Мрія Агрохолдинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мрія Агрохолдинг
Тип Публічна
Гасло Ми дбаємо про розвиток
Штаб-квартира м.Тернопіль, Тернопільська область, Україна
Продукція пшениця, картопля, ріпак, кукурудза, ячмінь, гречка, соняшник, соя, гірчиця, горох.
Співробітники 2 700 осіб
Сайт mriya.ua

«МРІЯ Агрохолдинг» — одна з найбільших агропромислових компаній України. Заснована 1992 року. На сьогоднішній день «МРІЯ» обробляє близько 180 тис. гектарів землі[1] земель в Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській і Рівненській областях. Агрохолдинг вирощує пшеницю, картоплю, ріпак, кукурудзу, гречку, соняшник, сою, ячмінь, горох і гірчицю.

Компанія є вертикально інтегрованим агропромисловим холдингом. Структура холдингу дозволяє ефективно керувати всім виробничо-збутовим ланцюгом. «Агрохолдинг МРІЯ» має власне насіннєве виробництво — завод потужністю 300 тонн на добу, понад 2500 одиниць сільськогосподарської та логістичної техніки[1]. В управлінні Компанії наявні елеваторні комплекси та зерносховища ємкістю зберігання понад 650 тис. тонн[1]. та картоплесховища потужністю біля 100 тис. тонн[1], а також сучасні логістичні центри.

Продукція «МРІЯ Агрохолдинг» постачається у більш як 20 країн світу, в тому числі найбільшим харчовим компаніям Європи.

З 2008 року по 2014 роки акції Компанії котирувалися на площадці Франкфуртської фондової біржі.

У серпні 2014 року Компанія не змогла розрахуватися із кредиторами та оголосила технічний дефолт. З лютого 2015 року контроль над активами перейшов до кредиторів Компанії — переважно європейських та американських інвесторів — які прийняли рішення зберегти агрохолдинг, і на початку лютого 2015 року було призначено новий менеджмент «МРІЇ». Генеральним директором став Саймон Чернявський, фінансовим директором — Тон Хулс, операційним — Віктор Кухарчук.

Компанія «Мрія Агрохолдинг» — одне з найефективніших сільгосппідприємств України. Агрохолдинг оперує четвертим за розміром земельним банком в країні, що розташований в Західній Україні і складає 298 000 га. http://zz.te.ua/holovko-rozpoviv-scho-vynis-z-ofisu-huty/

Назва компанії[ред.ред. код]

Назва компанії «МРІЯ», англійською звучить англ. "Dream".

Корпоративне управління[ред.ред. код]

 • Віктор Кухарчук — операційний директор[2]

Історія[ред.ред. код]

1992—1995: Перші роки[ред.ред. код]

1992 patatoes.jpg

«МРІЯ» заснована 17 квітня 1992 року Іваном та Клавдією Гутами. Компанія розпочала діяльність як селянсько-фермерське науково-виробниче господарство, отримавши у користування землі з фонду держрезерву Тернопільської області. Площа ріллі становила лише 50 гектарів.

У 1994 році Компанія збільшила площу земельних ресурсів до 150 га, розпочала співпрацю з американськими фахівцями для отримання першого міжнародного досвіду ведення сільського господарства.

З 1995 року Компанія впроваджує передові технології для вирощування картоплі, у цьому ж році проводиться модернізація потужностей для зберігання картоплі, розташованих у с. Васильківці Тернопільської області. Поступово всі картоплесховища обладнують системами температури та вологості, а також сортувальними лініями.

1996—1999: Впровадження передових технологій[ред.ред. код]

1997 inv. technik.JPG

Починаючи з 1996 року Компанія інвестує у сучасну сільськогосподарську техніку, у 1996 році придбана перша техніка виробництва компанії John Deere та Grimme.

1997—1998 роки: земельні ресурси «МРІЇ» становлять понад 1000 га. Компанія приділяє увагу розвитку інфраструктури, у Гусятинському районі будується перший елеватор потужністю 3500 тонн.

