Моль (одиниця)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Моль — одиниця кількості речовини в СІ. Позначається моль. Інша назва — грам-молекула. Моль є однією із семи базових одиниць СІ.

1 моль — це кількість речовини, що містить Число Авогадро (6.022140857(74)×1023) структурних формульних одиниць — реальних часток, таких як атоми, молекули, йони або радикали.

За формальним означенням моль — це кількість речовини, виражена в грамах, що чисельно дорівнює її молекулярній масі і відзначається тим, що одному молю будь-якої речовини відповідає однакова кількість молекул. А саме, 1 моль містить стільки молекул (атомів, іонів, інших структурних елементів речовини), скільки атомів у 12 г 126C, тобто дорівнює сталій Авоґадро.

Позначення «моль» увів у 1893-му Вільгельм Оствальд, як похідне від слова «молекула». Як базову одиницю СІ моль затвердила 1971 року 14-а Генеральна конференція мір і ваг. Попри те, що моль широко використовувався в хімії, були заперечення, зокрема, противники вказували на те, що моль — це всього кількість, яку можна виразити числом.

Розглядається пропозиція[1] перевизначення багатьох одиниць СІ, зокрема сталої Авогадро. Якщо стала Авогадро отримає фіксоване числове значення, то для визначення моля не треба буде прив'язуватися до атомів, зокрема атомів вуглецю-12.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Ian Mills (2010-09-27). Draft Chapter 2 for SI Brochure, following redefinitions of the base units. BIPM. Архів оригіналу за 2013-06-23. Процитовано 2012-03-01.