових проблем, які мають важливе значення для розвитку Південного регіону України, Указом Президента України № 635/2010 від 21 травня 2010 року на базі Національного університету «Одеська юридична академія» було створено Південний регіональний центр Національної академії правових наук України (ПРЦ НАПрН України)[18].
Діяльність ПРЦ поширюється на Південний регіон, до складу якого зараз входять Кіровоградська, Миколаївська, Одеська та Херсонська області. ПРЦ є єдиним центром у складі Національної академії правових наук України, який має затверджену наукову тему (з 2013 року ПРЦ розробляє наукову тему № 86/16 «Актуальні напрямки розвитку юридичної науки для подальшого розвитку регіонів України», затверджену Президією НАПрН України 18 жовтня 2013 року). Також ПРЦ є єдиним центром у складі НАПрН України, який має фаховий[19] науковий журнал, а саме «Вісник Південного регіонального центру Національної академії правових наук України»[20].
Наукова діяльність у Національному університеті «Одеська юридична академія» провадиться, передусім, академіками, членами-кореспондентами академій наук і докторами та кандидатами наук. Так, академіком Національної академії правових наук України, академіком Національної академії педагогічних наук України є доктор юридичних наук, професор кафедри адміністративного і фінансового права НУ «ОЮА» Ківалов Сергій Васильович. Також він є членом Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України[21].
Членами-кореспондентами НАПрНУ є такі науковці НУ «ОЮА», доктори юридичних наук, професори, як: завідувач кафедри кримінального процесу до вересня 2016 р. Аленін Юрій Павлович, завідувач кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Дрьомін Віктор Миколайович, професор кафедри загальнотеоретичної юриспруденції Крижановський Анатолій Федорович, завідувач кафедри загальнотеоретичної юриспруденції Оборотов Юрій Миколайович, завідувач кафедри господарського права і процесу Подцерковний Олег Петрович, завідувач кафедри кримінального права Стрельцов Євген Львович, завідувач кафедри криміналістики Тіщенко Валерій Володимирович, проректор з міжнародних зв'язків Туляков Вячеслав Олексійович, завідувач кафедри цивільного права Харитонов Євген Олегович, завідувач кафедри права інтелектуальної власності та корпоративного права Харитонова Олена Іванівна, декан соціально-правового факультету Чанишева Галія Інсафівна[22].
Академіками та членами-кореспондентами інших академій наук є такі науковці НУ «ОЮА», як: доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри права ЄС та порівняльного правознавства, член-кореспондент Міжнародної академії порівняльного правознавства Бехруз Хашматулла[23][24], доктор юридичних наук, доктор фізико-математичних наук, професор, професор кафедри права ЄС та порівняльного правознавства, член-кореспондент Академії наук вищої освіти України Василенко Микола Дмитрович[25][26], доктор юридичних наук, професор, професор кафедри права ЄС та порівняльного правознавства, член-кореспондент Міжнародної академії порівняльного правознавства Дамірлі Мехман[23][24], кандидат юридичних наук, професор, професор кафедри аграрного, земельного та екологічного права, академік Української академії наук Каракаш Ілля Іванович, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри загальнотеоретичної юриспруденції, член-кореспондент Міжнародної академії технічної освіти Кормич Анатолій Іванович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри політичних теорій, академік Української академії політичних наук, академік Української академії наук Кормич Людмила Іванівна, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри конституційного права (до 2011 р.), дійсний член (академік) Академії правових наук України та її першої Президії й академік-секретар фахового відділення, академік Української академії політичних наук, Української академії наук національного прогресу, академік–співзасновник Української муніципальної академії Орзіх Марко Пилипович[27], доктор технічних наук, професор, директор Інституту інтелектуальної власності НУ «ОЮА» (до 2015), член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України Пархоменко Володимир Дмитрович[28], кандидат юридичних наук, професор, декан факультету заочного навчання № 2, академік Української академії наук, член-кореспондент Академії наук вищої освіти України Пережняк Борис Аркадійович[29][26], доктор філософських наук, професор, професор кафедри філософії НУ «ОЮА», академік Академії наук вищої школи України (з 2011 р.) Розова Тамара Вікторівна.
Доктори юридичних наук, професори Подцерковний Олег Петрович, Харитонова Олена Іванівна, Голубєва Неллі Юріївна, Мінченко Раїса Миколаївна, Харитонов Євген Олегович є членами Науково-консультативної ради при Верховному Суді України[30].
Доктори юридичних наук, професори Ківалов Сергій Васильович (президент, професор кафедри адміністративного і фінансового права НУ «ОЮА»), Чанишева Галина Іванівна (декан соціально-правового факультету, професор кафедри трудового права і права соціального забезпечення НУ «ОЮА»), Долежан Валентин Володимирович (завідувач кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури НУ «ОЮА») є членами Науково-консультативної ради Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ[31].
