Крістофер Марлоу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Крістофер Марлоу

Крі́стофер Ме́рлоу чи Марло (англ. Christopher Marlowe; *26 лютого 1564 — †30 травня 1593) — англійський поет, драматург («Трагічне життя доктора Фауста»). Вважається родоначальником англійської ренесансної трагедії. Саме Марло запровадив і розвинув білий вірш, що став традиційним для цього жанру.

Життєпис[ред.ред. код]

Мав репутацію безбожника та вільнодумця. Є дані про його співпрацю з таємними службами.

Загинув в містечку під Лондоном — був заколотий власним ножем в наслідок сварки, що розпочалася через розрахунок в таверні. Ввжається, що це було навмисне вбивство, організоване агентами таємної поліції.

Марло та Шекспір[ред.ред. код]

Крістофер Марлоу ймовірно є співавтором ранніх п'єс свого уславленого однолітка Шекспіра. Також саме він, на думку деяких істориків мистецтва, що сумніваються в авторстві Шекспіра, є справжнім автором його творів.


Город МАРЛО историческое название произошло вследствии того, что Алина, глупенькая девочка не верила в то, что название произошло от слова марля, которую там изготавливали различные туниядцы.

Життя після смерті[ред.ред. код]

Як і щодо Шекспіра, про Крістофера Марлоу існує багато різноманітних теорій. Згідно з однією з них він насправді не загинув у 1593. Його співпрацівник — керівник англійської спецслужби Френсіс Волсінгем, щоб запобігти арешту Марло за атеїзм і бурхливе інтимне життя, інсценував його смерть у 1593 році й відправив подалі від Англії. Нібито збереглись доноси англійської розвідки про перебування «священика Крістофера Марло» (письменник здобув богословську освіту в Кембриджі) в іспанській столиці в 1599 і 1602 роках. Існують й інші докази життя Марло після 1593 року. В 1600-го адмірал Волтер Рейлі написав відповідь на вірш, який був звернений Марло до нього, і в цій відповіді Рейлі глузує зі свого давнього друга як із живого. По-друге, у 1604 році державному секретареві Англії Роберту Сесілу був пред'явлений рахунок за утримання під вартою у в'язниці протягом семи тижнів і двох днів «священика Крістофера Марло».

П'єси[ред.ред. код]

  • Трагічне життя доктора Фауста 1587-1588
  • Тамерлан Великий 1587-1588
  • Мальтійський єврей 1589


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.