TikTok

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
TikTok
Скріншот застосунку TikTok, після об'єднання з musical.ly станом на 2 серпня 2018 року.
Тип Поширення відеофайлів
Розробник Beijing Microbroadcast Vision Technologyd
Розмір

287.6 MB (iOS)[1]

72 MB (Android)[2]
Доступні мови українська та 32 інших [3]
Ліцензія Proprietary software
Вебсайт tiktok.com (англійська)
douyin.com (китайська)

TikTok (відомий у Китаї як Douyin, кит. 抖音, пін. Dǒuyīn duǎn shìpín, «коротке відео Доуїнь») — китайський соцмедійний застосунок для створення та поширення відеофайлів та онлайн-трансляцій. Сервіс запущено у вересні 2016 китайською компанією ByteDance[5][6]. Це найпопулярніша платформа для коротких відео в Азії, яка поширилася на інші частини світу і набирає популярність[7][8].

Застосунок дозволяє користувачам створювати музичні, танцювальні, комедійні та інші відео тривалістю до 10 хвилин, але зазвичай до 15 секунд[9][10]. Кількість користувачів програми сягнула 1 млрд з 170 країн[11].

Історія

[ред. | ред. код]

Розвиток

[ред. | ред. код]

Douyin запущено фірмою ByteDance у вересні 2016 року в Китаї[12]. Для міжнародного ринку використовується назва TikTok з моменту, коли програма почала розширення до Індонезії у вересні 2017 року[13] 23 січня 2018 року, застосунок TikTok посів 1 місце серед завантажень безкоштовних мобільних застосунків у Таїланді[14]. У лютому 2018 року, TikTok розпочав партнерство з Modern Sky, з метою монетизації музики[15].

У травні 2021 року засновник ByteDance, що володіє TikTok, Чжан Імін, пішов із посади генерального директора компанії[16].

Об'єднання з musical.ly

[ред. | ред. код]

9 листопада 2017 року TikTok'ова батьківська компанія, ByteDance, витратила $1 мільярд, аби придбати musical.ly — шанхайську стартапову компанію з офісом у Санта-Моніці, Каліфорнія. Ця компанія вже мала на той час соціально-медійну платформу, націлену на підлітковий ринок Сполучених Штатів[17][18]. Сподіваючись захопити молодих користувачів цифрових платформ США, TikTok 2 серпня 2018 року об'єднався з musical.ly. Мета об'єднання — створити більшу відеоспільноту з чинними екаунтами та даними, зібраними в одному застосунку, під назвою TikTok[18][19].

Вихід на інші ринки

[ред. | ред. код]

У червні 2018 року TikTok сягнув 500 мільйонів щомісячних користувачів у всьому світі та 150 мільйонів активних щоденних користувачів у Китаї[20][21]. Він став найбільш завантажуваним застосунком у світі на Apple's App Store у першій половині 2018 року з приблизно 104 мільйонами завантажень, обійшовши рекорди PUBG Mobile, YouTube, WhatsApp і Instagram протягом цього періоду[22].

У США встановлення TikTok відбувалося частіше, аніж за застосунки компаній Facebook, Instagram, Snapchat і YouTube у значенні денного завантаження 29 вересня 2018 року. Майже через місяць TikTok продовжив розширення на ринку, вийшовши з 30 % до 42 % ринкових завантаження серед групи застосунків медійних соціальних мереж[23].

Станом на травень 2023 року, TikTok почав реструктуризацію бізнесу у сфері електронної комерції з метою переорієнтування на такі ринки, як Великої Британії та США, оскільки китайська група намагається експортувати свою модель онлайн-покупок за межі рідної країни. Згідно з посиланням на повідомлення в Financial Times, персонал компанії у Бразилії, який працював над запуском TikTok Shop, переводять на ринки, де ця послуга вже була представлена, а саме у Велику Британію, США та Південно-Східну Азію[24].

В Україні TikTok лідирує серед користувачів віком 18-24, а загальна аудиторія 18+ у TikTok в Україні складає 12 млн[25].