Доктори юридичних наук, професори Біла-Тіунова Любов Романівна, Каракаш Ілля Іванович, Подцерковний Олег Петрович, Харитонов Євген Олегович, Харитонова Олена Іванівна є членами Науково-консультативної ради Вищого господарського суду України[32].
Завідувач кафедри кримінального права НУ «ОЮА» Стрельцов Євген Львович є віце-президентом Кримінологічної асоціації України[33].
!!! Заслуженими діячами науки і техніки України є …
Науковці НУ «ОЮА» беруть участь у доктринальному забезпеченні нормотворчої та правозастосовної діяльності. Зокрема, щороку готується низка законопроектів і пропозицій щодо їх вдосконалення та понад 100 наукових висновків на запити Верховної Ради України, Конституційного Суду України, Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, Одеської міської ради, Одеського апеляційного господарського суду, Державної служби інтелектуальної власності України, Державної пенітенціарної служби України, Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України тощо[34].
Крім того, вчені НУ «ОЮА» запрошуються для участі у робочих групах і комісіях із розробки проектів нормативних актів. Так, доктори юридичних наук, професори Крусян Анжеліка Романівна та Подцерковний Олег Петрович є членами Конституційної комісії (з 2015 р.)[35], доктори юридичних наук, професори Афанасьєва Мар'яна Володимирівна, Ківалов Сергій Васильович та Крусян Анжеліка Романівна були членами Конституційної Асамблеї (2012—2014)[36]. Членами Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права (2010—2015) були завідувач кафедри права Європейського союзу і порівняльного правознавства, доктор юридичних наук Вишняков Олександр Костянтинович, доктор юридичних наук Долежан Валентин Володимирович, доктор юридичних наук Ківалов Сергій Васильович[37]. Членами Робочої групи з питань судової реформи (2010—2014) були доктор юридичних наук Долежан Валентин Володимирович, ректор НУ «ОЮА», професор Завальнюк Володимир Васильович, доктор юридичних наук Ківалов Сергій Васильович[38].
У номінації «наукові досягнення в галузі освіти» доктор юридичних наук, професор Долежан Валентин Володимирович, доктор юридичних наук, професор Ківалов Сергій Васильович, доктор юридичних наук, професор Косюта Михайло Васильович, кандидат юридичних наук, професор, проректор НУ «ОЮА» Полянський Юрій Євгенович стали лауреатами Державної премії України в галузі освіти за цикл робіт «Комплекс наукових досліджень проблем судово-правової реформи в Україні у 2001—2011 роках та їх використання у фаховій підготовці юристів»[39].
Крім того, наукові розробки впроваджуються у законодавство та практику правозастосування — лише за 2016 рік впроваджено Прокуратурою Одеської області[40], службою управління Головного управління поліції в Одеській області[41], Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України, Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету Міністрів України, Державної служби інтелектуальної власності України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України[42], Суворовським районним судом м. Одеси[43], консультативно-методичною радою нотаріату при Головному територіальному управлінні юстиції в Одеській області[44], Конституційною комісією[45], Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики[46] тощо.
У 2016 році за дорученням Міністерства освіти і науки України вченими НУ «ОЮА» було розроблено проект змін до Кодексу законів про працю України та проекту Трудового кодексу України, які надають можливість впровадити у трудове законодавство положення статей 6 та 10 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» у частині щодо гнучкого та дистанційного режиму робочого часу для науковців[34].
Підручники науковців НУ «ОЮА» неодноразово визнавалися найкращими: підручнику «Адміністративне право України»[47] присуджено першу премію V Всеукраїнського конкурсу в номінації «Юридичні підручники» за «глибокий науковий аналіз основних принципів адміністративного права»[48].
Науковці університету беруть участь у виданні енциклопедичних видань. Так, у виданні тому 2 Великої української юридичної енциклопедії взяли участь доктори юридичних наук, професори Оборотов Юрій Миколайович (член редакційної колегії 2-го тому, автор 3-х і співавтор 4-х статей), Крестовська Наталя Миколаївна (авторка 8 статей), Мельничук Ольга Степанівна (авторка 2 статей), Дамірлі Мехман (автор 1-ї і співавтор 1-ї статті), кандидати юридичних наук Горобець Костянтин Валерійович (автор 7-и та співавтор 3-х статей), Кривцова Ірина Сергіївна (співавторка 1 статті), Хижняк Юлія Валеріївна (співавторка 1 статті), Палій Оксана Миколаївна (авторка 1 статті)[49].
