Напівлегендарні конунги Швеції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Напівлегендарні конунги Швеції (швед. Svenska sagokungar Svenska sagokungar) — послідовність шведських конунгів від Еґіла до Еріка VI Переможця, про яких відомо з таких джерел, як ісландські саги, «Беовульф», твори Рімберта, Адама Бременського і Саксона Граматика. Їх реальне існування ставиться під сумнів, оскільки відомості про них отримані з недостовірних джерел. По-шведськи їх називають sagokungar, що можна перевести як «казкові королі» або «королі з саг». Майже всіх напівлегендарних королів джерела відносять до династії Інґлінґів (Скілфінґів) або за прямим походженням, або через Раґнара Лодброка, і династії Скельдунґів.

Династія Інґлінґів/Скілфінґів

[ред. | ред. код]

Конунги, що належать до древньої династії, згаданої як в ісландських сагах, так і в «Беовульфі». Події, які передували монархам носять міфічний характер і наведені в списку міфічних правителів Швеції. Окрім зазначених, королі династії згадані і в інших, більш надійних джерелах[1].

Династія Скйольдунґів

[ред. | ред. код]

Династія Скйольдунґів змінила Інґлінґів в VII ст., Хоча представники династії час від часу ставали королями Швеції і в попередні роки. Згадки про неї збереглися в легендах про Гаральда Боєзуба і Раґнара Лодброка. Бйорн Залізнобокий вважається засновником цієї династії. За твердженням Саксона Граматика, Сіґурд Перстень належав до Інґлінґів і був сином Інґ'яльда Підступного. Однак в сагах його батьком вказано Рандвера, конунга Ґардарікі, або Вальдара, намісника Данії, який був одружений з Алфгільдою, дочкою Івара або Грьоріка Сіяча Перснів, короля Данії і Зеландії.

Династія Мунсйо

[ред. | ред. код]

Між джерелами немає повної згоди, причина якої — можливість одночасного правління декількох конунгів, так як Швеція в той час була виборною монархією. Найбільш логічне пояснення полягає в тому, що королі правили спільно, наприклад, два брата могли бути обрані разом. Особливо згадуються випадки, коли велася громадянська війна (Бйорн II Гоґський, Анунд II Уппсальський) або проблеми наступності (Ерік Переможний, Улоф II Бйорнсон, Стюрбйорн Сильний).

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Имена по Короли Швеции [Архівовано 16 червня 2019 у Wayback Machine.]

Джерела

[ред. | ред. код]