Молодіжна рада

[ред. | ред. код]

В червні 2023 року TikTok оголосив про створення Молодіжної ради для збору відгуків активних користувачів платформи, щоб керувати змінами[26].

Особливості

[ред. | ред. код]

Мобільний додаток TikTok дозволяє користувачам переглядати музичні відео, створювати lip-sync до пісень, знімати короткі відеокліпи з можливістю їхнього редагування з вбудованими ефектами, фільтрами та стикерами. Аби створити музичне відео у програмі, користувачі можуть обрати фонову музику з великої кількості музичних напрямків, включаючи хіп-хоп, попмузику або електронну музику, і записати 15-секундне відео перед вивантаженням та поширенням з іншим людьми.

Додаток надає користувачам можливість виставити свої акаунти у приватний режим, дозволивши перегляд контенту лише вибраним користувачам. Користувачі також можуть дозволити всім або лише друзям надсилання їм коментарі або повідомлення, а також «duet» з чи «react» на їхні відеофайли. Функція «duet» дозволяє користувачам створювати нові відео поряд з вже таким, що існує, а функція «react» — поміщати нове відео у менший фрейм, який можна перетягнути на вже записаний відеофайл[27].

Відео, які користувачі ще не хочуть публікувати, можна зберігати в «чернетках». Користувачеві дозволено переглядати свої «чернетки» та публікувати, коли він вважає за потрібне. Додаток дозволяє користувачам встановлювати свої облікові записи як «приватні». Під час першого запуску програми обліковий запис користувача за умовчанням є загальнодоступним. Користувач може змінити на приватний у своїх налаштуваннях. Приватний вміст залишається видимим для TikTok, але блокується для користувачів платформи, яким власник облікового запису не дозволив переглядати їхній вміст.

Користувачі можуть вибрати, чи будь-який інший користувач або лише їхні «друзі» можуть взаємодіяти з ними через додаток за допомогою коментарів, повідомлень або відео «реагувати» або «дуетувати». Користувачі також можуть встановити для певних відео статус «загальнодоступний», «лише для друзів» або «приватний», незалежно від того, приватний обліковий запис чи ні.

Користувачі TikTok можуть надсилати друзям відео, емодзі та повідомлення за допомогою внутрішнього месенджера. TikTok також включив функцію створення відео на основі коментарів користувача. Інфлюенсери часто використовують функцію «Live» — прямої трансляції. Ця функція доступна лише для тих, хто має принаймні 1000 підписників і старше 16 років. Якщо користувач старше 18 років, підписники можуть надсилати віртуальні «подарунки», які пізніше можна обміняти на гроші[28].

У лютому 2020 року TikTok анонсував «режим сімейної безпеки», щоб батьки могли контролювати цифрове благополуччя своїх дітей. Є опція керування часом використання екрана, обмежений режим і можливість обмежити прямі повідомлення[29]

У жовтні 2021 року TikTok запустив тестову функцію "чайові", яка дозволяє користувачам напряму перераховувати кошти блогерам. Облікові записи повнолітніх користувачів, які мають принаймні 100 000 підписників і погоджуються з умовами, можуть активувати кнопку «Tip» у своєму профілі, яка дозволяє підписникам давати чайові будь-яку суму, починаючи від 1 долара[30].

У грудні 2021 року TikTok розпочав бета-тестування Live Studio, потокового програмного забезпечення, яке дозволить користувачам транслювати програми, відкриті на їхніх комп’ютерах, зокрема ігри. Програмне забезпечення також було запущено з підтримкою потокового передавання з мобільних пристроїв і ПК[31].

У травні 2022 року TikTok анонсував TikTok Pulse, програму розподілу доходів від реклами. Він охоплює «4 % найпопулярніших відео на TikTok» і доступний лише для творців із понад 100 000 підписників. Якщо відео автора, який відповідає вимогам, потрапить у топ-4 %, він отримає 50 % частки доходу від реклами, що відображається з відео[32].

У листопаді 2023 року платформа представила функцію збереження пісень, які вони знайшли в TikTok, на інших стримінгових сервісах музики на свій вибір[33].