Основними формами підготовки наукових кадрів є аспірантура та докторантура. В аспірантурі НУ «ОЮА» станом на 2016 рік навчаються 224 аспіранти (з відривом від виробництва — 94 аспіранти, без відриву від виробництва — 130 аспірантів). Аспірантура університету має ліцензію на проведення освітньої діяльності зі спеціальностей: 081 — право; 082 — міжнародне право; 052— політологія; 033 — філософія[50]. Спеціальність «право» має чотири спеціалізації: «Фундаментальна юриспруденція», «Публічне право», «Приватне право та підприємництво» та «Кримінальна юстиція».
В університеті діють чотири спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) юридичних наук за всіма юридичними спеціальностями:
- Спеціалізована вчена рада Д41.086.01 проводить захист дисертацій зі спеціальностей: 12.00.01 — теорія та історія держави і права, історія політичних та правових учень; 12.00.02 — конституційне право, муніципальне право; 12.00.07 — адміністративне право і процес, фінансове право, інформаційне право; 12.00.10 — судоустрій, прокуратура та адвокатура. За 2016 рік у цій раді було захищено 22 дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук та 2 дисертації на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.
- Спеціалізована вчена рада Д41.086.03 проводить захист дисертацій зі спеціальностей: 12.00.03 — цивільне право і цивільний процес, сімейне право, міжнародне приватне право; 12.00.05 — трудове право, право соціального забезпечення; 12.00.08 — кримінальне право та кримінологія, кримінально-виконавче право; 12.00.09 — кримінальний процес та криміналістика, судова експертиза. За 2016 рік у цій раді було захищено 18 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук та 3 дисертації на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.
- Спеціалізована вчена рада Д41.086.04 проводить захист дисертацій зі спеціальностей: 12.00.04 — господарське право, господарсько-процесуальне право; 12.00.11 — міжнародне право; 12.00.12 — філософія права. За 2016 рік у цій раді було захищено 9 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук та 1 дисертація на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.
- Спеціалізована вчена рада СРД 41.086.05 проводить захист дисертацій із обмеженим доступом зі спеціальностей: 12.00.07 — адміністративне право та процес, фінансове право, інформаційне право; 12.00.09 — кримінальний процес та криміналістика, судова експертиза, оперативно-розшукова діяльність. За 2016 рік у цій раді було захищено 5 дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.
У спеціалізованих вчених радах НУ «ОЮА» захищали дисертацію такі відомі державники, як Президент України Порошенко Петро Олексійович, народний депутат України V, VІ, VІІ та VIІI скликань, представник Президента України у Верховній Раді України Князевич Руслан Петрович, народний депутат України III, IV, VІ та VIІI скликань Развадовський Віктор Йосипович, народний депутат Верховної Ради України VIII скликання, міський голова Дніпра Філатов Борис Альбертович.
Університет є видавцем найбільшої з юридичних наук кількості наукових видань, які входять до затвердженого переліку фахових наукових видань, затверджених МОН України: «Актуальні проблеми держави і права», «Актуальні проблеми політики», «Юридичний вісник», "Наукові праці Національного університету «Одеська юридична академія», «Lex Portus», «Часопис цивілістики», «Прикарпатський юридичний вісник», "Вісник Чернівецького факультету Національного університету «Одеська юридична академія»[19]. Наукове видання «Юридичний вісник» індексується базою Index Copernicus[51].
У Національному університеті «Одеська юридична академія» діє студентське наукове товариство, яке займається організацією наукових заходів: міжнародних, всеукраїнських та локальних конференцій, брейн-рингів, олімпіад, круглих столів тощо.
Одним із найвідоміших[52][53] є академічний і всеукраїнський брейн-ринги «Знавці Конституції». Учасникам ставляться запитання про зміст Конституції України, історію розробки й ухвалення її положень і внесення змін. Завдання вимагають не лише відмінного знання Конституції Україні, а й застосування логіки та творчого підходу[54].
!!!Конкурс студентських наукових робіт
Кампус університету у м. Одеса — це комплекс споруд, розташований по вул. Академічна (Піонерська), 2, 5, 6-а, 7, 7-а, 7-б, 7-и, 7-л, 8, 9, 10-а, 11-а, 11-в, 11-г, 30, 30-а, 30-б, 30-в, 30-г, 30-е, 30-є, 30-з, 30-и, 30-к, 30-л, 30-н, 30-о, 30-п, 30-р, 30-с, 30-ц, 30-ч, 30-ш, 30-щ; вул. Фонтанська дорога, 23, 27, 29, 31, 33, 71; вул. Кленова, 4, 6, 8, 11, 13; вул. Черняховського, 2; пров. Тополиний, 8, 8-а, 10; вул. Мечникова, 76, 76-а; вул. Старопортофранківська, 93; вул. Л. Толстого, 24; вул. Успенська, 28-30; вул. Рішельєвська, 28; вул. Генерала Петрова, 18; вул. Каманіна, 2/2; пров. Каркашадзе, 1-а, 25; вул. Мельницька, 24-а; набережна 8 ст. В. Фонтану[55].
