Рододендрон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Рододендрон
Період існування: 52–0 млн р. т. іпрнаш час
Rhododendron ponticum
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Вересоцвіті (Ericales)
Родина: Вересові (Ericaceae)
Підродина: Ericoideae
Триба: Rhodoreae
Рід: Рододендрон (Rhododendron)
L.
Підроди
Вікісховище: Rhododendron

Рододендрон (Rhododendron, з давньогрецької мови ῥόδον rhódon "троя́нда" and δένδρον déndron "де́рево"), давніше також азалія — рід рослин родини вересових. Налічує понад 600 видів. Росте в помірному поясі Північної півкулі. Більшість видів є гарноквітучими декоративними рослинами, багато з яких культивуються. При цьому найбільша різноманітність видів спостерігається в Південному Китаї, Гімалаях, Японії, Південно-Східної Азії, а також у Північній Америці. Зустрічаються також у Південній півкулі — у Новій Гвінеї і на північному сході Австралії. Рослини сильно відрізняються за розмірами: деякі види досягають висоти 30 м, але є і сланкі чагарнички. Розмір квіток — від крихітних до 20 см в діаметрі.

В Українських Карпатах на луках субальпійської зони росте занесений до Червоної книги рододендрон карпатський (Rhododendron myrtifolium), цвіте у червні. Зустрічається на Чорногорі, Свидовці і Мармаросах. Розмножується рододендрон переважно вегетативно. На Поліссі поширений рододендрон жовтий (Rhododendron luteum).

Види[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Словник українських наукових і народних назв судинних рослин 2004 р. (Ю. Кобів)

Література[ред. | ред. код]

  • Методичні рекомендації з розмноження та культивування рододендронів в Україні / А. У. Зарубенко, Г. В. Тимчишин, М. І. Шумик; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М. М. Гришка, Ботан. сад ім. О. В. Фоміна Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка, Ботан. сад Львів. нац. ун-ту ім. І.Франка. — К. : Фітосоціоцентр, 2004. — 30 c. — Бібліогр.: с. 29-30.

Посилання[ред. | ред. код]