Сприйняття

[ред. | ред. код]

Застосунок спричинив певну кількість «вірусних» трендів, і завдяки йому з'явилися нові інтернет-знаменитості в різних куточках світу[34][35][36][37][38][39]. Частина популярності TikTok приписується через маркетингові кампанії і залученням китайських зірок для розширення зацікавленості у фанів.

У 2021 році TikTok надихнув М. Поплавського оголосити про відкриття однойменного "факультету" у Київському університеті культури[40], що викликало бурхливу реакцію соцмереж[41].

У 2023 році частка користувачів TikTok, які отримують новини через застосунок, зросла до 43 % порівняно з 22 % роком раніше[42].

Тренди

[ред. | ред. код]

Існує певна кількість трендів у TikTok, зокрема меми, lip-synced пісні й комедії. Одна з функцій застосунку «дуети» — надає можливість користувачам додати власне відео до вже наявного, яке містить оригінальний звук. Ця функція призвела до появи більшості трендів.

Конфіденційність

[ред. | ред. код]

У вересні 2023 року, за повідомленням видання Politico, ірландська комісія із захисту даних (DPC) оштрафувала соціальну мережу TikTok на 345 мільйонів євро за порушення знакового закону ЄС про конфіденційність. Соціальна мережа TikTok повинна заплатити штраф, оскільки не змогла захистити особисту інформацію дітей, зробивши їхні облікові записи загальнодоступними за замовчуванням і недостатньо усунуши ризики того, що користувачі віком до 13 років могли отримати доступ до платформи[43][44].

Заборони й блокування

[ред. | ред. код]

Позови до компанії Tencent

[ред. | ред. код]

Швидке розростання TikTok становить загрозу для домінації китайського ІТ-гіганта Tencent у соціальних медіа та онлайнових розвагах[45][46]. У квітні 2018 року, TikTok засудила Tencent та звинуватила у розповсюджуванні неправдивої інформації стосовно WeChat, вимагаючи компенсацію в 1 мільйон юанів та публічне вибачення. У червні 2018 року Tencent подав судовий позов проти Toutiao і TikTok до Пекінського суду, заявивши, що власники TikTok неодноразово «знеславлюють» Tencent та руйнують його репутацію, вимагаючи відшкодування та вибачення[47]. У відповідь, Toutiao наступного дня подав зустрічний позов проти Tencent, заявивши про «нечесне змагання на інтернет-ринку», водночас вимагаючи відшкодування економічних збитків у сумі 90 мільйонів юанів[48].

Блокування в Індонезії

[ред. | ред. код]

3 липня 2018 року Індонезія тимчасово заблокувала застосунок TikTok, висловивши занепокоєння щодо нелегального контенту, на кшталт порнографії та богохульства. Застосунок знову став доступним тижнем пізніше після внесення різних змін, в тому числі усунення негативного контенту, відкриття парламентського консультаційного офісу і втілення безпекових налаштувань та вікових обмежень[49].

Блокування в Індії

[ред. | ред. код]

У червні 2020 року уряд Індії ввів заборону на використання сервісу «TikTok» на території Індії. Сервіс був внесений до списку із 58 китайських застосунків, які індійське керівництво визнало такими, що «порушують територіальну цілісність країни»[50][51].

Блокування у США

[ред. | ред. код]

31 липня 2020 року, Президент США Дональд Трамп заявив про намір заборонити TikTok у США[52]. Підставою стали підозри, що соцмережа може бути інструментом китайської розвідки. Схожі припущення озвучували члени конгресу США, зокрема сенатор Рік Скотт, за словами якого TikTok використовується урядом Китаю, щоби шпигувати за американцями[53].

7 серпня 2020 року, Президент США Дональд Трамп підписав розпорядження, згідно із яким усі компанії США мають припинити всю співпрацю з TikTok протягом 45 днів[54].

15 серпня 2020 року, Президент США Дональд Трамп дав компанії ByteDance (власнику соцмережі) три місяці, щоби відмовитися від усіх активів в США та припинити будь-яку діяльність у країні[55].

