Національне географічне товариство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
National Geographic Society
Національне географічне товариство
Будівля Національного географічного товариства
Абревіатура NG
Тип наукове товариство[d]
кінокомпанія[d]
видавництво
Засновник Ґардінер Ґрін Габбард
Frank Bakerd
Charles J. Belld
Засновано 27 січня 1888
Правовий статус організація 501(c)(3)
Країна  США[1]
Штаб-квартира Вашингтон, США
Продукція програмне забезпечення[2]
засновник Гардінер Грін Хаббард
керівник Джон Феї
Дочірня(і)
організація(ї)
National Geographic Partnersd
National Geographic Mapsd
Дохід 93 745 041 € (2019)
Вебсайт: www.nationalgeographic.com

Нагороди

Мапа

CMNS: Національне географічне товариство у Вікісховищі
Судно «National Geographic Explorer» біля узбережжя Антарктики, 2008

Національне географічне товариство (англ. National Geographic Society) — одна з найбільших наукових і освітніх організацій. Було засноване 27 січня 1888 року у Вашингтоні, США. Засновниками стали 33 дослідники, які отримали запрошення обговорити «доцільність організації товариства, що сприяє примноженню та поширенню географічних знань», серед них були — Адольф Вашингтон Грилі, Гардінер Грін Хаббард, Джордж Кеннан, Вільям Долл та інші.

1969 року астронавти космічного корабля «Аполон-12» доставили прапор «National Geographic Society» на поверхню Місяця.

У 1986 році пілотований підводний апарат Алвін брав участь у дослідженні уламків Титаніка та багато з фотографій експедиції були опубліковані в журналі Національного географічного товариства, яке було головним спонсором експедиції.

Національне географічне товариство видає книги (англ. National Geographic Books); ряд часописів, найвідомішим з яких є National Geographic (журнал), перший номер якого вийшов у жовтні 1888 році. З 1997 року товариство випускає відеопередачі для телеканалу National Geographic Channel. Товариство також спонсорує дослідницьку діяльність.

Нагороди від Товариства[ред. | ред. код]

  • Медаль Габбарда (англ. Hubbard Medal) — найвища нагорода, що вручається Товариством за видатні географічні відкриття і дослідження. Медаль засновано на вшанування пам'яті першого Президента Національного Географічного товариства Гардінера Гріна Габбарда. Вона виготовляється із золота і традиційно вручається Президентом США.
  • Медаль Олександра Грема Белла (англ. Alexander Graham Bell Medal) — нагорода за винятковий внесок у географічні дослідження. Нагорода названа на честь Олександра Грема Белла, вченого, винахідника телефону та другого Президента Національного Географічного товариства. Вручалась двічі у 1980 і 2010 роках.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]