Пархоменко Володимир Дмитрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Пархоменко Володимир Дмитрович
Vladimir Parkhomenko.jpg
Народився 16 грудня 1933(1933-12-16) (84 роки)
Ашхабат
Громадянство
(підданство)
Flag of Turkmenistan.svg Туркменістан
Галузь Плазмохімія
Науковий ступінь доктор технічних наук
Нагороди
Орден Трудового Червоного Прапора Державна премія України в галузі науки і техніки Орден «За заслуги» III ступеня

Володимир Дмитрович Пархоменко (нар. 16 грудня 1933, Ашхабат) — радянський та український учений, педагог. Працює у галузі плазмохімії неорганічних речовин і науково-технічної інформації. Член-кореспондент Академії педагогічних наук України (1994), доктор технічних наук (1976), професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1992), заслужений працівник вищої школи УРСР (1979), відмінник освіти України (2002). Депутат Верховної Ради УРСР 11-го скликання. Міністр вищої і середньої спеціальної освіти УРСР (1984—1991).[1] Член ЦК КПУ в 1986—1990 р.

Життєпис[ред.ред. код]

Виріс у селі Спаське Запорізької області. 1952 року закінчив Мелітопольську середню школу, з 1953 по 1958 р. навчався у Дніпропетровському хіміко-технологічному інституті ім. Ф. Е. Дзержинського.

Після закінчення з відзнакою інституту працював інженером-технологом, майстром на Запорізькому трансформаторному заводі, інженером-конструктором проектно-конструкторського бюро «Металург-автоматика» у Дніпропетровську. 1960 року почав навчання в аспірантурі Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту, згодом працював асистентом, доцентом, деканом, завідувачем кафедри і, а з 1972 р. — ректором Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту. Член КПРС з 1965 року.

З червня 1984 року працював першим заступником міністра, а з 19 грудня 1984[2] року— міністром вищої та середньої спеціальної освіти Української РСР. Після реформування системи освіти у 1991 р. працював першим заступником голови Державного комітету України з питань науки і технологій, а в 1997—2007 роках очолював Український інститут науково-технічної і економічної інформації Міністерства освіти і науки України. З 2007 року — ректор Державного інституту інтелектуальної власності.

Кандидатська дисертація: «Дослідження антифрикційних матеріалів, отриманих на основі фторопласту-4» (Дніпропетровський хім.-технол. інститутт, 1964); докторська дисертація: «Синтез ціанистоводневої кислоти низькотемпературної плазми» (Харківський політехнічний інститут, 1975).

Автор близько 600 наукових праць, у тому числі 7 монографій, 2 навчальних посібників, 90 патентів та авторських свідоцтв у галузі плазмохімії неорганічних речовин і науково-технічної інформації. Під його керівництвом захищено більше 40 кандидатських і докторських дисертацій.

В. Д. Пархоменко є повноважним представником України в Міжнародному Центрі науково-технічної інформації, повноважним представником України в міждержавній Координаційній Раді з науково-технічної інформації. Він є головним редактором журналу «Науково-технічна інформація», а також членом редакційних колегій міжнародного журналу «Информация и инновации» (Москва) й журналів «Наука та інновації» та «Інтелектуальна власність».

Нагороди:

Одружений; має 2 дітей: сина і доньку.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]