1998—1999 роки: «МРІЯ» розпочала стратегічне партнерство з компанією «Українська Мова» (пізніше придбана компанією Kraft Foods) для постачання чіпсової картоплі та уклала угоду зі Славутським солодовим заводом (з 2003 року є частиною Soufflet) на постачання високоякісного ячменю для виробництва солоду.

2000—2006: Подальший розвиток[ред.ред. код]

1998 first.JPG

2001 рік: Компанія створює власну школу агрономів для професійного розвитку співробітників та обміну досвідом з міжнародними фахівцями. Створюється власний транспортний парк з потужними великогабаритними машинами провідних світових автовиробників.

2002—2006 рік: підсилення керівного складу з приходом у Компанію синів засновників «МРІЇ» Андрія та Миколи Гут. Розпочинається будівництво другого елеватора в місті Гусятині, земельні ресурси Компанії збільшуються до 10 000 га. Розпочато довгострокове партнерство з провідною сільськогосподарською консалтинговою компанією Європи — Velcourt.

2007—2009: Розвиток інфраструктури[ред.ред. код]

Techn.JPG

2007 рік: земельний банк Компанії становить 91 000 га.

2008 рік: «МРІЯ» збільшує земельні ресурси до 150 000 га. Подальше збільшення потужностей Гусятинського елеватора до 77 000 тонн. Компанія проводить приватне розміщення акцій на Франкфуртській фондовій біржі, продаж 20 % акцій.

2009 рік: Компанія завершує перший етап будівництва елеватора потужністю зберігання 60 000 тонн. Запущено потужності з виробництва та обробки насіння з продуктивністю  300 тонн на день. Земельні ресурси збільшено до 201 000 га.

Derenovka.JPG

2010—2011: Міжнародне співробітництво та подальший розвиток інфраструктури[ред.ред. код]

2010 рік: «МРІЯ» отримує кредит від IFC (Міжнародної фінансової корпорації). Вводиться система GPS-моніторингу техніки. Будується потужний комплекс для зберігання картоплі.

2011 рік: Компанія збільшує земельний банк до 240 000 гектарів. Випускає єврооблігації на $250 мільйонів. Відкриває «Українську аграрну школу» — освітній центр для навчання майбутніх агрономів кращим міжнародним агростандартам та набуття практичного досвіду на сучасних виробничих потужностях провідної агрокомпанії України «МРІЯ Агрохолдинг».

2012—2013: Залучення капіталу на міжнародних ринках, інвестиції у виробничі потужності, наукові дослідження та підтримка місцевих громад[ред.ред. код]

У 2012 році «МРІЯ Агрохолдинг» розширила земельний банк до 298 000 гектарів, а також збільшила потужності по зберіганню зернових та олійних культур до 820 000 тон і до 116 000 тон для зберігання картоплі. Також у 2012 році Компанія почала переробку відходів картоплі у крохмаль.

У 2013 році Компанія розмістила єврооблігації на $400 мільйонів. А також були відкриті Механікшкола, Українська бухгалтерська школа та Агро МВА.

2014: Технічний дефолт[ред.ред. код]

У серпні 2014 року «МРІЯ» оголосила технічний дефолт. Борг Компанії склав 1,3 млрд дол.[3]

2015: Нове керівництво, реструктуризація боргу[ред.ред. код]

У січні 2015 року кредитори «МРІЇ» провели переговори про обрання нового керівництва Агрохолдингу.

Кредитори «МРІЇ» представлені двома відповідними комітетами, один з яких представляє інтереси держателів — близько 50 % облігацій з погашенням у 2016 та 2018 роках, а інший — інтереси банків (частка яких в загальній заборгованості Групи перед банками становить 60 %). Обидва комітети кредиторів, на яких припадає переважна частка простроченої заборгованості «МРІЇ», залучили юридичних радників (Cadwalader та Avellum представляють інтереси держателів облігацій, Latham & Watkins і Arzinger — інтереси банків), а також консорціум фінансових радників в складі Rothschild, ICU та FinPoint. Вищезазначені комітети кредиторів були сформовані у відповідь на звернення Компанії від 1 серпня 2014 року, в якому вона закликала кредиторів об'єднатись. 

