Мічиф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мічиф
Michif
Поширена в США, Канада
Регіон Манітоба, Саскачеван, Північна Дакота, північний захід Онтаріо
Носії 730 (2010-2011)
Писемність латинське письмо
Класифікація Змішані мови, заснована на французькій та крі мовах
Офіційний статус
Коди мови
ISO 639-3 crg

Мічиф (фр. Michif) — змішана мова канадських метисів. У наш час на межі зникнення, кількість мовців на ній зовсім незначна (500–1000 осіб), в основному на заході Канади (провінція Манітоба).

Характеристика[ред. | ред. код]

Структура мічиф унікальна. Вона носить саме складний змішаний характер і не є піджином або креольською мовою. Лексика мічиф змішана: іменні частини мови переважно французькі, а дієслова, навпаки, взяті з крі. Граматика також зберігає багато рис мови крі, що свідчить не про просту креолізації, а про гарне знання метисами як французької, так і крі. Лінгвісти вважають, що остаточна кристалізація основ цих двох мов в мічиф сталася в період між 18201840 рр. Канадські метиси в цілому були схильні до поступового переходу на французьку мову. Прикладом тому був сам активіст канадських метисів Луї Ріель, але вторгнення англійських колоністів з Онтаріо і мовна дискримінація франкофонів не дали метисам повністю перейти на французьку.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Bakker, Peter. A language of our own. The genesis of Michif, the mixed Cree-French language of the Canadian Metis . Oxford: OUP, 1997.