Для здійснення навчально-виховного процесу Університет має на своєму балансі навчально-адміністративні приміщення загальною площею понад 153000 кв.м., 16 гуртожитків та 3 стадіони. Аудиторний фонд університету становлять близько 200 сучасних аудиторій на 7600 посадочних місць і більше 20 спеціалізованих комп'ютерних класів на 475 робочих місць[56].
Гуртожитки забезпечують комфортне проживання близько 3200 студентів та аспірантів із інших міст України. У наявних при університеті 5 кафе водночас мають можливість харчуватися понад 1600 студентів, аспірантів і співробітників Університету[57].
По вул. Піонерській, 2 — розташований головний десятиповерховий навчальний корпус площею 11786 м2, в якому розташовані: аудиторії та офіси навчальних підрозділів, лабораторії, їдальня на 220 п. м, спецаудиторії для імітації судових засідань, комп'ютерні класи, бібліотека з читальним залом понад 400 п.м, музей рідкісних видань, музей вогнепальної та холодної зброї, актова зала на 600 п. м, спортивні зали. Поряд розташований багатофункціональний спортивний комплекс просто неба.
Наявний 25-метровий бойовий тир і 20-метровий пневматичний тир, у яких можна навчитися стріляти з бойової зброї. Також є полігон огляду місця події, спеціально обладнана комп'ютерною технікою аудиторія «автоматизоване робоче місце слідчого», музей криміналістики, музей судово-медичної експертизи.
У стінах університету створено Центр тестування на поліграфі, в якому сертифіковані поліграфологи навчають майбутніх слідчих особливостям роботи з «Детектором брехні». Є зала судових засідань, в приміщенні якого проходять імпровізовані судові засідання, і студенти вивчають тонкощі процесуального законодавства в умовах, максимально наближених до реального судового процесу.
Навчальні корпуси оснащені необхідним обладнанням і доступом до мережі Інтернет. Лекційні аудиторії обладнані кінопроекторами і мультимедійними дошками, що дозволяє показувати студентам на заняттях презентації та демонструвати навчальні фільми.
Лабораторією інформаційних технологій НУ «ОЮА» було розроблено перший в Україні мобільний додаток, що дозволяє оперативно подивитися розклад занять і зорієнтуватися в навчальному кампусі.
У незалежному висновку USAID відзначається, що «використання технологій навчання та їх доступність в декількох класах Університету приємно вражає. … Усе є для того, щоб створити надзвичайно інноваційне, ефективне навчання під час кожного заняття»[58].
Також відзначається, що «НУОЮА має відмінну бібліотеку. В ній хороший простір для навчання, в ньому є як тихі зони, так й інтерактивні. Біля деяких приміщень Університету, коли дозволяє погода, були хороші відкрити простори для навчання у міських умовах. Всі співробітники … дуже прихильні до студентів, особливо співробітники бібліотеки»[59].
До складу університету входять 4 інститути, що розташовані в Івано-Франківську, Києві, Миколаєві та Чернівцях, 3 факультети, що розташовані у Кривому Розі, Нікополі та Черкасах, а також 5 юридичних коледжів в Івано-Франківську, Києві, Миколаєві, Чернівцях і Кривому Розі. ??? 5 професійних училищ, Міжрегіональний центр професійної перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас (м. Київ).
Івано-Франківський юридичний інститут містить п'ять кафедр: кафедру кримінального процесу та криміналістики; кафедру кримінального права та кримінології; кафедру цивільного та господарського права і процесу; кафедру міжнародного, конституційного та адміністративного права; кафедру загальноправових та гуманітарних дисциплін. Директором інституту є Савчук Роман Михайлович. В інституті видається наукове видання «Прикарпатський юридичний вісник», включене до Переліку фахових видань[19]. В інституті наявні такі спеціалізації: «кримінальна юстиція», «судова і управлінська діяльність», «судово-прокурорська діяльність» і «правоохоронна і правозахисна діяльність»[60].