9 червня 2021 року, Президент США Джо Байден скасував Указ Президента США Дональда Трампа про заборону TikTok і WeChat[56].

20 травня 2023 року було повідомлено, що влада штату Монтана (США) домоглася повної заборони сервісу TikTok на території США. Рішення ухвалено для захисту жителів від збору конфіденційної інформації китайськими спецслужбами. Монтана з населенням понад 1 млн осіб стала першим американським штатом, який повністю заборонив сервіс. Влада заявляє, що за порушення заборони, може оштрафувати компанію ByteDance, якій належить TikTok. Сума штрафів складе $10 000 за кожне порушення. Компанії Google та Apple також можуть бути оштрафовані. Щоб не потрапити під санкції, вони повинні припинити демонструвати TikTok у своїх магазинах застосунків на території штату. Покарань для користувачів — поки що не передбачено. Новий закон набуває чинності 1 січня 2024 року[57]. В свою чергу, 22 травня 2023 року, компанія TikTok подала позов до суду проти штату Монтана у США, де ухвалили закон про заборону використання застосунку з 2024 року[58][59].

13 березня 2024 року Палата представників США ухвалила законопроєкт, який може призвести до заборони TikTok у США. У зв’язку з ухваленням закону спікер Палати представників Майк Джонсон випустив заяву[60]. Законопроєкт вимагав від ByteDance відмовитися від TikTok, щоб уникнути заборони в США[61].

20 квітня 2024 року Палата представників США ухвалила законопроєкт, який, серед іншого, передбачає можливість заборони TikTok в Штатах[62][63]. В свою чергу, власник і материнська компанія соцмережі TikTok, китайська корпорація ByteDance, заявила про неможливість будь-яких поступок владі США після ухвалення закону, який поставив сервіс на межу виживання у США[64].

Блокування у Сомалі

[ред. | ред. код]

21 серпня 2023 року уряд Сомалі заборонив TikTok, Telegram і російську букмекерську компанію 1xBet, заявивши, що ці сервіси використовуються для тероризму та аморальної пропаганди[65][66].

Блокування в Україні

[ред. | ред. код]

15 квітня 2024 року Центр протидії дезінформації розпочав офіційну співпрацю з адміністрацією соцмережі ТіkTok задля протидії поширенню російської пропаганди в мережі. Центр також оприлюднив список TikTok-каналів поширення ворожої пропаганди, а саме канали російських державних ЗМІ, пропагандистів Маргарити Симоньян та Володимира Соловйова, співаків Shaman, Миколи Баскова та Філіпа Кіркорова, до яких застосовуються зазначені заходи. Центр продовжує проведення ряду заходів з метою блокування зазначених вище сторінок на території України[67][68].

Скандали і критика

[ред. | ред. код]

Цензура

[ред. | ред. код]

Згідно з журналістським розслідуванням, з вересня 2019 року соцмережа блокує появу в основній стрічці відео від людей, що мають фізичні або психічні вади. Зокрема це торкнулось людей із синдромом Дауна, з дефектами обличчя, зайвою вагою, окрім того — представників ЛГБТ. За фільтрацією постів стежить команда модераторів.

Після виявлення цієї проблеми представники TikTok пояснили, що такі дії були спрямовані на захист людей, які мають великі шанси зіткнутися зі знущаннями. Натомість журналісти стверджують, що тим самим соцмережа сама дискримінує ці категорії користувачів. Згодом прессекретар соцмережі заявила, що це було тимчасовим рішенням, але підхід виявився помилковим[69].

Блокування гештегу #АТО

[ред. | ред. код]

17 грудня 2020 року стало відомо, що TikTok заблокував гештег #АТО.

Зі списку популярних переглядів зникли всі відео російсько-української війни, докази російської агресії, а також всі відео, де був записаний цей гештег, отримали приховане блокування.

При цьому, гештеги терористичних організацій #днр #лнр #лднр #новороссия продовжили поширюватися без блокувань[70].

