Ліга плюща

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Емблема Ліги плюща
Ліга плюща
Ліга плюща
До Ліги плюща входять 8 вузів, що розташовані у трьох штатах США
IvyLeagueLocations.png

Л́іга плюща́ (англ. Ivy League) — асоціація восьми найстаріших американських університетів. Назва походить від гілок плюща, що обвивають старі будівлі у цих університетах. Вважається, що члени ліги відзначаються високою якістю освіти та певним снобізмом щодо інших американських університетів.

Ліга плюща — це спочатку спортивне об'єднання восьми приватних закладів вищої освіти, розташованих на сході США. Цей термін також часто використовують щодо цих восьми навчальних закладів, як єдиної групи. Він передбачає винятковість освіти, строгий відбір при вступі і схильність до своєрідного соціального елітизму.

Термін Ліга плюща став загальноприйнятим з 1954 року після утворення спортивного об'єднання NCAA Division I, коли американці значною мірою розділилися на уболівальників різних університетських спортивних (футбольних) команд. Проте, згодом поняття Ліга плюща поширилося й на інші сторони життя об'єднаних у ній університетів.

Університети Ліги плюща (чи «Ivies» — «Плющі») постійно перебувають серед 15 найкращих коледжів і університетів США за рейтингом журналу U.S. News and World Report. Вони належать до найбагатших академічних закладів світу, що дозволяє їм залучати найкращих студентів і викладачів.

Члени ліги[ред.ред. код]

Члени ліги в алфавітному порядку:

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
США Це незавершена стаття про Сполучені Штати Америки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.