Кінг-Конг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кінг-Конг
Кінг-Конг на плакаті оригінального фільму 1933 року
Альтернативні назви
 • Конг
 • Восьме диво світу
Вид Megaprimatus Kong/Titanus Kong (гігантська горила)
Висота
 • ~15.24 метрів (Кінг-Конг (1933), Кінг-Конг (1976) — Кінг-Конг живий)
 • 45 метрів (Кінг-Конг проти Ґодзілли)
 • 20 метрів (Втеча Кінг-Конга)
 • 7.62 метрів (Кінг-Конг (2005))
 • 31.6 метр (Конг: Острів Черепа)
Вага
 • 20 500 метричних тонн (Кінг-Конг проти Ґодзілли)
 • 10 000 метричних тонн (Втеча Кінг-Конга)
 • 5 тонн (Кінг-Конг (2005))
 • 158 тонн (Конг: Острів Черепа)
Форми Розміром з людину, Мега Конг
Родичі
Союзники Тончікі, Мао, Леді Конг, Джейсон Дженкінс, Анн Дероу, Джеймс Конрад, Мейсон Вівер, Хенк Мерлов
Вороги Тиранозавр, Еласмозавр, Птеранодон, Ґодзілла, Горозавр, Оодако, Др.Ху, Механі-Конг, Гігантська морська змія, Грінмен, Гігантська змія, Вастатозавр, Терапусмордакс, Черепозавр, Престон Паскард, Смертельні шакали, Сиренощелепий, Камазотц
Ким контрольований Др. Ху, Тончікі
Місце проживання Острів Черепа, острів Мондо, острів Фаро
Творці Меріен Купер
Актор
 • Покадрова анімація (Кінг-Конг (1933))
 • Шоічі Хіросе (Кінг-Конг проти Ґодзілли)
 • Наруо Накадзіма (Втеча Кінг-Конга)
 • Рік Бекер (Кінг-Конг (1976))
 • Пітер Кулен (Кінг-Конг (1976) — Кінг-Конг живий)
 • Пітер Еліот (Кінг-Конг живий)
 • Енді Серкіс (Кінг-Конг (2005))
 • Сет Грін
 • Террі Нотарі (Конг: Острів Черепа)
Перша поява Кінг-Конг (1933)
Остання поява Конг: Острів Черепа

Кінг-Конг — це чудовисько із фільмів, яке нагадує величезну горилу. Вперше персонаж з'явився в новелізації фільму «Кінг-Конг» 1933 року від RKO Pictures. Прем'єра фільму відбулася трохи більше, ніж через два місяці. Фільм отримав загальне визнання після свого виходу. У тому ж році був створений сиквел оригінального фільму під назвою «Син Конга», в якому був показаний Малий Конг, або Кіко. У 1960-х роках студія Toho зняла фільм «Кінг-Конг проти Ґодзілли» (1962), поставивши відомішого Конга проти власного Ґодзілли. Пізніше студія зняла ще один фільм про Кінг-Конга — «Втеча Кінг-Конга». Цей фільм був оснований на мультсеріалі «Шоу Кінг-Конга» (1966—1969) від Rankin/Bass Productions. 1976 року Діно Де Лаурентіс створив сучасний рімейк оригінального фільму. Продовження, «Кінг-Конг живий» вийшло через десять років. В ньому було показано двох родичів Конга — Леді Конга і Бейбі Конга. Ще один рімейк оригіналу, події якого цього разу відбуваються у 1933 році, вийшов у 2005 році режисером Пітером Джексоном.

Найновіший фільм, «Конг: Острів черепа» (2017), встановлений у 1973 році, та є частиною MonsterVerse. У цей всесвіт також входять фільми «Ґодзілла» 2014 року, «Ґодзілла 2» та «Ґодзілла проти Конга», який вийшов у 2021 році.

Кінг-Конга став одним з найвідоміших світових ікон, надихнувши численні продовження, рімейки, спін-оффи, імітації, пародії, мультфільми, книги, комікси, відеоігри, атракціони тощо. Його роль у різних історіях відрізняється, починаючи від шаленого монстра до трагічного антигероя.