Київський інститут інтелектуальної власності та права містить чотири кафедри: кафедру соціально-гуманітарних і правових дисциплін; кафедру інтелектуальної власності і права; кафедру інформаційно-аналітичної і інноваційної діяльності; кафедру загальнотеоретичної юриспруденції, конституційного та адміністративного права. Директором інституту є Фелик Василь Іванович — доктор юридичних наук, доцент, генерал-майор міліції. В інституті наявні такі спеціалізації: …
В оперативному управлінні Київського інституту інтелектуальної власності та права Університету наявні, зокрема, соціальна інфраструктура та матеріально-технічна база за адресою: м. Київ, Харківське шосе, 210, а саме: цілісний майновий комплекс з площею земельної ділянки 5,7 га, на якій розташовані навчальний корпус (6 поверхів) й адміністративний корпус (2 поверхи) загальною площею 9889.2 кв.м, у тому числі навчальні приміщення 2407,4 кв.м, навчальний корпус з майстернями загальною площею 2876.3 кв.м, у тому числі аудиторний фонд 749.6 м² та бібліотека на 28 посадкових місць площею 69,5 кв.м, дві секції дев'ятиповерховою гуртожитку площею 9020.6 кв.м, у тому числі спортивна зала площею 127.6 м² й аудиторія для курсового проектування площею 137.8 кв.м, теплопункт 178.1 кв.м, а також стадіон площею 18339 кв.м. Забезпечення приміщеннями навчальною призначення становить 3422.2 м² площ загальною аудиторного фонду, у тому числі: 3047.0 м² приміщення для занять студентів; 247.8 м² комп'ютерних лабораторій; 127,6 м² спортивної зали[56].
У Миколаївському інституті права наявні три кафедри: кафедра гуманітарних дисциплін, кафедра кримінального права та інших кримінально-правових дисциплін, кафедра загальнотеоретичної, конституційної та цивілістичної юриспруденції. Директором інституту є Поліщук Сергій Михайлович — почесний працівник прокуратури України, старший радник юстиції. В інституті наявні такі спеціалізації: …
У структурі Чернівецького юридичного інституту Національного університету «Одеська юридична академія» функціонують чотири кафедри: конституційного, адміністративного та фінансового права; теорії та історії держави і права; кримінальної юстиції; цивільно-правових дисциплін. Директором інституту є Сірко Богдан Петрович — кандидат юридичних наук, відмінник освіти України. В інституті видається наукове видання "Вісник Чернівецького факультету Національного університету «Одеська юридична академія», включене до Переліку фахових видань[19]. В інституті наявні такі спеціалізації: «Прокуратура та слідство», «Кримінальна юстиція», «Цивільна та господарська юстиція», «Судова та адміністративна діяльність».
Криворізький факультет готує юристів за двома спеціалізаціями: «Кримінальна юстиція» і «Цивільна та господарська юстиція». Деканом факультету є Кравець Василь Романович — кандидат юридичних наук, доцент, Заслужений юрист України, Почесний працівник органів прокуратури України, прокурор м. Кривого Рогу (1987—2005), Почесний громадянин м. Кривого Рогу. У структурі факультету функціонують кафедри: кримінально-правових дисциплін; конституційного, міжнародного та приватного права; соціально-політичних та економічних дисциплін.
Нікопольський факультет здійснює підготовку правників за спеціалізаціями: … Деканом факультету є Каплан Геннадій Абрамович — кандидат філософських наук, доцент. На факультеті діють кафедри: державно-правових дисциплін; спеціальних правових дисциплін; соціально-економічних та гуманітарних дисциплін.
Черкаський факультет здійснює підготовку правників за спеціалізаціями: «судово-прокурорська діяльність», «цивільна та господарська юстиція», «правоохоронна та правозахисна діяльність». Деканом факультету є Богданов Володимир Семенович — доктор філософських наук, професор. На факультеті діють кафедри: загально-правових дисциплін; галузевих юридичних дисциплін; суспільних наук.
Інститут інтелектуальної власності та права здійснює підготовку студентів та підвищення кваліфікації на базі раніше отриманого вищої освіти за іншим спеціальностями з присвоєнням освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за спеціальностями «інтелектуальна власність», «консолідована інформація», «менеджмент інноваційної діяльності».
Серед 72 науково-педагогічних працівників працює 14 докторів наук та 44 кандидати наук. Серед штатних докторів наук професор Цибульов П. М. є лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, а професор Тимченко С. М. є Заслуженим працівником освіти України[56].
Випусковою кафедрою зі спеціальності 8.18010011 «Інтелектуальна власність» є кафедра інтелектуальної власності і права. Для реалізації програми підготовки за спеціальністю, що акредитується, також залучені на засадах внутрішнього сумісництва працівники кафедри права інтелектуальної власності та корпоративного права судово-адміністративного факультету.
