Мечников Лев Ілліч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мечников Лев Ілліч
Leon Metchnikoff.jpg
Псевдо Эмиль Денегри
Народився 18 травня 1838(1838-05-18)
Санкт-Петербург, Російська імперія[1]
Помер 18 червня 1888(1888-06-18) (50 років)
Кларанd, Монтре, Швейцарія
·туберкульоз
Країна Flag of the Russian Empire (black-yellow-white).svg Російська імперія
Швейцарія
Діяльність географ, етнолог, історик, соціолог, журналіст, викладач університету, революціонер
Alma mater ХНУ імені В. Н. Каразіна, Санкт-Петербурзький державний університет і Петербурзька академія мистецтв
Відомі учні Futabatei Shimeid
Знання мов російська[2]
Заклад Токійський університет і Токійський університет іноземних мов
Учасник Експедиція Тисячі, Рісорджименто і Battle of Volturnusd
Батько Мечников Ілля Івановичd[3]
Мати Мечникова Емілія Львівнаd[3]
Брати, сестри Мечников Іван Іллічd і Мечников Ілля Ілліч
Діти Nadine Kontchewskyd

Мечников Лев Ілліч (18 (30) травня 1838, Петербург — 18 (30) червня 1888, Кларан, Швейцарія) — швейцарський географ і соціолог російського походження. Брат Іллі Ілліча Мечникова. В молодості навчався, товаришував і співпрацював у справах революційного руху з такими відомими революціонерами з території сучасної України як Лев Григорович Дейч, та Павло Борисович Аксельрод, а також українським суспільним діячем і меценатом, знайомим і товаришем Михайла Коцюбинського і Євгена Чикаленка Павлом Петровичем Бохановським.

Життєпис[ред. | ред. код]

Навчався в Харківському університеті, з якого 1856 був виключений за участь у революційному студентському русі, згодом — у Петербурзькому університеті і Петербурзькій Академії мистецтв.

У 1860 вступив добровольцем у загін Джузеппе Гарібальді, брав участь у національно-визвольній боротьбі італійського народу.

Був у дружніх стосунках з О. І. Герценом, співробітничав у «Колоколе». В 1874—76 читав лекції з російської мови в Токійському університеті. 3 1876 допомагав Е. Реклю в створенні праці «Всесвітня географія. Земля і люди». З 1883 — професор Невшательської академії (Швейцарія). У 1889 було видано основну працю Мечникова «Цивілізація та великі історичні ріки».

Мечников — представник географічної школи в соціології, зокрема намагався довести вирішальну роль у розвитку історичних цивілізацій річок, морів та океанів.

До 200-літнього ювілею Джузеппе Гарібальді український історик Микола Варварцев разом з італійськи професором Ренато Різаліті підготував та опублікував в Італії спільну працю Інституту історії України НАН України та Флорентійського університету про діяльність українського волонтера гарібальдійської армії — «Лев Ілліч Мечников. Записки гарібальдійця. Експедиція Тисячі» (2008, (італ.))[4].

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]