Леотіхід I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Леотіхід I
Народився 7 століття до н. е.
Помер 7 століття до н. е.
Посада Царі Спарти
Батько Anaxilausd
Діти Hippocratidasd

Леотіхід I (дав.-гр. Λεωτυχίδης; VII ст. до н. е.) — цар або регент Спарти.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з династії Евріпонтидів. Основні відомості про нього містяться в Геродота. Син Анаксілая сина Архідама, що був в свою чергу сином царя Анаксандрида I. Вважається, що панував у 625—600 роках до н. е. Проте в цей час володарював інший цар — Анаксідам. Тому або останній панував раніше, що ймовірно з огляду на різні хронології спартанських царів, які надають давньогрецьких джерела, або Оеонтіхід не був царем, а найпевніше тривалий час — регентом. Проте фактична влада належала саме йому, тому сформувалася думка як про царя. Це підтверджується легендаризацією реформатора Лікурга, що низка давньогрецьких джерел називає царем.

Леонтіхід відіграв важливу роль в перемозі спартанців у Другій Мессенській війні, внаслідок чого на тривалий час закріпилося панування Спарти в Мессенії. На користь того, що леонтіхід був більше регентом свідчить той факт, що його син Гіппократид не став царем, трон перейшов до сина Анаксідама — Архідама I. Втім праонук Леонтіхіда — Леотіхід II все ж став царем у 491 році до н. е.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Victor Ehrenberg. From Solon to Socrates: Greek History and Civilization During the 6th and 5th Centuries BC (Routledge Classics) Paperback — 27 Aug. 2010