НТВ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
НТВ
ВАТ "Телекомпанія НТВ"
NTV logo 2003.svg
Країна Росія Росія
Зона мовлення Росія Росія
Земля Земля (як «НТВ-Мир»)
Білорусь Білорусь (як «НТВ-Беларусь»)
Мова мовлення Російська
Центр керування Flag of Moscow.svg Москва Москва
Формат
зображення
1080i HDTV, 576i 16:9 SDTV
Тематика каналу Загальна
Дата початку
мовлення
1993
Цифровий
мультиплекс
Перший
Власник(и) Газпром-Медіа
Сайт http://ntv.ru

НТВ - загальноросійський цілодобовий пропагандистський телеканал, який почав мовлення у 1993 році. НТВ цілодобово мовить із Москви, з телецентру «Останкіно». Крім території Росії, мовлення НТВ поширюється за межі Росії. Охоплення телеканалу «НТВ Мир» включає країни СНД і Балтії, а також Західну Європу, Близький Схід, США і Канаду, Ізраїль, Австралію, Нову Зеландію і Океанію.

Історія[ред.ред. код]

НТВ був створений в 1993 році журналістами Ігорем Малашенко, Євгенієм Кисельовим та Олегом Добродейовим, пізніше генеральним директором ВГТРК. Спочатку канал НТВ виходила в ефір на п'ятій кнопці Санкт-Петербургу, а вже в 1994 році канал став виходити на 4 кнопці у Москві. У 1994 році вже виходили інформаційні програми «Сьогодні», «Ітоги» та «Намедні». На НТВ в 1994 році почали показувати програму «Ляльки». В 1995 році НТВ отримала увесь ефірний час. НТВ у 1995 році почали виробляти нові програми — «Сьогодні ранком», «Ітого», «Чистесердечне признання» і так далі. У 2000 році Гусинського заарештували. «Медіа-Мост» повинен був все продати Газпрому. Журналісти НТВ були не згодні з цим. Вони вважали, що коли Газпром буде управляти НТВ, то існування каналу як незалежного та недержавного, припиниться. 3 квітня 2001 року Газпром-Медіа обрала нових керівників НТВ. Журналісти НТВ організували протест. Під час протесту показували тільки інформаційні програми та програму «Кукли». 14 квітня компанія Газпром-Медіа захопила канал НТВ. «Команда» генерального директора НТВ Євгенія Кисельова спочатку пішли на ТНТ, а потім на ТВ-6. Після закриття ТВ-6, вони створили новий канал ТВС. Але ТВС визнали банкрутом. Після закриття ТВС, багато журналістів перейшли на канал RTVi, керівник Володимир Гусинський. Деякі журналісти повернулись на НТВ. Леонід Парфьонов був не згоден з протестом, та звільнився. Але після захоплення, Леонід Парфьонов та Тетяна Міткова повернулись на НТВ. Леонід Парфьонов до 2004 року працював над програмами «Намедні» та «Російська Імперія». Після скандалу з генеральним директором НТВ Володимиром Кулістіковим, його звільнили з НТВ. Багато розважальних програм на НТВ було закрито, перетворюючи на інформаційний канал.

Програми[ред.ред. код]

Спочатку НТВ мав велику популярність. Програма «Сєгодня» та «Ітогі» були першими інформаційними програмами НТВ. Після захоплення «НТВ» Газпромом, замість «Ітогів» показували з 2005 «Ітогову програму». Сама популярна програма каналу була «Намедні» Леоніда Парфьонова. З 2001 року Намедні була замість "Ітогів щотижневой інформаціоной програмою. У 2004 році програму закрили. Канал був як інформаціоним, так і розважальним. Програма «Кукли» мала багато судових розглядів через політичну сатиру. «Серія Крошка Цахес», де президента Росії Володимира Путіна показали як Крошку Цахеса, по-думці автора «Кукол» Володимира Шендеровича призвела до зачинення програми. Також Шендерович ввів програму «Ітого», після змінення власника НТВ програма переїхала до каналу ТВ-6. У 2000 рік почали показувати програму «Тушите свет», після зміни власника НТВ програму показували на ТВ-6 а потім на ТВС. Після лікідації ТВС, програму зачинили. Замість неї показували на НТВ «Красную стрелу», де були герої Хрюн Моржов та Степан Капуста. Зараз показують документальні програми «НТВшники» та «История всероссийского обмана».

Назва[ред.ред. код]

Назва «НТВ» ніяк не розшифровується. Але на рекламних заставках 1998 року показували значення «НТВ»: «Нове», «Незалежне», «Нормальне», «Наше» та «Новорічне».

НТВ і українське питання[ред.ред. код]

Часом телекомпанія «НТВ» припускається дезінформаційних твердженнь щодо української тематики. Так 10 січня 2010 р. вийшов репортаж в якому стверджувалося, що «кубанська балачка» дуже сильно відмінна від української мови і ілюструвалося це тим, що слова «вагани» немає в українській мові.[1] Напередодні виборів президента 2012 року у путінських передвиборчих фільмах, що транслюються на «НТВ», показуються відверто українофобські сюжети. Під час демократичних подій «Євромайдану» прийняла активну позицію на дезінформацію подій в Україні.

Логотипи[ред.ред. код]

Логотип телеканалу НТВ — це три букви та зелена крапка яка розташована під буквою Т. З 1996 року логотип був перемальован на сучасний логотип.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Телебачення Це незавершена стаття про телебачення.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.