Блокування за критику Китаю

[ред. | ред. код]
Опубліковані інструкції
[ред. | ред. код]

25 вересня 2019 року, видання The Guardian оприлюднило закриті інструкції для модераторів TikTok, з яких випливає, що сервіс обмежує доступ до відео, що суперечать політиці КНР. Деякі з них видаляють, іншим обмежують поширення — так, аби вони не набрали великої кількості переглядів.

У «чорному списку» — низка тем: зокрема, критика політичного режиму КНР і згадки про події 1989 року на площі Тяньаньмень.

Представники TikTok, коментуючи допис The Guardian, не заперечили справжність цих інструкцій, але запевнили, що давно від них відмовились[71].

Американська блогерка
[ред. | ред. код]

15 листопада 2019 року TikTok заблокував акаунт 17-річної американки Ферози Азіз (Feroza Aziz's), яка у відеороликах про макіяж критикувала владу Китаю за репресії проти уйгурів.

У TikTok повідомили, що блокування не було пов'язано із заявами про Китай: блогерку начебто заблокували за ролик з Усамою бен Ладеном. Пізніше акаунт було розблоковано[72][73][74].

Палестино-ізраїльський конфлікт

[ред. | ред. код]

16 жовтня 2023 року, згідно із заявою платформи, соцмережа TikTok видалила 500 тисяч відео та зупинила 8 тисяч прямих трансляцій, пов’язаних з палестино-ізраїльським конфліктом, у рамках зусиль боротьби з дезінформацією. Більш того, було зазначено, що з метою запобігання використанню функцій TikTok для розпалювання ненависті, тимчасово введено додаткові обмеження на участь у програмі LIVE «з урахуванням підвищеного ризику для безпеки в контексті поточної ситуації із заручниками»[75].

Судові розгляди

[ред. | ред. код]

TikTok проти закону США

[ред. | ред. код]

7 травня 2024 року, за повідомленням CNN, TikTok подав судовий позов, покликаний заблокувати закон США, який може призвести до загальнонаціональної заборони додатка. Раніше президент Джо Байден підписав закон, який вимагає від компанії-власника TikTok продати свою платформу для обміну відео в США, або ж їй загрожує заборона в країні[76][77].

Продаж

[ред. | ред. код]

19 вересня 2020 року, після оголошення влади США про можливу заборону сервісу через збір особистих даних користувачів, Bytedance подала до федерального суду Вашингтона на адміністрацію Президента США Дональда Трампа і почала пошук потенційних покупців[78]. Сума операції оцінювалася у 20-30 млрд $. Згодом стало відомо про зірвані угоди з Apple і Google.

Серед інших претендентів на покупку компанії чи її частини — Oracle, Microsoft, Walmart та інвестори Centricus з розробником комп'ютерних програм Triller. 31 серпня 2020 року з'явилися повідомлення про визначення компанії ByteDance із покупцем[79].