На балансі Університету перебувають 5 одиниць мультимедійних проекторів, бібліотека (загальна площа становить 389.1 кв.м) з двома читальними залами (площа 253,4 м² на 142 посадкових місць), центр оперативної поліграфії, пункти харчування (їдальня з кухнею 754.2 м² на 180 посадкових місць), стадіон (площа 18339 кв.м) та дві спортивні (тренажерні) зали (загальна площа 127,6 кв.м), актова зала (площею 512 кв.м) та медичний пункт (22 кв.м). На території майнового комплексу Університету розміщені дві секції дев'ятиповерхового гуртожитку площею 9020.6 кв.м. на 558 ліжко-місць. Кімнати гуртожитку повністю умебльовані та мають окремий санвузол і душову. На кожному поверху є кухня, яка розрахована на З блоки кімнат. У гуртожитку є своя пральня, де студенти безкоштовно користуються пральними машинами, а також проведено локальну комп'ютерну мережу з доступом до мережі Інтернет, що забезпечує можливість використання інтерактивних і дистанційних форм навчання. Загальна площа комп'ютерних класів (7 аудиторій) на 84 робочих станції, становить 247.8 кв.м. Комп'ютери об'єднані у локальну мережу та мають вихід до Інтернет. Крім того, студенти та професорсько-викладацький склад навчального закладу також мають можливість доступу до мережі Інтернет за допомогою безкоштовного wi-fi[56].
У сфері інтелектуальної власності Університет проводить щорічні Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Проблеми підготовки фахівців з інтелектуальної власності, інформаційно-аналітичної та інноваційної діяльності в Україні» та Міжнародну науково-практичну конференцію «Роль і значення інтелектуальної власності в інноваційному розвитку економіки», а також всеукраїнську конференцію з права інтелектуальної власності для студентів та аспірантів. З питань підготовки кадрів у сфері інтелектуальної власності, інноваційної та інформаційно-аналітичної діяльності та розвитку національної інноваційної системи Університет плідно співпрацює з Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації. Державною службою інтелектуальної власності України, Центром наукових інновацій Азербайджанської Республіки, Національним центром науково-технічної інформації Республіки Казахстан тощо. Інститутом встановлені зв'язки з Всесвітньою академією інтелектуальної власності ВОІВ (м. Женева. Швейцарія), а також укладено договори про співробітництво з іноземними науковими та освітніми закладами, а саме: Центром наукових інновацій Національної академії наук Республіки Азербайджан, Національним інститутом інтелектуальної власності Міністерства юстиції Республіки Казахстан. Спільно з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут» у 2014—2016 роках науково-педагогічними працівниками було виконано проект сьомої рамкової програми ЄС «NoGap спільнота трансферу знань для подолання розриву між дослідженнями, інноваціями і бізнесом», а спільно з Українським науково-технологічним центром програму «Міжнародна система підвищення кваліфікації наукових працівників у сфері менеджменту трансферу технологій» та проект з Steinbeis Zentrum (Штутгарт, Німеччина).
Університет щорічно бере участь і є співорганізатором науково-практичного семінару з міжнародною участю «Економічна безпека держави і науково-технічні аспекти її забезпечення», який проводиться на базі Київського Національного технічного університету «КПІ» імені Сікорського, а також приймає участь в роботі щорічної Науково-практичної конференції «Нові інформаційні технології в освіті». З ціллю подальшого підвищення якості навчального процесу студентів-магістрів, які навчаються за спеціальностями «Менеджмент» (спеціалізація «Управління інноваційною діяльністю») та «Системний аналіз» (спеціалізація «Консолідація інформації») з ІТ-компанією «Парус» був заключений договір про співпрацю, який дає можливість безкоштовно використовувати у навчальному процесі відповідні програмні продукти цієї компанії, отримувати необхідні консультації та щорічно приймати участь в науково-практичних конференціях партнерів цієї компанії. Аналогічна співпраця кафедри провадиться з ІТ-компанією «1С: ПІДПРИЄМСТВО».
Основними замовниками підготовки фахівців з питань інтелектуальної власності є: державна система правової охорони інтелектуальної власності; органи судової гілки влади; патентно-юридичні фірми й агентства; міністерства та інші центральні органи виконавчої влади; підприємства різних організаційно-правових форм господарювання та форм власності; виші навчальні заклади; науково-дослідні інститути; фізичні особи, які виявили бажання розвинути власні ресурси у сфері інтелектуальної власності[56].
Навчальним планом спеціальності «Інтелектуальна власність» передбачена практична підготовка (переддипломна практика) в обсязі 270 годин (9 кредитів). Для проведення практики Університетом укладені договори з Українським інститутом інтелектуальної власності, Українським агенством з авторських і суміжних прав, Державною науково-технічною бібліотекою України, Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації, Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАНрН України, Центром дослідження інтелектуальної власності та трансфером технологій НАН України[56].
Магістратура державної служби, створена у 1996 році, готує осіб, які здобули поглиблені спеціальні знання інноваційного характеру, мають певний досвід їх застосування та продукування нових знань для вирішення проблемних професійних завдань у певній галузі, для зайняття найвищих посад в органах державної влади. Національний університет «Одеська юридична академія» має генеральну угоду з Національним агентством України з питань державної служби, за якою проводиться підготовка магістрів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» за спеціалізацією «Правове забезпечення публічної служби та адміністрування» денної і заочної форм навчання та за спеціалізацією «Економічна безпека» денної форми навчання.
