Меркантур (національний парк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Меркантур
Зображення
Дата створення / заснування 18 серпня 1979[1]
Категорія охоронних зон IUCN Категорія МСОП — II (Національний парк)d
Названо на честь Mercantour Mountainsd
Країна Flag of France (1794–1815, 1830–1974, 2020–present).svg Франція
Адміністративна одиниця Альпи Верхнього Провансу
Приморські Альпи
Найвища точка Cime du Gélasd
Площа 685 км²
Описано на сайті (за URL) parcsnationaux.fr/layout/set/fiche/content/view/full/7466(фр.)
Таксони, виявлені в цій місцевості Rupicapra rupicapra rupicaprad, Беркут[2], Аполлон[2], Козел альпійський[2], Сич волохатий[2], пронурок[2], Змієїд[2], Вивірка звичайна[2], Ягнятник[2], горностай[2], Полярна куріпка[2], Підковик малий[2], вовк[2], Vesubia jugorumd[2], Бабак[2], жовна чорна[2], Speleomantes strinatii[2], Стінолаз[2], тетерук[2], Сип білоголовий[2], олень благородний[2], Заєць білий[2], Жаба трав'яна[2], Genetta genetta[2] і Ovis gmelini musimon x Ovis sp.d[2]
Кількість послідовників 3553
Map
Офіційний сайт
CMNS: Меркантур у Вікісховищі

Координати: 44°10′ пн. ш. 7°04′ сх. д. / 44.167° пн. ш. 7.067° сх. д. / 44.167; 7.067

Le Mercantour National Park.jpg

Національний парк Меркантур (фр. Parc National du Mercantour) об'єднує в своїх кордонах близько 700 км², саме завдяки цьому парк визнаний одним з найбільших у всій Європі. Парк Меркантур був організований 1979 року та є одним з 10 національних парків Франції.

Туристична привабливість цих місць з часу утворення парку невпинно зростала і наразі парк щорічно відвідують понад 800 тисяч осіб.

Центральні райони парку ненаселені і складаються з 7-ми річкових долин: Roya, Bévéra, Vésubie, Tinée, Haut Var / Cians (в департаменті Приморські Альпи), Verdon і Ubaye (в департаменті Альпи Верхнього Провансу). Периферійна ж зона охоплює близько 28 сіл, багато з яких притулились на гірських схилах, як от селище Бельведер. Також в межах парку можна знайти майже 150 сільських ділянок.

Рельєф[ред. | ред. код]

Гірські ділянки в межах парку часто сформовані гранітними і кристалічними сланцями, яскравий приклад тому - гора Бего (2872 м над рівнем моря).

Територія довкола гори всіяна петрогліфами, які датовані останніми неолітичними і бронзовими століттями. На схилах гори Бего нараховано 37 000 петрогліфів, які зображають зброю, рогату худобу, людські обличчя, а деякі - дуже містичні. Є думка, ніби ці малюнки на каменях були колись своєрідним жертвоприношенням древніх лігурійців, які вважали Долину священним місцем. Місцеві легенди розповідають про злих духів, які тут мешкають, що знайшло відображення у назвах місцевостей: Долина чаклуна (фр. Valmasque), Диявольська гора (фр. Cime du Diable). Все це розташовано в самому серці національного парку Меркантур, в долині чудес фр. Vallée des Merveilles.

Крім гірського масиву Бего на території національного парку Меркантур також розташовані і гори Моньє, Пелата, Мутон. Всі вони можуть похвалитися великою кількістю скель, що робить їх дуже привабливими для альпіністів.

Рослинний світ[ред. | ред. код]

На території парку можна знайти близько 2000 різних квітучих рослин, з яких під особливою охороною перебувають близько 200 видів: едельвейс і лілія лісова, ломикамінь і молодило, орхідеї, тирлич, фіалка, тюльпани, герані, анемони та інші. А унікальна ломикамінь взагалі стала символом парку. Особливо важливу роль грають в парку деревні види, серед них найбільше поширення отримали: дуб кам'яний, маслина європейська, рододендрон, ялина, швейцарські сосни, ялиця, модрина та інші.

Тваринний світ[ред. | ред. код]

Серед тварин, що мешкають в межах національного парку Меркантур своєю численністю виділяються козиця звичайна і бабаки. Рідкісніші і цінніші — горностаї, сарни, гірські козли, муфлони, олені та козулі, зайці і кабани. Орнітофауну представляють наступні птахи: куріпки, орли, канюки, беркути, соколи, грифи, а також багато інших цікавих видів. У парку Меркантур відзначено засилля метеликів.

Туризм[ред. | ред. код]

У парку досить добре розвинена туристична мережа. Тільки піших доріжок тут організовано на 600 км. Однак піші прогулянки парком рекомендується здійснювати з досвідченим провідником і разом з групою. Просто без знання місцевості людина навряд чи самостійно зможе відшукати мітки на каменях. Екскурсійні групи формуються в Адміністративному центрі національного парку в Тенді, а також в Інформаційному офісі в Кастеріно. Всього в парку діє 2 маршрути: Vallee des Merveilles і Vallee de Fontanable, їх тривалість від 2 до 3 год. 30 хв. Але при бажанні можна домовитися з адміністрацією парку і про індивідуальне відвідування, для чого необхідно придбати карту маршрутів і отримати інформацію про погоду.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]