Очікує на перевірку

Ліберланд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вільна Республіка Ліберланд
Free Republic of Liberland

Прапор Герб
Розташування {{{назва_род}}}
Розташування {{{назва_род}}}
Столиця
(та найбільше місто)
Офіційні мови англійська,хорватська(не офіційно)
Форма правління республіка
Президент Віт Єдлічка
Площа
 - Загалом 7 км²
Населення
 - Густота 0/км²
Валюта меріт (Класифікація валют (ISO 4217))
Часовий пояс
Домен
Мапа
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Ліберланд

Ліберландія, або Вільна республіка Ліберленд (чеськ. Svobodná republika Liberland) — самопроголошена мікрокраїна, яку 13 квітня 2015 проголосив Віт Єдлічка (чеськ. Vít Jedlička) на вільній нейтральній території на західному березі Дунаю між Хорватією і Сербією, на короткому відрізку спільного кордону.

На офіційному сайті вказано, що країну було створено завдяки територіальній суперечці між Сербією і Хорватією[1][2][3]. Після військових конфліктів на території колишньої Югославії, ряд прикордонних територій, такі, як острів Вуковар і острів Шаренград, залишаються спірними, але їх територія, також відома, як Ґорня Сіґа (серб. Gornja Siga) донині залишилися не розмежованими.[1]

Ріка Дунай, єдиний водний шлях Ліберланда, є міжнародним водним шляхом.

Структура

[ред. | ред. код]

Адміністрація

[ред. | ред. код]

Запропоновано створити керівництво в складі «від десяти до двадцяти членів». Для вибору буде використовуватися електронна система голосування.

Територія

[ред. | ред. код]

Країна буде працювати на основі політики відкритих кордонів.

Громадянство

[ред. | ред. код]

Офіційний девіз країни — «Живи сам, та дай жити іншим». Завданням країни є створення суспільства, яке буде процвітати без неефективних державних норм та податків. Засновники натхненні такими країнами, як Монако та Ліхтенштейн. Отримання громадянства можливе на офіційному сайті країни[4]. Тільки комуністи, неонацисти, і екстремісти не мають права на отримання громадянства.

На практиці — після реєстрації учасником процесу отримання громадянства, сайт Республіки Ліберленд накопичує внески громадянина до належного капіталу для отримання громадянства.

В Україні з 2018 року працює представництво, Торговельно-промислова Палата Ліберленд-Україна [Архівовано 30 жовтня 2020 у Wayback Machine.]

В Ліберланді є музична радіостанція Liberland FM [Архівовано 15 грудня 2021 у Wayback Machine.], яка створена саме в Україні. Також в Україні працює Ютуб-канал Red-Line TV [Архівовано 2 жовтня 2020 у Wayback Machine.], який виробляє і перекладає контент про Ліберленд на 15 країн СНД.

Конституція

[ред. | ред. код]

Зараз конституція перебуває у стадії планування. Засновники беруть приклад з конституції Швейцарії.

Валюта

[ред. | ред. код]

Грачт (10,25,50,120.250,500).

Історія

[ред. | ред. код]

За словами Єдлічки, ні Сербія, ні Хорватія, і ніяка інша нація не заявила прав на цю територію (7 кв.км) (terra nullius). Кордон був проведений в точності між територіальними заявками Сербії та Хорватії, і не перекриває нічиєї суверенної території.

Čeh proglasio nezavisnu državu Liberland između Srbije i Hrvatske [Архівовано 17 квітня 2015 у Wayback Machine.]

Віт Єдлічка — член чеської Партії Вільних громадян[cs], ідеологія якої побудована на принципах класичного лібералізму.[2]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Liberland. liberland.cz. Архів оригіналу за 15 квітня 2015. Процитовано 15 квітня 2015.
  2. а б Martínek, Jan (15 квітня 2015). Člen Svobodných vyhlásil na území bývalé Jugoslávie vlastní stát. Novinky.cz. Právo. Архів оригіналу за 17 квітня 2015. Процитовано 15 квітня 2015.
  3. Čech si medzi Srbskom a Chorvátskom založil vlastný štát Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7751515/cech-si-medzi-srbskom-a-chorvatskom-zalozil-vlastny-stat.html#ixzz3XO0Dz8te. sme.sk. TASR. 15 квітня 2015. Архів оригіналу за 29 серпня 2016. Процитовано 15 квітня 2015.
  4. Free Republic of Liberland. Free Republic of Liberland (англ.). Архів оригіналу за 2 березня 2022. Процитовано 28 лютого 2020.
  5. Čeh proglasio državu između Srbije i Hrvatske. B92. BETA. 15 квітня 2015. Архів оригіналу за 18 листопада 2018. Процитовано 15 квітня 2015.

Посилання

[ред. | ред. код]