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. TikTok - Real Short Videos. App Store. Архів оригіналу за 30 грудня 2018. Процитовано 29 грудня 2018.
 2. TikTok. Play Store. Архів оригіналу за 26 червня 2019. Процитовано 29 грудня 2018.
 3. Tik Tok - including musical.ly. iTunes. Архів оригіналу за 8 грудня 2018. Процитовано 3 серпня 2018.
 4. https://digital-strategy.ec.europa.eu/en/policies/list-designated-vlops-and-vloses#ecl-inpage-tiktok
 5. Is Douyin the Right Social Video Platform for Luxury Brands? | Jing Daily. Jing Daily (амер.). 11 березня 2018. Архів оригіналу за 15 вересня 2019. Процитовано 14 жовтня 2018.
 6. How Douyin became the most popular app in the world · TechNode. TechNode (амер.). 10 травня 2018. Архів оригіналу за 26 грудня 2018. Процитовано 14 жовтня 2018.
 7. Tik Tok, a Global Music Video Platform and Social Network, Launches in Indonesia. Архів оригіналу за 15 червня 2018. Процитовано 29 грудня 2018.
 8. How Douyin became China's top short-video App in 500 days – WalktheChat. WalktheChat. 25 лютого 2018. Архів оригіналу за 29 березня 2019. Процитовано 15 березня 2018.
 9. Ltd, Guiding Media Pvt (2 жовтня 2018). Top 10 TikTok (Musical.ly) App Tips and Tricks. Guiding Tech (en-in) . Архів оригіналу за 20 листопада 2018. Процитовано 20 листопада 2018.
 10. TikTok - Apps on Google Play. play.google.com (англ.). Архів оригіналу за 3 лютого 2019. Процитовано 20 листопада 2018.
 11. TikTok surges past 6M downloads in the US as celebrities join the app. The Verge. Архів оригіналу за 24 грудня 2018. Процитовано 15 листопада 2018.
 12. Is Douyin the Right Social Video Platform for Luxury Brands? | Jing Daily. Jing Daily (амер.). 11 березня 2018. Архів оригіналу за 15 вересня 2019. Процитовано 30 жовтня 2018.
 13. Tik Tok, a Global Music Video Platform and Social Network, Launches in Indonesia (en-us) . Архів оригіналу за 15 червня 2018. Процитовано 30 жовтня 2018.
 14. Tik Tok, Global Short Video Community launched in Thailand with the latest AI feature, GAGA Dance Machine The very first short video app with a new function based on AI technology. thailand.shafaqna.com. Архів оригіналу за 10 березня 2018. Процитовано 15 березня 2018.
 15. Douyin launches partnership with Modern Sky to monetize music. Архів оригіналу за 10 березня 2018. Процитовано 15 березня 2018.
 16. Глава компанії-власника TikTok йде з посади гендиректора, - Reuters. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 20 травня 2021. Процитовано 20 травня 2021.
 17. Lin, Liza; Winkler, Rolfe (9 листопада 2017). Social-Media App Musical.ly Is Acquired for as Much as $1 Billion. Архів оригіналу за 1 квітня 2018.
 18. а б Social video app Musical.ly acquired for up to $1 billion. Business Insider. Архів оригіналу за 5 вересня 2018. Процитовано 5 вересня 2018.
 19. Musical.ly Is Going Away: Users to Be Shifted to Bytedance’s TikTok Video App. www.msn.com. Архів оригіналу за 28 березня 2019. Процитовано 13 серпня 2018.
 20. Chinese video sharing app boost 500 monthly active users. Архів оригіналу за 10 жовтня 2018. Процитовано 29 грудня 2018.
 21. Why China's Viral Video App Douyin is No Good for Luxury | Jing Daily. Jing Daily. 13 червня 2018. Архів оригіналу за 12 грудня 2018. Процитовано 29 грудня 2018.
 22. Chen, Qian (18 вересня 2018). The biggest trend in Chinese social media is dying, and another has already taken its place. CNBC. Архів оригіналу за 16 листопада 2018. Процитовано 16 листопада 2018.
 23. TikTok surpassed Facebook, Instagram, Snapchat & YouTube in downloads last month. TechCrunch (амер.). Архів оригіналу за 13 травня 2020. Процитовано 10 грудня 2018.
 24. TikTok реформує підрозділ електронної комерції в спробі завоювати західні ринки. 23.05.2023, 19:09