Історія створення[ред. | ред. код]

Меріан Купер захопився горилами, коли йому було шість років, після прочитання книги Поля дю Шаю «Дослідження та пригоди в Екваторіальній Африці, із нотатками про манери та звичаї людей, а також про лови горил, крокодилів та інших тварин». У книзі розповідалося, що горили — це величезні мавпи, і що тубільці називають їх «королями африканських лісів». Вирісши, Купер опинився у кіноіндустрії і зумів виразити дитяче захоплення у своїй творчості.

Опис і здібності[ред. | ред. код]

Під час першої своєї появи в фільмі «Кінг-Конг» (1933 р.) Конг був велетенською доісторичною мавпою. Попри горилоподібний вигляд, його міміка більше нагадувала людську, і час-від-часу він ходив з вертикальною поставою. Справді, Карл Денхам описує його як «напівзвір-напівлюдина».

Конг має напівлюдський інтелект та велику фізичну силу. Розмір Конга різко змінюється протягом усього фільму. У той час як творець Меріан К. Купер передбачав, що зріст Конга сягає від приблизно 12 до приблизно 15 метрів (40-50 футів), аніматор Вілліс О'Браян та його команда створили моделі Конга всього 5,5 метрів у висоту на острові Черепа, і 7,3 метрів у висоту в Нью-Йорку.

Це не завадило Куперу, оскільки він керував створенням спецефектів, змінювати розміри Конга, якщо це було потрібно для кращого вигляду у сцені. Маніпулюючи розмірами мініатюр і кутами камери, Купер змушував Конга здаватися у кадрі набагато більшим, ніж хотів О'Браєн. У кількох сценах Кінг-Конг досягав 18,3 метрів (60 футів) у висоту. Пізніше в інтерв'ю Купер заявив: «Я постійно змінював висоту Конга, щоб відповідати настрою фільму та сценам. Він відрізняється майже у кожному кадрі; іноді він лише 18 футів у висоту, а іноді 60 футів і більше. Це порушило кожне правило, з яким коли-небудь працювали О'Браян та його аніматори, але я був впевнений, що якщо сцени будуть наповнені хвилюванням та красою, публіка прийме будь-яку висоту, яка вписується у сцену. Наприклад, якби Конг був висотою лише 18 футів на вершині Емпайр-Стейт-Білдінг, він виглядав би, як маленький клоп; Я постійно змінював висоти дерев і десятки інших речей. Найважливіше — змусити публіку захоплюватися персонажем Конга, щоб вони не помічали і не думали про те, висотою він 18 футів чи 40 футів, адже основне — це хвилюючі сцени та дія.»

Бюст Конга, зроблений для фільму, був побудований 40 футів (12,2 метрів) у висоту, тоді як повна рука Конга була зроблена так, що повна мавпа досягала би 70 футів (21,3 метрів) у висоту. Тим часом рекламні матеріали RKO зазначають офіційну висоту Конга як 50 футів (15,2 м).

У 60-х роках студія Toho з Японії купили ліцензію на персонажа для фільмів «Кінг-Конг проти Ґодзілли» та «Втеча Кінг-Конга». Докладніше про цю версію персонажа див. нижчее.

У 1975 році італійський продюсер Діно Де Лаурентіс заплатив RKO за права на рімейк «Кінг-Конга». Це призвело до створення фільму «Кінг-Конг» (1976). Цей Кінг-Конг є вертикально ходячою антропоморфною мавпою. Він виглядає навіть більш по-людськи, ніж оригінал. Як і оригінал, цей Конг мав напівлюдський інтелект та величезну силу. У фільмі 1976 року модель Конга досягала 42 фути (12,8 метрів) у висоту на острові Черепа, 55 футів (16,8 метрів) у Нью-Йорку. Через десять років Діно Де Лаурентіс отримав дозвіл від Universal зробити продовження під назвою «Кінг-Конг живий». Цей Конг мав більш-менш однаковий вигляд і здібності, але частіше ходив на колінах і був збільшений до 60 футів (18,3 метрів) у висоту.

Фільмографія[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]