Унтерофіцер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У́нтерофіце́р (нім. Unteroffizier — «підофіцер») — військове звання і категорія молодшого командного, начальницького складу в Збройних силах різних країн. Ця категорія звань в Збройних силах України, колишньої Радянській армії умовно відповідає сучасній назві українського сержантського корпусу.

Армія Російської імперії[ред. | ред. код]

У російській імператорській армії до 1917 року (а на територіях, контрольованих білими, — дещо довше) до даної категорії в різні періоди відносилися такі звання:

Слід враховувати, що до 1826 року, в так званій «старій» гвардії фельдфебелі і вахмістри, а до 1798 року і сержанти були віднесені до відповідних класів Табелю про ранги (XIV і XIII), але обер-офіцерами не вважалися і до них не прирівнювалися. Проте в армію вони могли бути переведені підпоручниками або прапорщиками відповідно.

Німецька армія[ред. | ред. код]

В німецькій армії починаючи з часів веймарського рейхсверу унтерофіцер і штабсунтерофіцер — єдині звання в категорії так званих «унтерофіцерів без портупеї», тобто без права носіння портупеї, по статусу звання нижче унтерфельдфебеля і вище гефрайтерів (єфрейторів).

Решта унтерофіцерських звань відносилася до категорії «унтерофіцерів з портупеєю».

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]