Пархоменко Володимир Дмитрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пархоменко Володимир Дмитрович
Володимир Дмитрович Пархоменко
Vladimir Parkhomenko.jpg
Народився 16 грудня 1933(1933-12-16) (84 роки)
Ашхабат
Громадянство
(підданство)
Туркменістан
Галузь наукових інтересів Плазмохімія
Науковий ступінь доктор технічних наук
Нагороди
Орден Трудового Червоного Прапора Державна премія України в галузі науки і техніки Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

Володимир Дмитрович Пархоменко (нар. 16 грудня 1933, Ашхабат) — радянський та український учений, педагог. Працює у галузі плазмохімії неорганічних речовин і науково-технічної інформації. Член-кореспондент Академії педагогічних наук України (1994), доктор технічних наук (1976), професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений працівник вищої школи УРСР, відмінник освіти України. Депутат Верховної Ради УРСР 11-го скликання. Міністр вищої і середньої спеціальної освіти УРСР (1984—1991). Член ЦК КПУ в 1986—1990 р.

Життєпис[ред.ред. код]

Виріс у селі Спаське Запорізької області. 1952 року закінчив Мелітопольську середню школу, з 1953 по 1958 р. навчався у Дніпропетровському хіміко-технологічному інституті ім. Ф. Е. Дзержинського.

Після закінчення з відзнакою інституту працював інженером-технологом, майстром на Запорізькому трансформаторному заводі, інженером-конструктором проектно-конструкторського бюро «Металург-автоматика» у Дніпропетровську. 1960 року почав навчання в аспірантурі Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту, згодом працював асистентом, доцентом, деканом, завідувачем кафедри і, а з 1972 р. — ректором Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту. Член КПРС з 1965 року.

З червня 1984 року працював першим заступником міністра, а з 19 грудня 1984[1] року— міністром вищої та середньої спеціальної освіти Української РСР. Після реформування системи освіти у 1991 р. працював першим заступником голови Державного комітету України з питань науки і технологій, а в 1997—2007 роках очолював Український інститут науково-технічної і економічної інформації Міністерства освіти і науки України. З 2007 року — ректор Державного інституту інтелектуальної власності.

Кандидатська дисертація: «Дослідження антифрикційних матеріалів, отриманих на основі фторопласту-4» (Дніпропетровський хім.-технол. інститутт, 1964); докторська дисертація: «Синтез ціанистоводневої кислоти низькотемпературної плазми» (Харківський політехнічний інститут, 1975).

Автор близько 600 наукових праць, у тому числі 7 монографій, 2 навчальних посібників, 90 патентів та авторських свідоцтв у галузі плазмохімії неорганічних речовин і науково-технічної інформації. Під його керівництвом захищено більше 40 кандидатських і докторських дисертацій.

В. Д. Пархоменко є повноважним представником України в Міжнародному Центрі науково-технічної інформації, повноважним представником України в міждержавній Координаційній Раді з науково-технічної інформації. Він є головним редактором журналу «Науково-технічна інформація», а також членом редакційних колегій міжнародного журналу «Информация и инновации» (Москва) й журналів «Наука та інновації» та «Інтелектуальна власність».

Нагороди: два ордени Трудового Червоного прапора, «За заслуги» III ступеня, Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, Почесними грамотами Верховної Ради України та КМУ України, ювілейною медаллю «За доблесний труд» та медаллю ім. В. П. Глушкова, орденом святого Володимира за заслуги перед Українською Православною Церквою. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1992).

Одружений; має 2 дітей: сина і доньку.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Науковці України Це незавершена стаття про українського науковця.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.