Лист (поштове відправлення)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сучасний лист, що надсилається поштою у конверті

Лист (повідомлення) — поштове відправлення (письмове повідомлення, документ тощо), що вміщується у поштовому конверті, та маса якого не повинна перевищувати певної межі[1], а інакше це вже бандероль.

Поділ листів[ред.ред. код]

У поштовій справі листи поділяються на[2]:

Вид листа Порядок відправлення Порядок вручення
прості Опускаються відправником у поштову скриньку, або в спеціальні поштові скриньки, встановлені в об'єктах поштового зв'язку. Якщо розміри не дозволяють опустити їх до поштової скриньки, вони подаються для пересилання до об'єкта поштового зв'язку. Вручаються шляхом вкладання до абонентської поштової скриньки адресата.
рекомендовані Подаються для пересилання до об'єкта поштового зв'язку з одержанням розрахункового документу, що підтверджує прийняття. Доставляються та вручаються адресатові під розписку.
з оцінкою вартості вкладення (оголошеною цінністю), визначеною відправником Подаються для пересилання до об'єкта поштового зв'язку з одержанням розрахункового документу, що підтверджує прийняття. Вручаються адресатові під розписку в об'єкті поштового зв'язку.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Визначення поштових термінів
  2. Пересилання поштових відправлень Українське державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта»

Джерела[ред.ред. код]

  • Закон України від 04.10.2001 №  2759-III «Про поштовий зв’язок».
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку».
  • Наказ Державного комітету зв'язку та інформатизації України від 12.07.2002 № 139 «Про затвердження спеціалізованих форм бланків, книг, ярликів, що застосовуються у поштовому зв'язку, та технічних умов щодо їх виготовлення» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0002-99
  • Наказ Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» від 12.05.2006 № 211 «Про затвердження та введення в дію Порядку пересилання поштових відправлень»


Пошта Це незавершена стаття про пошту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.