Підготовче відділення здійснює підготовку осіб, які навчаються у випускних класах шкіл, гімназій, ліцеїв, а також мають повну середню освіту до вступу в університет.
В університеті діють відокремлені структурні підрозділи «Міжрегіональний центр професійної перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас, НУ „ОЮА“ у м. Києві», "Об'єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг НУ «ОЮА», "Училище № 3 НУ «ОЮА», "Професійно-технічне училище № 4 Миколаївського інституту права НУ «ОЮА».
Одеська юридична академія посіла перше місце серед спеціалізованих вищих навчальних закладів у сфері юридичної освіти і науки, за даними Загальнонаціонального рейтингу вищих юридичних навчальних закладів «Святий Володимир» (2010), заснованого Академією наук вищої освіти України, Союзом юристів України, Радою представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ[61].
- ↑ Володимир Зубар на сайті фірми «Юрлайн»
- ↑ Трипульський Григорій Якович на сайті юридичної фірми «Де-юре»
- ↑ а б Про Українську академію медіації
- ↑ Луїзою Романадзе проведено дні медіації на факультеті адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія»
- ↑ НААУ та Одеська юридична академія розвиватимуть спільні академічні та експертні проекти — меморандум
- ↑ Інформація про юридичну клініку на сайті Асоціації юридичних клінік України
- ↑ Сурнина В. 300 человек проконсультировались бесплатно в центре «Probona» // Одесский вестник. 1998. 17 марта. С. 3.
- ↑ Якщо нема грошей на адвоката // Думська площа. 2000. 9 червня. С. 9.
- ↑ Фотофакт: ОНЮА открыла бесплатную юридическую консультацию // Голос Украины. 2002. 5 февраля. С. 3.
- ↑ Бойко Л. Відкрито юридичну клініку // Урядовий кур'єр. 2002. 6 лютого. С. 16.
- ↑ Братська Н. Послуги нотаріуса — безплатно // Чорноморські новини. 2002. 22 червня. С. 2.
- ↑ Зовнішнє незалежне оцінювання процесів забезпечення якості освіти на факультеті адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія». Звіт із рекомендаціями по вдосконаленню внутрішньої політики забезпечення якості юридичної освіти. Контракт № AID-121-TO-16-00003 / Д. Р. Свенсон, Т. Г. Спіді Райс, М. Цип'ящук, І. Ромащенко. 2017. С. 22
- ↑ Зовнішнє незалежне оцінювання процесів забезпечення якості освіти на факультеті адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія». Звіт із рекомендаціями по вдосконаленню внутрішньої політики забезпечення якості юридичної освіти. Контракт № AID-121-TO-16-00003 / Д. Р. Свенсон, Т. Г. Спіді Райс, М. Цип'ящук, І. Ромащенко. 2017. С. 52
- ↑ North East Europe 2016-17 (англ.)
- ↑ Команда НУ «ОЮА» приняла участие в 21st Annual International Environmental Moot Court Competition International Finals (Gulfport, Florida, March 30–April 1, 2017)
- ↑ Юридична фірма «Астерс» — партнер українського національного раунду Судових змагань з міжнародного публічного права ім. Бена Телдерса
- ↑ Дипломи та звання НУ «ОЮА» за результатами XX Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар'єра — 2011»
- ↑ Помилка цитування: Неправильний виклик тегу
<ref>
: для виносок під назвоюУказПУ21052010
не вказано текст - ↑ а б в г Помилка цитування: Неправильний виклик тегу
<ref>
: для виносок під назвоюПерелік наукових фахових видань
не вказано текст - ↑ Офіційний сайт наукового видання «Вісник Південного регіонального центру НАПрН України»
- ↑ Склад секцій Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України
- ↑ Члени-кореспонденти Національної академії правових наук України
- ↑ а б Двоє одеських вчених стали членами-кореспондентами міжнародного рівня (рос.)
- ↑ а б Члени-кореспонденти (англ.)
