Пін-ді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Лю Цзіцзі)
Jump to navigation Jump to search
Лю Цзіцзи 劉箕子
Інші імена Лю Кань 劉衎, Хань Пін-ді 汉平帝
Народився 9 до н. е.(-009)
Помер 3 лютого 6
Сіань, КНР
Громадянство Western Han Dynasty
Титул імператор
Посада Імператор Китаю
Термін 1 до н.е.—6 н.е.
Попередник Лю Сінь
Наступник Лю Їн
Рід Лю
Батько Лю Сінь
Мати панні Вей
Дружина імператриця Ван

Лю Цзіцзи (9 до н. е. —6) — 14-й імператор династії Хань у 1 до н. е.— 3 роках н. е. Храмове ім'я Пін-ді. Власне ім'я було змінено на Кань.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився 9 року до н. е. у родині князя Лю Сіня, сина імператора Юань-ді. У 7 році до н. е. став князем Чжуншань. Замолоду відрізнявся слабким здоров'ям. 1 року до н.е. після смерті імператора Ай-ді був визнаний як імператор. Втім незабаром владу захопив рід Ван. Незабаром дасима (першим міністром) став Ван Ман. У 4 році н. е. імператор оженився на його доньці, зробивши її імператрицею. У 5 році н. е. за пропозицієею Ван Мана було оголошено про загальну амністію. Втім у 6 році н. е. імператор Пін-ді помер. За однією версією — від хвороби, за іншею — отруєний Ван Маном, проти якого намагався виступити. Ван Ман після смерті Пін-ді передав владу Лю Їну.

Джерела[ред.ред. код]

  • Bielenstein, Hans. (1986). "Wang Mang, the Restoration of the Han Dynasty, and Later Han, " in The Cambridge History of China: Volume I: the Ch'in and Han Empires, 221 B.C. — A.D. 220. Edited by Denis Twitchett and Michael Loewe. Cambridge: Cambridge University Press. ISBN 0-521-24327-0.