 25. Instagram вперше випередив Facebook за кількістю користувачів в Україні – дослідження. Економічна правда. 20 січня 2022. Архів оригіналу за 25 червня 2020. Процитовано 18 лютого 2022.
 26. TikTok дав батькам можливість обмежувати за ключовими словами відео для своїх дітей. 27.06.2023, 20:57
 27. TikTok adds video reactions to its newly-merged app. TechCrunch (амер.). Архів оригіналу за 20 листопада 2018. Процитовано 20 листопада 2018.
 28. Вести трансляції у TikTok зможуть лише повнолітні. speka.media (укр.). Процитовано 28 листопада 2022.
 29. Украина, Комментарии (20 лютого 2020). Відеохостинг TikTok запроваджує "режим сімейної безпеки". Коментарі Україна (ua) . Процитовано 28 листопада 2022.
 30. MediaSapiens (3 грудня 2021). TikTok розширив способи монетизації контенту. ms.detector.media (укр.). Процитовано 28 листопада 2022.
 31. TikTok тестує свою відеостримінгову платформу для творців контенту. babel.ua (укр.). Процитовано 28 листопада 2022.
 32. TikTok платитиме за рекламу найпопулярнішим авторам контенту — Forbes.ua. forbes.ua (укр.). 5 травня 2022. Процитовано 28 листопада 2022.
 33. У TikTok з’явилася нова функція. 15.11.2023, 14:49
 34. J-pop song finds new life in China, a decade on. Nikkei Asian Review. Архів оригіналу за 31 жовтня 2018. Процитовано 29 грудня 2018.
 35. How Does Tik Tok Outperform Tencent’s Super App WeChat and Become One of China’s Most Popular Apps? (Part 1). Архів оригіналу за 11 липня 2018. Процитовано 29 грудня 2018.
 36. Viral 'Karma's a Bitch' Meme Takes Chinese Video App by Storm. Архів оригіналу за 19 жовтня 2018. Процитовано 29 грудня 2018.
 37. Balois, Lim (6 квітня 2018). Enhancing that 'chin on a hand' thingy. www.nst.com.my. Архів оригіналу за 15 червня 2018. Процитовано 29 грудня 2018.
 38. Tik Tok, a Global Music Video Platform and Social Network, Launches in Indonesia. AsiaOne. Архів оригіналу за 5 серпня 2018. Процитовано 29 грудня 2018.
 39. Wannabe stars fuel video fad - SHINE. SHINE (англ.). Архів оригіналу за 5 липня 2018. Процитовано 29 грудня 2018.
 40. Відкриття факультету Тік-Ток в університеті культури. Архів оригіналу за 16 вересня 2021. Процитовано 18 вересня 2021.
 41. Перший у світі факультет ТікТок: як соцмережі реагують на ініціативу Поплавського. Зеркало недели | Дзеркало тижня | Mirror Weekly. Архів оригіналу за 9 листопада 2021. Процитовано 18 вересня 2021.
 42. NW, 1615 L. St; Suite 800Washington; Inquiries, DC 20036USA202-419-4300 | Main202-857-8562 | Fax202-419-4372 | Media. Social Media and News Fact Sheet. Pew Research Center's Journalism Project (амер.). Процитовано 16 листопада 2023.
 43. TikTok hit with €345M fine for violating children’s privacy. // By Clothilde Goujard. September 15, 2023, 2:00 PM CET
 44. TikTok оштрафували на 345 млн євро за порушення конфіденційності дітей. 15.09.2023, 23:40
 45. Tencent and Toutiao come out swinging at each other (амер.). Архів оригіналу за 11 жовтня 2018. Процитовано 11 жовтня 2018.
 46. Tencent sues Toutiao for alleged defamation, demands 1 yuan and apology. TODAYonline. Архів оригіналу за 11 жовтня 2018. Процитовано 11 жовтня 2018.
 47. Jiang, Sijia. Tencent sues Toutiao for alleged defamation, demands 1 yuan and... U.S. (амер.). Архів оригіналу за 11 жовтня 2018. Процитовано 11 жовтня 2018.
 48. Tencent and Toutiao sue each other in escalating legal battle. Архів оригіналу за 11 жовтня 2018. Процитовано 11 жовтня 2018.
 49. Indonesia overturns ban on Tik Tok after video streaming service agrees to increase security controls. South China Morning Post. Reuters. 11 липня 2018. Архів оригіналу за 13 липня 2018. Процитовано 13 липня 2018.
 50. Індія заблокувала TikTok і ще 58 китайських додатків - новини Еспресо TV | Україна. espreso.tv. 30 червня 2020. Архів оригіналу за 7 липня 2020.