- ↑ с. 40 Списку удостоєних нагород
- ↑ а б с. 323 «Юридичний вісник» (2015, № 4)
- ↑ с. 69 видання «Юридичний вісник» (2015, № 3)
- ↑ Члени-кореспонденти НАПН України
- ↑ с. 38 Списку членів-кореспондентів, прийнятих у 2015 році
- ↑ Положення про Науково-консультативну раду при Верховному Суді України та персональний склад
- ↑ Склад секцій Науково-консультативної ради Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
- ↑ Науково-консультативна рада Вищого господарського суду України
- ↑ Склад редакційної колегії «Вісника Кримінологічної асоціації України»
- ↑ а б Додаткова інформація про НУ «ОЮА» на сайті ГО «Євроосвіта»
- ↑ Указ Президента України № 190/2015 від 31 березня 2015 року «Питання Конституційної Комісії»
- ↑ Указ Президента України № 328/2012 від 17 травня 2012 року «Про Конституційну Асамблею»
- ↑ Указ Президента України № 1116/2010 від 9 грудня 2010 року «Питання Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права»
- ↑ Указ Президента України № 440/2010 від 24 березня 2010 року «Про Робочу групу з питань судової реформи»
- ↑ Указ Президента України № 583/2012 від 6 жовтня 2012 року «Про присудження Державних премій України в галузі освіти 2012 року»
- ↑ Акт про впровадження наукових розробок дисертаційного дослідження Ващук Олесі Петрівни «Невербальна інформація в кримінальному провадженні: теоретико-методологічні основи та практика використання» в практику правозастосування Прокуратури Одеської області
- ↑ Акт про впровадження наукових розробок дисертаційного дослідження Ващук Олесі Петрівни «Невербальна інформація в кримінальному провадженні: теоретико-методологічні основи та практика використання» в практику правозастосування служби управління Головного управління поліції в Одеській області
- ↑ Акти впровадження концепції к.ю.н., доцента Кулініч О. О. про охорону права фізичної особи на власне зображення у практичній діяльності Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України, Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету Міністрів України, Державної служби інтелектуальної власності України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України
- ↑ Акт про впровадження теоретичних розробок НДР на тему: «Цивільне судочинство у світлі судової реформи в Україні» в практичну діяльність Суворовського районного суду м. Одеси
- ↑ Акт про впровадження концепції доцента Харитонової Т. Є. «Здійснення прав на чужі земельні ділянки в Україні» при підготовці проектів договорів суперфіцію, емфітевзису та сервітуту для застосування у роботі консультативно-методичної ради нотаріату при Головному територіальному управлінні юстиції в Одеській області
- ↑ Акт про впровадження концептуально-теоретичної парадигми конституційного гуманітарного права з урахуванням практики сучасного українського конституціоналізму (А. Р. Крусян) у процесі участі в експертно- та проектно-нормотворчій діяльності члена Конституційної комісії
- ↑ Акт про впровадження результатів дисертаційного дослідження В. І. Удяк в законопроектну роботу Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики в частині вдосконалення фінансово-правової компетенції органів державної влади України у сфері проведення податкової політики
- ↑ Адміністративне право України / В. Б. Авер'янов, Є. В. Додін [та ін.] ; за ред. С. В. Ківалова. — Одеса. — «Юридична література». — 2003. — 896 с.
- ↑ Кращі юридичні видання // Юридичний вісник України. — 2003. — 4-10 жовтня. — С. 4-10.
- ↑ Велика українська юридична енциклопедія: у 20 т. Т. 2. Філософія права / Нац. акад. прав. наук України ; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України ; Нац. юрид. ун-т імені Ярослава Мудрого. — Харків: Право, 2017. — 1128 с.
- ↑ Відомості щодо здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти. НУ «ОЮА»
- ↑ «Юридичний вісник» в Індекс Копернікус (англ.)
- ↑ ЮрКонкурс. V Всеукраїнський брейн-ринг «Знавці конституції»
- ↑ Студенти Херсонського інституту МАУП взяли участь у Х Всеукраїнському брейн-ринзі «Знавці Конституції»
- ↑ У Національному університеті «Одеська юридична академія» змагалися знавці Конституції України
- ↑ Наказ МОН від 14 березня 2017 року № 394 «Про закріплення державного майна за Національним університетом „Одеська юридична академія“»
- ↑ а б в г д е Висновки акредитаційної комісії МОН України щодо акредитаційної експертизи підготовки магістрів зі спеціальності 8.18010011 «Інтелектуальна власність» в НУ ОЮА
- ↑ Висновок експертної комісії Міністерства освіти і науки України щодо акредитації галузі знань 0301 «Соціально-політичні науки», спеціальності 8.03010401 «Політологія (за сферами політичної діяльності)» освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» в НУ «ОЮА»
- ↑ Зовнішнє незалежне оцінювання процесів забезпечення якості освіти на факультеті адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія». Звіт із рекомендаціями по вдосконаленню внутрішньої політики забезпечення якості юридичної освіти. Контракт № AID-121-TO-16-00003 / Д. Р. Свенсон, Т. Г. Спіді Райс, М. Цип'ящук, І. Ромащенко. 2017. С. 45, 46
- ↑ Там само. С. 47-48
- ↑ вступ-інфо!!!
- ↑ Загальнонаціональний рейтинг вищих юридичних навчальних закладів «Святий Володимир»