Сноб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сноб, виставка 1867 р.

Сноб (англ. snob) — це термін для позначення людини, яка вважає, що існує взаємозв’язок між соціальним статусом (включаючи зовнішність) і людською цінністю. «Сноб» також стосується людини, яка відчуває перевагу над представниками нижчих соціальних верств, рівня освіти чи інших соціальних сфер. Термін снобізм вперше вжили в Англії в 1820-х роках.

В інших джерелах: Сноб - це людина, поведінка і смаки якої визначаються прагненням не відстати від моди і постійно дотримуватися манер престижного кола, марнославна людина, що цінує престиж понад усе.[1][2]

Походження[ред. | ред. код]

Точне походження невідоме, є кілька версій.

Уперше слово знаходимо в 1775—1785 р.р. на позначення шевця чи підмайстра шевця [1]. За однією версією, це слово пізніше стало позначати простолюдина в широкому смислі, а ще пізніше - простолюдина, який наслідує манери аристократа[1].

За другою версією слово виникло раніше і походить від латинского скорочення s. nob. (відт лат. sine nobilitate «неблагородного походження»). Цією абревіатурою у списках студентів Оксфорда і Кембріджа відмічали студентів, які походили з недворянських сімей — їх не мали запрошувати на заходи, якщо університет відвідував король. Такі студенти, сини купців і землевласників-йоменів, часто були помітно багатшими за дворян, намагалися наслідувати їм, проте не мали відповідного виховання і світських навичок; тож намагалися компенсувати їхній брак показною, позбавленою смаку розкішшю. Саме таку поведінку і стали позначати словом «снобізм».

Сноби в літературі[ред. | ред. код]

Вони підозрювали в ньому сноба. І не без підстав. Звичайно, він [Елліот Темплтон] був сноб і навіть не соромився цього. Він готовий був зазнати будь-якої невдачі, знести будь-яку насмішку, проковтнути будь-яку грубість, аби отримати запрошення на раут, куди прагнув потрапити, або бути представленим якій-небудь сварливій, старій аристократці. Він був невтомний.

— -«На жалі бритви», Сомерсет Моем.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. а б в Random House Dictionary. Архів оригіналу за 25 березня 2013. Процитовано 12 березня 2013. 
  2. Merriam-Webster Dictionary. Архів оригіналу за 3 квітня 2013. Процитовано 12 березня 2013.