 51. Уряд Індії заблокував TikTok і ще 58 популярних китайських додатків. detector.media. 30 червня 2020. Архів оригіналу за 12 травня 2021.
 52. Трамп заявив про намір заборонити TikTok у США. Радіо Свобода. 1 серпня 2020. Процитовано 27 січня 2023.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
 53. Америки, Голос (8 липня 2020). Помпео про TikTok: вивчаємо можливість заборони китайських соцмереж у зв\u0027язку із шпигунством. Радіо Свобода. Архів оригіналу за 8 травня 2022. Процитовано 27 січня 2023.
 54. TikTok та WeChat - Трамп підписав указ проти "загрози" китайських додатків. BBC News. 7 серпня 2020. Архів оригіналу за 9 серпня 2020. Процитовано 4 травня 2021.
 55. Трамп підписав новий указ щодо обмеження роботи TikTok. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 22 січня 2021. Процитовано 15 серпня 2020.
 56. Байден скасував Указ Трампа про заборону TikTok і WeChat в США. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 9 червня 2021. Процитовано 9 червня 2021.
 57. Штат Монтана став першим у США, де повністю заборонили TikTok. 20.05.2023
 58. TikTok sues Montana over its controversial new law banning the app. // By Taylor Hatmaker@tayhatmaker. May 22, 2023, 11:36 PM GMT+3
 59. TikTok подав у суд на штат Монтана, де з 2024 року заборонили використання застосунку. 23.05.2023, 20:47
 60. У США вирішили заборонити застосунок TikTok. 13.03.2024, 22:22
 61. "Загрожує нацбезпеці". У Конгрес США внесли законопроєкт про заборону TikTok. РБК-Украина (укр.). Процитовано 17 березня 2024.
 62. US Congress votes on a $95bn aid package for Ukraine, Israel, and Taiwan. 20.04.2024
 63. В США можуть заборонити TikTok. Законопроєкт пройшов Палату представників. 20.04.2024, 21:29
 64. Власник TikTok відмовиться від продажу соцмережі у США і швидше закриє додаток. // Автор: Митник Михайло. 27.04.2024
 65. Somalia bans TikTok, Telegram and 1XBet over 'horrific' content, misinformation. August 21, 2023, 9:03 PM GMT+3
 66. Тероризм та пропаганда: у Сомалі заборонили TikTok, Telegram та 1XBet. 21.08.2023, 20:25
 67. Повідомлення Центру протидії дезінформації. Apr 15 at 12:30
 68. TikTok почав блокування російських каналів пропаганди по запиту України. 15.04.2024
 69. TikTok блокує відео людей з інвалідністю. Tokar.ua. 4 грудня 2019. Архів оригіналу за 4 грудня 2019.
 70. ТікТок заблокував хештег #АТО. Новинарня. 17 грудня 2020. Архів оригіналу за 18 грудня 2020.
 71. "Татусям тут не місце". Як TikTok підкорює світ і з чого все починалося. BBC News Україна. 11 травня 2020. Архів оригіналу за 4 лютого 2021.
 72. Американка під виглядом уроків макіяжу знімає ролики про переслідування уйгурів в Китаї. TikTok її заблокував. bit.ua. 27 листопада 2019. Архів оригіналу за 20 жовтня 2020.
 73. TikTok заблокував блогерку, яка розповіла про табори для мусульман у Китаї. Потім її розблокували й вибачилися. hromadske.ua. 29 листопада 2019. Архів оригіналу за 21 грудня 2019.
 74. ТікТок заблокував акаунт блогерки, яка критикувала Китай за переслідування уйгурів. detector.media. 27 листопада 2019. Архів оригіналу за 23 квітня 2022.
 75. TikTok видалив 500 тисяч відео, пов'язаних з Ізраїлем та Газою | Inshe.tv. inshe.tv (укр.). 16 жовтня 2023. Процитовано 17 жовтня 2023.
 76. TikTok звертається до суду у справі про неконституційність закону, підписаного Байденом. 07.05.2024
 77. TikTok подав до суду через ймовірну заборону додатку в США. 07.05.2024, 20:39
 78. Соцмережа TikTok подала до суду на Білий дім. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 20 вересня 2020. Процитовано 19 вересня 2020.
 79. Sherman, Steve Kovach,Alex (31 серпня 2020). TikTok deal to sell U.S. business could be announced as soon as Tuesday. CNBC (англ.). Архів оригіналу за 1 вересня 2020. Процитовано 1 вересня 2020.

Зовнішні посилання

[ред. | ред. код]