Міста Гренландії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мапа Ґренландії

Готхоб (Нуук) — найдавніше місто острова, засноване 1728 року данським місіонером Хансом Егедом. Тут перебуває Національний Музей Ґренландії, де зберігаються унікальні ескімоські мумії, а також найрізноманітніші експонати: собачі запряжки, каяки, уміаки, традиційні інструменти й добутки народної творчості.

Какорток (Юліансхоб) — портове містечко на краю півострова на півдні Ґренландії, центр південного району країни. Саме звідси проводився пошук загублених колоністів Ханса Егеда. Улітку околиці міста потопають у зелені й дивовижних квітах. Однією з основних визначних пам'яток Какортока є єдиний у Ґренландії фонтан, прикрашений мідними табличками з іменами міських бюргерів (втім, більша частина табличок давно перекочувала в кишені численних мисливців за сувенірами). Музей Какортока — один із найкращих у Ґренландії, тут також можна познайомитися з декоративно-прикладною творчістю її населення. З Какортока можна відправитися в захопливу подорож по мальовничому районі «Петерс Кейн», навколо озера Тасерсуак або до сусіднього містечка Ігалік.

Упернавік розташований у фіордах моря Баффіна за 800 км до півночі від Північного Полярного Кола. Це найпівнічніша поромна переправа у світі. Середня температура влітку не перевищує тут +5 градусів, а місцеві жителі люблять говорити: «Ви навіть не можете представити, що таке дійсний холод, поки не побуваєте в Упернавіку». Каяками всіх видів і відмінною колекцією гарпунів можна помилуватися в тутешньому музеї, книга відвідувачів якого повна автографів найвідоміших дослідників Арктики.

Уумманнак довгі роки був центром китобійного промислу. В XVII сторіччі тут було голландське поселення. Відтоді серед місцевих жителів свято зберігаються багато традиційних обрядів. Так, щовесни все село збирається на пагорбі й салютує трьома гарматними залпами першому кораблю, що прибуває, відкриваючи судноплавний сезон. Неподалік від Ууссвннака перебуває замок Санти Клауса, а ледве далі по узбережжю можна помилуватися дивним «Гротом Тролів»,

Список міст[ред. | ред. код]

У список включені міста з населенням не менше 1000 осіб станом на 1 січня 2013. Чисельність населення наводиться щодо зазначеного міста без урахування поселень, складових його передмістя.

Українською Ґренландською Населення
(2013)
Фото
1 Нуук Nuuk 16 454 Nuuk city below Sermitsiaq.JPG
2 Сісіміут Sisimiut 5 598 Sisimiut-centrum.jpg
3 Ілуліссат Ilulissat 4 541 Ilulissat-port.jpg
4 Какорток Qaqortoq 3 229 Qaqortoq2008.JPG
5 Аасіат Aasiaat 3 142
Coat of arms of Aasiaat.svg
6 Маніїтсок Maniitsoq 2 670 Maniitsoq 1890.jpg
7 Тасіїлак[en] Tasiilaq 2 017 Tasiilaq.jpg
8 Пааміут Paamiut 1 515 Paamiut Zentrum.jpg
9 Нарсак Narsaq 1 503 Narsaq-from-Qaaqarsuaq.jpg
10 Нанорталік[en] Nanortalik 1 337 Nanortalik1.jpg
11 Уумманнак Uummannaq 1 282 Uummannaq.jpg
12 Упернавік Upernavik 1 181 Upernavik town aerial 1 2007-07-11.jpg
13 Касигіангуіт[en] Qasigiannguit 1 171 Qasigiannguit-aerial.jpg

Посилання[ред. | ред. код]