Оттар Вендельський Ворон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оттар Вендельський Ворон
Ottarshogen.jpg
Курган Оттара
Прізвисько Vendelkråka, Vendelcrow і Cornacchia di Vendel
Народився невідомо
Уппланд
Помер бл. 520
Північна Ютландія, Frederikshavn Municipality[d], Північна Ютландія, Данія, Королівство Данія
Національність свей
Діяльність Скальди
Титул конунг
Термін 515—529 роки
Попередник Егіл Туннадолгі
Наступник Адільс
Конфесія поганство
Рід Інглінги
Батько Егіл Туннадолгі
Брати, сестри  • Онела
Діти 2 сина

Оттар Вендельський Ворон (Ottar Vendelkråka; ? — близько 520) — напівлегендарний конунг Світьода у бл.515520 роках. Ім'я перекладається як «Грізний воїн». У «Історії Норвегії» його називають Отґере.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Інглінгів (Юнглінгів). Син конунга Егіла Туннадолгі. Панував над свеями разом з братом Онела, з яким попервах здійснював численні походи проти гетів. Оттар вів тривалі війни з Ґигелаком, конунгом гетів.

На відміну від батька Оттар відкинув союз з Фроде Сміливим, конунгом данів. Коли той запросив обіцяну Егілом данину, Оттар відповів, що свеї ніколи не платили данину данам. Тоді Фроді вирушив з військом до Свеаланду, висадився там, сплюндрував Світьод, перебив і взяв у полон багато народу.

Згідно з «Саги про Інглінгів», коли Фроде Сміливий вирушив у набіг на Східний шлях. Дізнавшись про це, Оттар, спорядив військо до Данії. Коли він почув, що в Зеландії зібрано велике військо, він попрямував через Ересунн на захід, поплив на південь до Ютландії, увійшов у Лімфьорд і став грабувати у Венделі, він спалив і зовсім спустошив багато місць країни. Втім данські ярли Вотт й Фасте раптово вони напали на свеїв. Останні на чолі із Оттаром дали відсіч, але до данів прибуло підкріплення, і вони здобули перемогу. Оттара і більшість його воїнів було вбито. Дани взяли його і привезли на берег. Там вони кинули свейського конунга на одному пагорбі на поталу звірам і птахам. Потім було поховано в якомусь кургані у Швеції, а до Свеаланду дани відіслали дерев'яного ворона, сказавши, що конунг Оттар не вартий більшого. З тих пір за Оттаром закріпилося прізвисько Вендельський Ворон.

Владу у Світьоді отримав старший син Адільс та брат Онела.

У «Сазі про Беовульфа»[ред. | ред. код]

Є згадка з посиланням на діяльність Егіла, батька Оттара. Є окремі відомості щодо походів Оттара і його брата Алі проти гетів. Також тут йдеться проти синів Оттара — Адільса й Емунда, їх боротьбу з стрийком Алі.

Родина[ред. | ред. код]

  • Адільс, конунг у 520—575 роках
  • Емунд (Амунд)

Джерела[ред. | ред. код]

  • Snorre Sturlasson (1991). Nordiska kungasagor. 1, Från Ynglingasagan till Olav Tryggvasons saga. Stockholm: Fabel. sid. 51-52. Libris 1266026. ISBN 91-7842-122-5
  • Hans Gillingstam: Ottar Vendelkråka i Svenskt biografiskt lexikon (1994)
  • Inger Ekrem e Lars Boje Mortensen, Historia Norwegie, Museum Tusculanum Press, 2003, p. 77, ISBN 978-87-7289-813-1.