Післяплата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Післяпла́та (англ. Cash On Delivery, COD[1]) — спосіб грошових розрахунків за відправлення між організаціями, підприємствами та приватними особами, коли вартість товару сплачується безпосередньо під час отримання його адресатом. Послуга використовується в галузі інтернет-комерції. Післяплата дає змогу покупцю перевірити отриманий товар до розрахунку з продавцем. Транспортна компанія виступає посередником у доставці вантажу, а також бере на себе зобов'язання з передачі оплати.

Відправник вантажу висуває умову підприємству транспорту або зв'язку, за якою вантаж може бути виданий адресатові тільки після сплати ним суми, яку відправник вказав заздалегідь. Цю вартість, віднявши від неї комісійні на користь організації, що виконує операцію, перераховують відправникові. Якщо одержувач відмовляється оплатити вантаж, товар повертають відправникові.

Відправник вантажу може отримати післяплату готівкою у відділенні транспортної компанії або замовити зарахування коштів на банківську картку.

Післяплату широко використовує пошта, служби доставки та інші кур'єрські організації («Укрпошта»[2], «Нова пошта»[3], «Delivery»[4], «Міст Експрес»[5], «Нічний експрес», «Автолюкс»[6], Justin).

В Україні найбільшими провайдерами післяплати є державний поштовий оператор «Укрпошта» та приватна компанія «Нова пошта». «Укрпошта» надсилає післяплату відправнику вантажу поштовим переказом. «Нова пошта» — через грошовий переказ «Експрес», що здійснює фінансова компанія «НоваПей»[7] (входить до групи компаній «Нова пошта»).

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Фінансово-економічний словник / А. Г. Загородній, Г. Л. Вознюк. - К. : Знання, 2007. - 1072 с.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. cod. dictionary.cambridge.org (англ.). Процитовано 14 вересня 2021. 
  2. Нормальна доставка. Нормальна ціна | Укрпошта. Ukrposhta (ua). Процитовано 14 вересня 2021. 
  3. Грошовий переказ у відділенні (Переказ коштів «Експрес»)* - «Нова Пошта»| Доставка майбутнього. novaposhta.ua. Процитовано 14 вересня 2021. 
  4. «Delivery». Післяплата
  5. Міст Експрес, Післяплата. Архів оригіналу за 9 березня 2016. Процитовано 5 березня 2016. 
  6. «Автолюкс» Післяплата. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 5 березня 2016. 
  7. Післяплата: як отримати гроші за посилку у Новій пошті. NovaPay (укр.). Процитовано 14 вересня 2021. 

Посилання[ред. | ред. код]