Кредитори обрали генеральним директором Саймона Чернявского — колишнього гендиректора агрохолдингу «HarvEast» (Україна), фінансовим директором став Тон Хулс, операційним — Віктор Кухарчук.

У червні 2015 року Агрохолдингу «МРІЯ» вдалося поповнити оборотний капітал шляхом залучення кредитної лінії на суму 25 млн доларів США. Кредитна лінія відкрита поточними кредиторами «МРІЇ» терміном на 6 місяців. Залучені кошти будуть спрямовані на фінансування збиральної кампанії, а також на проведення осінньої посівної кампанії.

Наразі Компанія оновлює свій технічний парк – придбано дискові борони, сіялки, жатки, причепи, легковий транспорт на суму понад 2,5 млн.дол.

До того ж, у травні Агрохолдинг відновив співпрацю з «ОТП Лізинг» і повернув конфісковані техніку та обладнання загальною вартістю 2,8 млн дол.

Діяльність[ред.ред. код]

Основні активи і діяльність Компанії пов'язані з агровиробництвом. Компанія має вертикально інтегровану структуру, яка дозволяє ефективно керувати всім ланцюгом виробництва і збуту продукції.

Управління земельними ресурсами[ред.ред. код]

Управління земельними ресурсами — діяльність, спрямована на розкриття повного потенціалу українського аграрного бізнесу і використання всіх переваг чорноземів Західної України.

Планування і вирощування врожаю[ред.ред. код]

 • Планування посівів і вирощування культур — процес планування враховує такі показники: характеристика ґрунту, диверсифікація і чергування культур, використання різних видів добрив, необхідність захисту рослин, ринковий попит і витрати на сировину.
 • Виробничі процеси — власний насіннєвий завод забезпечує потреби в якісному насіннєвому матеріалі; «МРІЯ» використовує якісні добрива і засоби захисту, а також впроваджує сучасні технології обробітку землі зокрема, Mini-Till та No-Till.

Інфраструктура та логістика[ред.ред. код]

 • Елеватори й зерносховища — Для сушіння, очищення та зберігання врожаю Компанія використовує 7 власних сучасних елеваторів, зерносховища, складські потужності для зберігання картоплі та насіннєвого матеріалу, потужністю близько 650 000 тонн[1].
 • Картоплесховища — Для тривалого зберігання картоплі та крохмалю Агрохолдинг використовує сучасні картоплесховища загальним обсягом біля 100 000 тонн[1]. Вони обладнані сортувальними лініями і системою контролю вологості та температури.
 • Насіннєвий завод — Дає можливість самостійно отримувати насіння найвищої якості. Потужності по виробництву насіння знаходяться у Тернопільській області, м. Хоростків.

Продукція[ред.ред. код]

 • Картопля
 • Пшениця
 • Ріпак
 • Ячмінь
 • Кукурудза
 • Гірчиця
 • Горох
 • Соя
 • Соняшник
 • Гречка

Соціальна відповідальність[ред.ред. код]

«МРІЯ» є соціально відповідальною компанією. Агрохолдинг реалізує в регіонах, у яких працює, важливі для населення проекти — за згодою та рішенням громад.

Соціально-інвестиційний бюджет «МРІЇ» на 2015 рік становить 22 млн гривень. Благодійна допомога надається відповідно до затвердженої процедури.

Із 2015 року Агрохолдинг «МРІЯ» виділяє 100 грн/га, із них:

 • 55 грн/га надається за рішенням загальних зборів громади/пайовиків;
 • 20 грн/га – на ремонти доріг;
 • 15 грн/га – на подарунки дітям до Дня святого Миколая та фінансову допомогу релігійним громадам до свята Трійці;
 • 10 грн/га – на підтримку проведення АТО

З метою реалізації соціально-інвестиційної програми Агрохолдинг «МРІЯ» створив благодійний фонд, за допомогою якого здійснюється підтримка всіх соціальних ініціатив за такими напрямками: медицина, освіта, культура, благоустрій, спорт, сільська інфраструктура, духовність, підтримка АТО.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]